İçeriğe Yönlendir

Belden Aşağısı Boyalı Ne Demek?

Bedri Baki

Recommended Posts

Ayrıca boya kalınlığından boyası olup olmadığını da anlıyor bu yüzden kafamı yorcama araç alırken 50 lira fazladan veririm kafam rahat doyasıya binerim..

Bu işi ehli ile yapan yerlere gitmekte yarar var. Ben 2 -3 sefer rastladım mesleğim gereği. Aracı kontole götürüyorlar, testlerde temiz diye alıyorlar fakat araç pert çıkıyor. Ya da yetkili servis değişen parçalara bakıyor bilgisayardan, araç sıkıntısız diyor ancak araç pert olabiliyor. Nitekim almayı düşündüğünüz her araca 50.-TL vermek bir süre sonra maliyet yaratacaktır.

Boyanmadan önce resim çekmek iyi fikir, ancak alıcı güvensizse bu resim de işe yaramayacaktır. Belki daha sonra kazası vardır ya da boyalı aracı satmak zor olur düşüncesi ile resim olmasına rağmen ya araçtan vazgeçer ya da pazarlık yapmak ister.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Boyanmadan önce resim çekmek iyi fikir, ancak alıcı güvensizse bu resim de işe yaramayacaktır. Belki daha sonra kazası vardır ya da boyalı aracı satmak zor olur düşüncesi ile resim olmasına rağmen ya araçtan vazgeçer ya da pazarlık yapmak ister.

Şahsen ben böyle bir zihniyeti olan insana aracımı satmam. Kanıt var bana da güvenmiyosa mükemmeliyetçi ise gitsin sıfır araç alsın. Parça boya var diye ölü fiyata indiren zihniyet zaten almaktan vazgeçsin, her iki taraf için boşa zaman kaybı yaratmasın. Bu zamana kadar 8-10 adet araç aldık sattık kimi sıfır kimi ikinci el idi, hiç birinde parça boya var diye ölü fiyat vermedik. Bu mantığı aşmamız gerekiyor. Evren bey alınmayın sözüm size değil ancak bu düşünce tarzını duyunca sinir oluyorum :)

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu
Şahsen ben böyle bir zihniyeti olan insana aracımı satmam. Kanıt var bana da güvenmiyosa mükemmeliyetçi ise gitsin sıfır araç alsın. Parça boya var diye ölü fiyata indiren zihniyet zaten almaktan vazgeçsin, her iki taraf için boşa zaman kaybı yaratmasın. Bu zamana kadar 8-10 adet araç aldık sattık kimi sıfır kimi ikinci el idi, hiç birinde parça boya var diye ölü fiyat vermedik. Bu mantığı aşmamız gerekiyor. Evren bey alınmayın sözüm size değil ancak bu düşünce tarzını duyunca sinir oluyorum :nazar:

Aynı fikirdeyim burak bey...Zaten bu tarz alıcılar genelde aracın fiyatını aşşağı çekmek için kusur arayan tiplerdir...Sıfır aracı getir yine birşey bulamaya çalışırlar...Ben galerici veya bu işin ticaretini yapan birisi değilim aracı alıp senelerce binmek için alıyorum bu nedenle benim için 2-3 parça boya çok çok önemli değil tabi mühim olan mekanik aksamı ve mümkünse kazasız olması...Nitekim 3-5 yaşını aşmış kazasız ve boyasız araç olma olasılığı iyice düşüyor...Bu durumda da bu sorunun amacı kalmıyor...

Fotoğrafa inanmayan pazarlık yapmasın...Bende mümkün olduğunca kusursuz araç almaya çalışırım fakat bu, kenarında çizik yada bir kaç parça olmaz bu bence galerici mantığından geliyor fiyatı ne kadar aşşağı indirebiliriz...Ayrıca araç alan güvenmemek konusunda da haklı piyasada o kadar pert arabayı çekiçletip tekrar millete satan bi kesim insanlar(!) var...istediği teste sokup gönül rahatlığıyla almak herkesin hakkı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...