İçeriğe Yönlendir

Enjekt&#246r bakımı &#246ncesi ve sonrası..

Nuri Başer

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bayağı iyiymiş!

Peki revizyona ihtiyacı olduğu nasıl anlaşılır ve nasıl revizyon yapılır?

Çağlar bey'in paylaştığı CC dökümanında da benzer görüntüler vardı.

Yorum bağlantısı
Emre Özen

Farka bakar mısınız ya :) kim bilir bizim enjektörler ne durumda :) dizel üstelik eyvah eyvah :flowers:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ihtiyacının olup olmadığını söküp test etmek gerekiyor bildiğim kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Söktükten sonra zaten temizliğini de yaptırtırız herhalde, arada ücret bakımından çok bi şey oynamayacaktır? :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Bayağı iyiymiş!

Peki revizyona ihtiyacı olduğu nasıl anlaşılır ve nasıl revizyon yapılır?

Çağlar bey'in paylaştığı CC dökümanında da benzer görüntüler vardı.

Aslında sökmedeki ilk amaç test.. sonra temizlik.. eğer test verileri iyi değilse revizyon ve tamir takımı.. yine düzelmez ise değişim şart oluyor.. 90-100k lara gelmiş her dizele gerekli diye düşünüyorum.. siyah dumandaki artış ta revizyon gerekli anlamına geliyor çoğunlukla..

videoda tıklalı ve çok püskürten (sanayi dilinde "işeme yapan") enjektörler rahatlıkla gözlemleniyor..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Benzinlide durum nasıl anlaşılır peki?

Benzinlilerde motor sarsıntısı, devir kesme, vuruntu v.s. yapsa gerek..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oh, Allah'tan bende yok öyle şeyler. 4 enjeksiyonda paşa paşa püskürtüyorlar :nazar:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tamamen hayal ürünüdür :D aşağıda yazdıklarım;

Bu şekilde sıkıntıları olan enjektörü sürekli yüksek devirde 5-10 dk kullansak temizlemiş olurmuyuz, yada bu hale gelmesini engellermiyiz.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Tamamen hayal ürünüdür :nazar: aşağıda yazdıklarım;

Bu şekilde sıkıntıları olan enjektörü sürekli yüksek devirde 5-10 dk kullansak temizlemiş olurmuyuz, yada bu hale gelmesini engellermiyiz.

kuvvetle muhtemel olmaz.. :rolleyes: iş temizlik yada kurum atmayla bitmiyor.. ayar ve tamir takımı olayı da var..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

ford siyah dumansız olmaz mert benim zamanında 3 aylık transitim bile hemen hemen her kalkışta siyah duman atardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...