İçeriğe Yönlendir

Kumanda kapıları kilitlemiyor,açmıyor

Ayhan Onaran

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Arkadaşlar elimde ki orjinal uzaktan kumanda şuanda hiç bir görev yapmıyor.Bankaya gittim.Kapıyı kitledim sonra güzelce açtı.Daha sonra benzin aldım yine kitledim sorunsuz açtım.1 km sonra işyerine geldim araçtan indim kumanda kitleme işlemini yapmadı.Sigorta mı attı acaba diye bakmaya gerek duymadım içerden bagaj açma düğmesi çalışıyor.Sanırım sigortada sorun olsa orada işlevsiz oluyordu.Pil yeni ve kumandanın tırnakları muntazam temas sağlıyor.Bu durumda aniden ne olmuş olabilir? Herşeye rağmen sigortalara bi bakayım mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi hemen bi kumanda kodlaması deneseydin. düğmelerde sorun olabilir. yakında başka bir ford kumanadası bulursan önce onu dene sorun kumanda da mı yoksa araçta mı onu daha iyi anlarsın

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Kumanda kodlama olayı F1 lerde de oluyormu ki..Pil falan değiştirdim öyle yarım saat 1 saat uğraştığım zamanlarda olmuştu pili takınca kodlamadan falan çalışmıştı.Bu arada şimdi sigortalara baktım hepsi sağlam.Baş belası 63 numaralı sigortada sağlam..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet abi kumandayı kodlamak gerekebiliyor bazen. pil değişiminden sonra kodlmadan çalıştığıda oluyor ama ben geç basma felan oldu mu hemen bi kodlama çekiyorum düzeliyor.

bip sesi gelene kontaktan II kademeye kadar aç- kapa -aç -kapa yapacaz (tahmini 4-5 kereydi) bip sesini duyunca anahtarı kontaktan alıcaz bir tuşuna basacaz bip sesi tekrar gelecek. sonra kontağa takıp aracı çalıştırp stop edecez kumanda kodlanmış olacak.

Yorum bağlantısı
Özden Sazlı
Arkadaşlar elimde ki orjinal uzaktan kumanda şuanda hiç bir görev yapmıyor.Bankaya gittim.Kapıyı kitledim sonra güzelce açtı.Daha sonra benzin aldım yine kitledim sorunsuz açtım.1 km sonra işyerine geldim araçtan indim kumanda kitleme işlemini yapmadı.Sigorta mı attı acaba diye bakmaya gerek duymadım içerden bagaj açma düğmesi çalışıyor.Sanırım sigortada sorun olsa orada işlevsiz oluyordu.Pil yeni ve kumandanın tırnakları muntazam temas sağlıyor.Bu durumda aniden ne olmuş olabilir? Herşeye rağmen sigortalara bi bakayım mı?

Ayhan Abi Merhaba;

Yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ama aynı sorun 2009 Focus' umuzda oldu. Birden bire devre dışı kaldı ne kitliyor, ne açıyor. Pilini falan değiştirdik fayda etmedi. En son servise götürdük. Adamlar 2 dakika içinde yaptılar :) Yeniden program yüklemişler. '' Anahtarınız cep telefonu veya televizyonun yanında kaldı mı ?'' diye sordu servis. Çok hassas oldukları için bozuyormuş. Şaşırdım valla :)

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
abi hemen bi kumanda kodlaması deneseydin. düğmelerde sorun olabilir. yakında başka bir ford kumanadası bulursan önce onu dene sorun kumanda da mı yoksa araçta mı onu daha iyi anlarsın

başka focusunki nasıl kodlancak,kontaga uymazki onu anlamadım ya :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
evet abi kumandayı kodlamak gerekebiliyor bazen. pil değişiminden sonra kodlmadan çalıştığıda oluyor ama ben geç basma felan oldu mu hemen bi kodlama çekiyorum düzeliyor.

bip sesi gelene kontaktan II kademeye kadar aç- kapa -aç -kapa yapacaz (tahmini 4-5 kereydi) bip sesini duyunca anahtarı kontaktan alıcaz bir tuşuna basacaz bip sesi tekrar gelecek. sonra kontağa takıp aracı çalıştırp stop edecez kumanda kodlanmış olacak.

