İçeriğe Yönlendir

R&#246lantide titreme sorunu

Burçin Teymen

Recommended Posts

Burçin Teymen

Merhabalar,

Dün akşam yeni aldığım Mondeo'da (97-2.0 Benzin)bir terslik fark ettim. İkinci viteste ve üçe geçtiğimde gaza hafifçe dokunarak motorun rölantisi ile ilerdeğimde araç titreme yapıyor ileri geri. Gaza yüklenince titreme geçiyor. 4. ve 5. viteslerde böyle bir sorun yok. Bunun kaynağı ne olabilir bir bilgisi olan var mıdır????

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
Debriyaj balatasından selam geliyor olabilirmi.

Servie yarın götürmeyi düşünüyorum. Debriyaj olup olmadığını bilemeyeceğim. Ancak vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok gibi geliyor. Debriyaj yüksekte de kavramıyor. Neyse ola ki debriyaj balatası.....masraflımıdır?????

Yorum bağlantısı
Servie yarın götürmeyi düşünüyorum. Debriyaj olup olmadığını bilemeyeceğim. Ancak vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok gibi geliyor. Debriyaj yüksekte de kavramıyor. Neyse ola ki debriyaj balatası.....masraflımıdır?????

Mondeo'nun debriyajı her zaman aynı noktada kavrar, bu nedenle baskı balatanın değişimini debriyajdan anlamazsınız. Parçası maalesef pahalıdır. 2-3 tane alternatifiniz var yedek parça markası olarak ancak önemli bir parça olduğundan kalitelisini tercih edin.

Baskı balatayı test için 4. viteste aracı kaldırmaya çalışıyorduk galiba. Eğer stop etmezse baskı balata değişimi gerekli, araç beklenildiği gibi stop ederse sorun yoktur. Yine özellikle rampalar devrin artmasına paralel hızınız artmıyorsa, yani araç bağırıyor ama hızlanmıyorsa, yine yokuşlarda kalkışta araç titretiyor, yada kavrama geç oluyorsa yine baskı balatanızdan şüphe edebilirsiniz.

Ancak araca alışma aşamasında olduğunuz için de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sonuçta torku güçlü olan bir araç, devir yüksekken 2. vitesten sert hareketle debriyajdan ayağınızı çekip seri vites değiştiriyorsanız vuruntu ya da titreme hissediyor olabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
ateşleme sistemi arızalı buji. buji kablosu. bobin kontrol

Bir ihtimal hararet müşürü de olabilir diye düşünüyorum Hararet göstergem yeinden kalkmıyor. Müşür değişecek. Bu da soğuk sistemde çalışan arabanın tekleme yapmasına sebep olabilir. Çünkü araba ısınınca (gösterge yok tabi sadece gittiğim yoldan ısındığını tahmin ediyorum) titremeyi yapmıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

motor ısınıyodur göstergeniz çalışmıyor

yada termostat kaçırıyordur

hararet göstergesi hiçmi hareket etmiyor?

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
Hararet müşürü ile alakası yoktur...

Yani ne ile alakalıdır??????

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
ateşleme sistemi arızalı buji. buji kablosu. bobin kontrol

Yaşar Usta saygılar. Buji buji kablosu ve bobin değişti. Araç kükremeye başladı. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen

Arkadaşlar ateşlemeden kaynaklanan titreme sorununu, buji, buji kablosu ve bobin değişimi ile giderdim. Aracın gidişi ve çekişinde müthiş bir fark yarattı. Hepsine işçilik hariç 170 TL verdim. Yanılmıyorsam hepsinin markası da Motorcraft tı, yani orjinal Ford parçaları. Tavsiye derim.

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
Arkadaşlar ateşlemeden kaynaklanan titreme sorununu, buji, buji kablosu ve bobin değişimi ile giderdim. Aracın gidişi ve çekişinde müthiş bir fark yarattı. Hepsine işçilik hariç 170 TL verdim. Yanılmıyorsam hepsinin markası da Motorcraft tı, yani orjinal Ford parçaları. Tavsiye derim.

parçaları nereden temin ettiniz uygun gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
Murat Çağlar
uygun degil 80 bobin 20 buji 45 buji kablosu

45 milyona bahsettiğiniz buji kablosu yan sanayimidir yoksa motorcrafta ait ürünmüdür?

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
uygun degil 80 bobin 20 buji 45 buji kablosu

ustam orjinal buji kablosuna 150 tl istediler bobin 85 tl istediler bujiler 25 tl istediler benden

orjinal olmayanı sıkıntı yaşatıyormuş ki zaten bende yaşattı bende değiştirmiştim orjinal diye vermişlerdi ama 1-2 buji kabloları kaçırıyor söksende taksanda fark etmiyor gibi araba 45tl olan buji kablosu sorunsuz mudur ki?

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
ustam orjinal buji kablosuna 150 tl istediler bobin 85 tl istediler bujiler 25 tl istediler benden

orjinal olmayanı sıkıntı yaşatıyormuş ki zaten bende yaşattı bende değiştirmiştim orjinal diye vermişlerdi ama 1-2 buji kabloları kaçırıyor söksende taksanda fark etmiyor gibi araba 45tl olan buji kablosu sorunsuz mudur ki?

170 TL'ye almış olduğum bütün parçalar (buji, kablo,bobin) orjinal Motorcraft ürünü olup hepsi de şu anda sorunsuz çalışmaktadır.

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
burçin bey, avatar kurallarına uyalım lütfen

Pardon????

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...