İçeriğe Yönlendir

Devir saati sorunu

Önder Seçkin

Recommended Posts

Önder Seçkin

selam arkadaşlar. 6 ay önce focus 2004 model aracıma ustanın tavsiyesi üzerine MİM GAZ markası ile lpg sistemi taktırdım. ilk aylarda sorun yoktu ve cokta güzeldi daha sonra aracın devir saati aşagı yukarı kendiliginden oynamaya basladı. hatta vitesi boşa attıgımda devir saati dibe vuruyor. araba stop eder gibi oluyor çoğu zamanda stop ediyordu. bu sorunu gel git ayar yap uğraştık. buji dediler, değiştirdim; boğaz kelebeği dediler temizlettik, ama arabadaki sorun çözülmedi. ve de bende bıktım. gözüm hep devir saatinde oluyor. genelde de yapıyor bunu. araçta benzinde hiçbir sorun yok. daha bir defa bile benzinde stop etmemiştir. motordan dediler ilginç geldi ve de aracımdaki mim marka gazı lovoto ile deiştirmeye karar verdim. usta öncekini söküp yeni lovoto takacak .sizce dogru olan yapılması gereken nedir? sizden yardım bekliyorum, mutlaka basınıza gelmiştir. sayın abilerim kardeşlerim bu dertten beni kurtarın. valla bıktım arabadan da soğudum saygılarla.

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

Bence siz öncelikle şu klavyenizin . (yazı ile nokta) tuşunu tamir ettirin. Zira çalışmıyor olsa gerekki neredeyse hiç nokta kullanmamışsınız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bence siz öncelikle şu klavyenizin . (yazı ile nokta) tuşunu tamir ettirin. Zira çalışmıyor olsa gerekki neredeyse hiç nokta kullanmamışsınız.
Mim marka kiti söktürün.. Mimlenmemiş bir kit taktırın...

:D

Bu gece forum döktürüyor :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kaliteli,bilinen bir marka tercih edin ve iyi bir yerde taktırın.Referanssız yerlere güvenmeyin.Benzinde sorun yoksa eğer motorun diğer aksamlarını kurcalamanın mantığı yok.Sorun doğrudan LPG kitiyle alakalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

bence bir yetkili servise gidin PCM ye ( motor kontrol modülü) en son calibrasyonu yükleyin düzelir gibi .

en son calibrasyonda rolanti ile ilgili güncelleme var

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
bence bir yetkili servise gidin PCM ye ( motor kontrol modülü) en son calibrasyonu yükleyin düzelir gibi .

en son calibrasyonda rolanti ile ilgili güncelleme var

İyi ama sorun benzinde yok..Kalibrasyonun LPG ecusuna yönelik olması gerek.Araç ecusu ile ilgisi yok ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Benim araçta da benzer bir dalgalanma var ama stop edecek kadar değil.

Ama mesela 50 km kadar benzinde kullanınca düzeliyor ve 300-400 km kadar sorun olmuyor. Sonra yine başlıyor.

Benzinle 100 km kullanıp gaz ayarı yaptırdım, düzelir dediler, ama değişen bişey olmadı.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
İyi ama sorun benzinde yok..Kalibrasyonun LPG ecusuna yönelik olması gerek.Araç ecusu ile ilgisi yok ki.

Ayhan abi birşey soracağım benim arabada atiker takılı ve abi son zamanlarda arkadaşın yaşadığı sıkıntı bende de olmaya başladı.araç soğuk veya sıcak olsun vitesi boşa atınca stop ediyor.soğukken anlarım ama sıcakken hatta 40-50 km gittikten sonra vitesi boşa atınca stop etmesi büyük sıkıntı yaşatıyor.sence neden olabilir abi?bir bilgin veya tavsiyen varmı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan abi birşey soracağım benim arabada atiker takılı ve abi son zamanlarda arkadaşın yaşadığı sıkıntı bende de olmaya başladı.araç soğuk veya sıcak olsun vitesi boşa atınca stop ediyor.soğukken anlarım ama sıcakken hatta 40-50 km gittikten sonra vitesi boşa atınca stop etmesi büyük sıkıntı yaşatıyor.sence neden olabilir abi?bir bilgin veya tavsiyen varmı?

Atikerin Ankara da disbirütörü olan ÜSTÜN oto ya gitmeni tavsiye ederim.Kalibrasyonda bir sorun olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Musa Durmuş

benim focusa da 2 ay önce atiker taktırdım ilk zamanlar benimki de aynı idi bende gide gele bi hal olmuştum ışıklarda stop ediyodu lpgnin ısı ölçerinin kablolarını yanlış bağlamışlar düzeldi şimdi

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Atikerin Ankara da disbirütörü olan ÜSTÜN oto ya gitmeni tavsiye ederim.Kalibrasyonda bir sorun olmuş olabilir.

abi soğuk kalibrasyon yapılmasımı gerekiyo peki?

Yorum bağlantısı
Hakan İşeri

Benm 04 Focus comfort'ta da aynı problem olmuştu. Tamamen stop etmek değil fakat rölantide iniş çıkışlar vardı devirde arada bi hala oluyor. Kalibrasyon ile ortadan kalkıyor sorun. Fatak oksijen sensörlerine baktırmak lazım. (Bendeki tüp kiti Zavoli)

Yorum bağlantısı
Hakan İşeri
kalibrasyon ayarı ne oluyor ve bunu kimler yapar..

Aracın rölanti devirlerini,benzinden tüpe geçiş zamanlarının ayarlandığı elektronik olarak bir pc üzerinden kontrol edildiği sistem ayarıdır. Genellikle bilgisayarlı tamirhanelerde bu ayar yapılıyor. LPG takılan yerde aracın devir aralıkları ayarlanır rölanti düşükse yükseltilir geçiş süreleri azaltıp arttırılır. Her türlü arızayı aracı bilgisayara bağlayarak görebilirsiniz..

LPG taktırdığınız yere başvurun derim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kıvanç Durmaz
(düzenlendi)

birde LPG doldurulurken hep aynı markadan alınmalı bence; çünkü farklı kalitedeki gazlarda araçta LPG ile ilgili yapılan ayarları etkilemekte

tarihinde K?van tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...