Kodlamayı denedim dediğin gibi ilk bip sesi geliyor fakat anahtarı alıp bir düğmesine basıyorum ama tekrar herhangi bir ses gelmiyor.Sanırım düğmeler işlemiyor :( Aracı falan normal çalıştırıyor anahtar.İçinde biyerler yansa belkide immo da bloke eder değil mi? Birde kumanda modlü falan deniliyordu söküp takınca düzelir falan diye F1 lerde varmı ki böyle bir modül ?

Ayhan Abi Merhaba;

Yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ama aynı sorun 2009 Focus' umuzda oldu. Birden bire devre dışı kaldı ne kitliyor, ne açıyor. Pilini falan değiştirdik fayda etmedi. En son servise götürdük. Adamlar 2 dakika içinde yaptılar :D Yeniden program yüklemişler. '' Anahtarınız cep telefonu veya televizyonun yanında kaldı mı ?'' diye sordu servis. Çok hassas oldukları için bozuyormuş. Şaşırdım valla :D

Birden bire bozulması gıcık ediyor.Hani alıştıra alıştıra bozulsa neyse :)

başka focusunki nasıl kodlancak,kontaga uymazki onu anlamadım ya :blink:

Bunu bende anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şimdi kodlamayı tekrar denedim.Kodlamayı başarılı şekilde yaptı ancak yine anahtar çalışmıyor :D Ne açıyor ne kitliyor..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Şimdi kodlamayı tekrar denedim.Kodlamayı başarılı şekilde yaptı ancak yine anahtar çalışmıyor :D Ne açıyor ne kitliyor..

sök biraz kurcala abi sen iiisi pili falan... :D

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

F1 lerde içerideki sigorta kutusunda ancak söküldüğü zaman görülen merkezi kilit zamanlama sigortası var,sökebilirseniz ona bakın...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
F1 lerde içerideki sigorta kutusunda ancak söküldüğü zaman görülen merkezi kilit zamanlama sigortası var,sökebilirseniz ona bakın...

Nasıl bişey bu şuanda sigorta paneli sökük duruyor..ince uzun bişey var o olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Osman abi senin dediğin yoksa 63 numaralı sigorta mı? Normal bildiğimiz standart sigortalardan hani? Eğer oysa ona baktım o sağlam..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar sağolsun sorunumu CUB çözdü.Uzaktan kumandanın devresi bozulmuş.Onun yerine yenisini aldık herşey düzeldi.ARaçta bişey yokmuş.Eski kumanda kodlamayı falan normal yapıyordu ancak kapı açma işlevi görmüyordu.Buradan CUB a tekrar teşekkür ederim..Allah razı olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
başka focusunki nasıl kodlancak,kontaga uymazki onu anlamadım ya :)

kendi anahtarınızı kontağa takıyorsunuz ve dediğim işlemleri yapıyorsunuz ama iş kumandadaki bir tuşa basmaya geldiği zaman diğer anahtarın kumanadasındaki tuşa basıyorsunuz. :)

Ayhan abi geçmiş olsun bu arada :p

Arkadaşlar sağolsun sorunumu CUB çözdü.Uzaktan kumandanın devresi bozulmuş.Onun yerine yenisini aldık herşey düzeldi.ARaçta bişey yokmuş.Eski kumanda kodlamayı falan normal yapıyordu ancak kapı açma işlevi görmüyordu.Buradan CUB a tekrar teşekkür ederim..Allah razı olsun.

beinm kumandamda bozuldu dediler kaç ustaya gösterdim uğraştı bulamadılar. bu kodlam işlemini kimse yapmamıştı ;) serviste yeni kumanda nasıl kodlanır diye sordum söyledi yenisini öyle kodladım. sonra eskisinede uygulayayım dedim kodladım çalıştı :) eskisini atmasaydın yinede. ama kodlandı dediğine göre çalışması gerekirdi. kumandada temassızlık olsa gerek

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eskisi duruyor.Normal şekilde kodlanıyor ama aç-kapa yaptırmıyor..Her ihtimale karşı atmadım.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

mustafa bu durum'dan anladıgım, herhengi bir ford anahtarı kontagı açmaz ama kapıları ve kilitlemeyi yapabilir dogrumu kodladıgımız zaman...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

eğer kumandayı kodlarsan evet ;) ama orjinal anahtar lazım bu iş için. yada kontağı çevirebilen bir anahtar.

