İçeriğe Yönlendir

Satış devir işlemleri için ne kadar para gerekli

Misafir

Recommended Posts

2. el 2005 model focus alıyorum inş. Noterde devir işlemi ne kadar tutuyor yaklaşık? Bunun dışında nerelere ne kadar para gidiyor? plaka-sigorta v.s bilgim yok ACİLL CEVAP

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

280 TL civarı notere gider. 170-190 tTL arası trafik sigortası tutar. Takipçiye ne kadar verirsiniz bilmiyorum. Yaklaşık 500-600 TL civarı tutabilir.

Yorum bağlantısı
280 TL civarı notere gider. 170-190 tTL arası trafik sigortası tutar. Takipçiye ne kadar verirsiniz bilmiyorum. Yaklaşık 500-600 TL civarı tutabilir.

takipçi derken neyi kastediyorsunuz? vekalet verdim tüm işlemleri babam yürütecek, bunun dışında bir takipçi de mi oluyor???

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

250 tl civarı noter kesinlikle alıyor..geçensene 2004 ghia focusa 270tl verdim notere..

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Plaka işlerini kendiniz yürütecekseniz takipçiye gerek yok. Ama şoförler derneğine dosya açtırılıyor, vergi dairesine plaka için birşeyler yatırılıyor vs.. vs.. bunları takipçi yaparsa 100-120 tl alır herhalde. Ben kendimden örnek vereyim. Geçen yıl 2004 collection'a 260 tl noter verdim, 190 tl sigorta yapıldı, 120 tl plaka ruhsat işlemleri için takipçiye verdim. Toplamda 570 tl gibi bişey gitmişti.

Yorum bağlantısı
Cömert Yücesel

minimum 500 tutar

siz yinede yanınızda 800 TL civarı bulundurun. çünkü ben aracımı alırken galerici notere 120 yeter demişti ama noter 230 TL çıkarttı hesabı.

Yorum bağlantısı
Servet Korgan

Bir kaç ay önce bende yaptım. Arkadaşların dedikleri rakam aşağı yukarı. İşlemleri kendim yaptım. Hiçte zor bir iş değil. Eğer vaktiniz varsa tüm işlemleri kendiniz yapın takipçiye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
(düzenlendi)

sigortacı bir tanıdığınız varsa bir ek 1 doldurun ruhsat sadece 60 TL , ben şubatta almıştım aracı 198 Tl noter masrafı vermiştim ,sigorta 250-300 arası değişiyor zam gelmiş , 500 -550 ye kendiniz halledersiniz takipçide bu rakam 700-800 ü bulur

tarihinde R?dvan Kocaba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Ben 10 gün önce 2001 fiesta için 275 TL noterde ödedim, 210 TL trafik sigortası yapıldı. Bugünde takipçiye verdim evrakları (plaka değişecek-2 sayfa ruhsat değişecek) devir işlemleri için, 210 TL de takipçi alacak ruhsat tesliminde. Takipçiye vermezsen ve plaka değişecekse 160 TL devir işlemleri tutuyor.

Aracınız benimkinden daha üst model, modelde ne farkeder bilmiyorum ama en az benim masraflarım kadar masraflarınız olacak, ne kadar fazla olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben arabamı aldığımda ruhsat işlemleri falan için 1 günümü harcamış ama sağa sola para kaptırmamıştım.

Hatta polis amcalar sağolsun takipçilere benim bilgileri kendileri doldurtmuştu :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yuvarlak olarak 250-200 arası noter + bulunduğunuz il için belirlenen trafik sigorta bedeli 100-200 tl arası felan olsa gerek + trafik işlemleri 100-150 tl arası. İşlemler uzun sürdüğü için (istanbulda) takipçi denen yasa dışı elemanlar var sizin ordada var ise onlarada 50-100 bi şeyler atılıyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Takipçilik yasa dışımı?

Yaptığı işe fatura kesebiliyorsa yasaldır.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Serhat Ko

Arkadaşım üç gün önce (20 Ocak 2010) 2007 model Focus Ghia aldım, Muş'ta bi dostumuzdan. Bitliste ikamet ediyorum, öğretmenim.

Noter satışına 55TL verdim, aldığım arkadaş vekaletnameyle yaptırdığı için yoksa bi 5 10 TL aşağı olurmuş (50 noter harcı-5 evrak parası imiş)

Trafik Şubesi'ne 108 TL harç verdim, plaka-ruhsat değişimi için, plaka 34'ten 13'e geçti.

Şoförler cemiyetine dosya açtırmak için 50 TL, Plaka bastırmak için 20 TL verdim. 8 TL bir tabelacı ustaya plakayı boyatmak için verdim.

Axa Oyak'tan trafik sigortası için de 136 TL verdim (Kredi kartına 6 taksit yapıyorlar. Şoförler cemiyetinden yaptırabilirsin. Axa ile çalışıyorlarmış.)

Aracın Kasko bedeli ise 750 ile 900 arası değişiyor, daha ben yaptırmadım, sömestır dönüşü yaptıracam, firmalardan fiyat topluyom, onu da yaptırınca sölerim...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Acaba İstanbulda ne kadar tutar 94 yada 91 model bir araba için plaka değişimi de içinde? Büyük ihtimal yarın bende bu işlerle uğraşıyor olacağım yanımda ne kadar para taşımalıyım bütün işlemler için ?

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Ruhsat masrafı 108 lira plakalar basımı 17 lira verdim şöförler odasıda 20 lira almıştı evrak dolumu için.Ama araç satışını aldıktan sonra trafik sigortası yapman lazım ne kadar çıkar bilmiyorum.Noter satışınada 47 lira vermiştim..

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Fiyatlar az çok aynı herhalde. Ben de 20 gün önce 2005 astra aldım. Plaka değiştiği için 47 tl noter tuttu. 150 tl'ye sigorta yaptırdım (batman plaka). Plaka ruhsat işlemleri de 170 tl tutuyormuş + 20 tl takipçiye verdim (tanıdık olduğu için) yani 190 da oraya gitti. Tamamı yine 380-390 tl tuttu. Değişen tek şey noter 250-260'dan 50'tl'ye düştü diğerleri aynı. 1 mayıstan sonra noter evrakları direk trafiğe gönderecek plaka ve ruhsat eve gelecek herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...