İçeriğe Yönlendir

Ocak Geliyor / Mtv İndirimi

Engin Evni

Recommended Posts

Cem Akbulak

ben de 1998 mondeo aldım ancak plakayı değiştirmedim(06 plaka kaldı) fakat mtv indiriminden faydalanıp vergimi ödemek isteyince konya vergi dairesi indirimi gerçekleştiremeyeceklerini ve ankaradan onay gelmesi gerektiğini falan söyledi.gerçekten prosedür bu mudur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet...

Aracınızın kayıtlı olduğu vergi dairesi yapmak zorunda..

Bir an önce evrakları hazırlayıp, ilgili vergi dairesine gönderin..

Şahsen gitmeniz gerekmez..

Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi

2006 mondeo tdci ghia sedan manuel vites aracıma da %5 indirimi oluyor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2006 mondeo tdci ghia sedan manuel vites aracıma da %5 indirimi oluyor mu acaba?

Kasko bedeliniz. 25650 %5' 1283 lira yapar..

Yıllık vergisi 1490 lira..

Dolayısı ile vergiyi bir alt kademeden ödeyebileceksiniz.. Yıllık verginiz.. 961 lira olacak...

Bunun için gerekli evrakları sigortacınıza hazırlatın..

Yorum bağlantısı
Cem Akbulak

çok teşekkürler mehmet abi evraktan kastınız sigortacıdan aldığımız kasko bedeline ait kağıt ve dilekçe midir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çok teşekkürler mehmet abi evraktan kastınız sigortacıdan aldığımız kasko bedeline ait kağıt ve dilekçe midir?

Kasko değeri bildirim formu

Ruhsat fotokopisi

Kasko bedelini gösterir belge (Bu belgeyi bazı vergi daireleri istiyor)

Müracat dilekçesi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu listede fiestavan yok. Fiestavan'ın değeri nedir 2007 model?

Var ama işinize yaramaz, bu indirim işi sadece otomobiller için.. Sizin aracınız kamyonet..

Kasko bedeli 23919

yeniruhsat.jpg

Ticari olarak maliyede vergi mükellefiyeti olmayan her araç hususidir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anladım bilgiler için teşekkürler. Peki bir şey daha soracağım benim kasko ve sigortam da pahalı oluyor bununda aracın cinsiyle bir ilgisi var mı? Mesela geçtiğimiz sene sigortaya 475 lira prim yatırmışız. %20 hasar sürprimi olmuş. Sizce de bu çok fazla değil mi? Bu dönem hiç hasar vs. yok yenilerken hangi şirketten yaptırmalıyım ucuz olması için.

MARKASI/TİPİ: FORD/FİESTA VAN 1.4 TDCİ 3 KAPI

KULLANIM TARZI: KAMYONET

MODEL: 2007

Kamyonet olduğu için otomobile göre 2 kata yakın pahalı ödüyorsunuz, trafik sigortasını..

% 20 sürpirim de muhtemelen kazanız veya eski gecikmelerinizden falan geliyordur..

Şu şirket ucuzdur, buna yaptır demek zor..

Genel tavsiyeler bu poliçe için de geçerlidir..

Abi şimdi buldum fiesta van'ı 15.700 yazıyor.

Evet, bulduğun bedel doğru..

Yorum bağlantısı
Cem Akbulak
Ankara Yeğenbey vergi dairesine taahhütlü posta ile gönderin. Hemen hallederler.

teşekkürler hakan bey hemen göndereceğim....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Akbulak

evet bugün ocak vergisini kasko indiriminden faydalanarak 173 tl olarak ödedim.ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Kasko değeri bildirim formu

Ruhsat fotokopisi

Kasko bedelini gösterir belge (Bu belgeyi bazı vergi daireleri istiyor)

Müracat dilekçesi

+ kimlik fotokopisi

Yorum bağlantısı
Misafir
evet bugün ocak vergisini kasko indiriminden faydalanarak 173 tl olarak ödedim.ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim....

bende dilekce verip indirimden faydalandım,sizinkiyle aynı, aslında 2010 yılı içinde geçerliymiş indirim,bi dilekcede onun için verdim, para iyadesi alacagım, bence sizde bi bakın derim.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy

Bende devlete olan borcumu tabi bir miktar indirim yaptırmayı müteakip (792*2 yerine 480*2) ödemiş bulunmaktayım. Mehmet Bey'e ayrıca teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cem Akbulak
bende dilekce verip indirimden faydalandım,sizinkiyle aynı, aslında 2010 yılı içinde geçerliymiş indirim,bi dilekcede onun için verdim, para iyadesi alacagım, bence sizde bi bakın derim.

arabayı bir ay kadar önce aldım süleyman bey ilk defa vergi ödedim.teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
(düzenlendi)

İlginenen herkese teşekkürler, sayenizde bugün Yeğenbey vergi dairesine giderek vergiyi 260 dan 173tlye düşürttüm.

tarihinde ?lker Selimo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...