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

Arkadaşlar bende de şöyle bir problem var yaklaşık 1 haftadır. Sabahları kapı kilidini açıyor, fakat kilitlemiyor. Kapılar açık kalıyor. 1-2 saat sonra hava biraz ısınınca kilitlemeye başlıyor ve akşama kadar her hangi bir sorun yaşanmıyor. Gece yaşanan soğukla ilgili bir bağlantısı olabilir mi diye aklıma geliyor. Fikriniz nedir?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlker Bağış

Selamlar,

5-6 ay once 2000 model focus aldim.aldigimda tek anahtai vardi ve uzaktan kumanda fonksiyonlari calismiyordu.Aldigim kisi pili degistirmen gerek demisti simdi goruyorumki pil degisede anahtarin tuslari calismiyor.cunku forumlardan ve el kitapcigindan okudugum kadariyla kodlama yapmaya calistim.kodlama sirasinda bip sesini duyduktan sonra anahtar tuslarina basdiysam da herhangi ikinci bir bip duymadim.anlasilan anahtarin cip bolumu bozuk.

not:(anahtar arabayi calistirmada, kapilari manuel acmada sorunsuz calisiyor.Tek sorun Uzaktan kumandasinin calismayisi)

Simdi ben yeni bir anahtar kafasi(cipli bolumu yani) alsam (elbetteki eski anahtarin uzerinde bulunan parca numarasina uygun olarak) ve bu anahtar kafasini eskisiyle degistirsem ve tekrar kontakt uzerinde kodlama yapsam calisirmi dersiniz?Yoksa servise gidip tekrar kodlamalarimi gerekmektedir?

Tesekkurler...

Yorum bağlantısı
İlker Bağış
Tuşları sökün ve altındaki tırnakları temizleyin belki temazsızlık vardır.

Tirnaklarda sorun oldugunu zannetmiyorum.Zaten acip iyice bakmistim.Temazsizlik soz konusu degil/Zaten anahtar cok yipranmis gorunuyor.O yuzden yeni birtane almam sart.Sorun; yenisini alinca kendim kodlayabilecekmiyim...

Yorum bağlantısı
İlker Bağış
hiç kodlamayı denediniz mi :D

:flowers: Soyledigim gibi, kodlamayi denedim.1inci bipten sonra anahtar uzerindeki tusa basiyorum fakat herhangi bir bip sesi birdaha gelmiyor.Yeni anahtar alsam kodlayabilirmiyim diye sormustum zaten ;) Cevap?

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Ayhan Abi Merhaba;

Yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ama aynı sorun 2009 Focus' umuzda oldu. Birden bire devre dışı kaldı ne kitliyor, ne açıyor. Pilini falan değiştirdik fayda etmedi. En son servise götürdük. Adamlar 2 dakika içinde yaptılar :D Yeniden program yüklemişler. '' Anahtarınız cep telefonu veya televizyonun yanında kaldı mı ?'' diye sordu servis. Çok hassas oldukları için bozuyormuş. Şaşırdım valla :flowers:

Mantıklı , Sonuçta sistem radyo enferuj dalgalarıyla çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Onaran
:) Soyledigim gibi, kodlamayi denedim.1inci bipten sonra anahtar uzerindeki tusa basiyorum fakat herhangi bir bip sesi birdaha gelmiyor.Yeni anahtar alsam kodlayabilirmiyim diye sormustum zaten :D Cevap?

Sorunuza hala cevap alamadıysanız eğer Cevap Evet :D Yeni çipli kısım aldığınızda kodlama yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

RADYO FREKANSLI UZAKTAN KUMANDA PROGRAMLAMA

1. Kontak anahtarını 4 defa ( 1 ) den ( 2 ) kademesine alınız. (hareket hızlı yapılmalı)

2. Seyahat bilgisayarı veya saatin üzerinde bulunan kırmızı PATS LED’ i yanarak uzaktan kumanda programlama kipine girildiğini gösterir. (bazı araçlarda gong sesi duyulur)

3. Uzaktan kumandanın üzerindeki herhangi bir düğmeye 1 saniye kadar basılı tutunuz. Uzaktan kumanda’nın kodu okunarak, merkezi kilit kumanda modülü hafızasına kayıt edildiği zaman, PATS LED’ i hızlıca yanıp sönecektir (bazı araçlarda ikinci bir gong sesi duyulur)

4. Eğer başka yedek kumandalar programlanacak ise 2 ve 3. aşamalardaki işlemleri diğer kumandalar için de uygulayınız.

5. Kontak anahtarını önce ( II ) sonra da ( 0 ) kademesine aldıktan sonra kontak anahtarını çıkarınız.

6. Programlanan uzaktan kumandanın çalıştığını deneyiniz

umarım yardımcı olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...