İçeriğe Yönlendir

Yeni BMW 5 Serisi

Görkem Yagtu

Recommended Posts

Görkem Yagtu
(düzenlendi)

Arkadaşlar karşınızda F10 üretim koduyla yeni 5 serisi:

Yeni araçta 4 benzinli 3 dizel motor seçeneği görev yapacak.

Motor gamının en üst basamağında çift turbo ile desteklenen 5 litrelik bir V8 motor bulunuyor. 407 beygir güç üreten bu motoru, 3.5 litrelik sıralı altı silindire sahip ve 306 beygir güç üreten bir motor izliyor. Doğrudan enjeksiyonlu olan diğer altı silindirli motorlar olan 2.8 ve 2.3 litrelik motorlarda sırası ile 258 ve 204 beygir güç üretiyor. 3.0, 2.5, ve dört silindirli olan 2.0 litrelik dizel motorlar ise 245, 204 ve 184 beygir gücünde.

Motor hacmi sayesinde vergi avantajı ve 5 Serisi'nin Türkiye'de en çok satılan versiyonu olan 2.0 litrelik dizel motor 100 kilometrede 5.2 litrelik yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Şubat ayında resmi tanıtımı yapılacak olan yeni 5 Serisi Mart ayından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.

bmw51.jpg

bmw52.jpg

bmw54.jpg

bmw55.jpg

bmw57.jpg

bmw58.jpg

bmw59.jpg

bmw510.jpg

bmw511.jpg

bmw512.jpg

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende 3 e benzettim görünüşü biraz küçülmüş gibi duruyor. ama içi süper

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Hollywood Yıldızları için üretilmiştir. Ben bunu 2015 te de alamam ki. ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yandan, 3 sandım :fiuw: , arkadan da Hyundai Sonata makyaj yapmış sandım, yan sinyaller de Mondeo :D

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Şimdiki hali daha güzeldi.

Yalnız adamlar 2.0 dizel motoru 163'ten,177 çıkarmışlardı; şimdi de 184 hp yapmışlar. Mondeo 2.0 tdci hala 130

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yandan, 3 sandım :D , arkadan da Hyundai Sonata makyaj yapmış sandım, yan sinyaller de Mondeo :)

Siyah değil diye beğenmedin sen bunu... Siyahmış gibi düşün çok seveceksin..

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
7 serisine benzetmişler.

aynen katılyorum size 2009 BMW 7 Serisi ne benzetmişler 2004 te sudiarabistana iş için gittiğimde 740i serisi vardı 3 ay kadar kullandım tek söylenecek yer uçağı malum orda benzin sudan uçuz imkanımız vardı burda nerde...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Dışı 3,içi 7. Ama kim ne derse desin hala buram buram BMW kokuyor. :blush: Hitler bıyıklı,koca gövdeli,koca motorlu bmw. :lol2:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

bi öncekinin tasarımında gereğinden birazcık fazla kaçtığını düşündüğüm makam otosu havasını bi parça azaltmışlar...

bence tasarım değişiklikleri içinde de dışında da gerçekten çok hoş olmuş... radikal değişikliğin olmaması uzun vadede bu kasanın başarısını pekiştirecektir bence... mekaniğini bilmem ama muhtemelen emisyonu euro 6 dır ve yokuş inerken şarj dinamosunu devreden çıkaracak kadar ince hesaplar içeriyordur :D

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

10 üzerinden 9... Kırdığım 1 puan da fiyatının pahalı olmasıdır. Yapın şunu 50 bin TL de alalım :nazar:

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

önden 3 serisine benzettim. yandan burnu volvo yu andırmış.arka görüntü fena değil.ama içi süper...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...