İçeriğe Yönlendir

Yavaşken gelen pır pır sesi ve dururken tekleme

İlhami Selim

Recommended Posts

İlhami Selim

98 model clx sahibiyim.

araç yavaşken 0-30 yada 40 km hızlarda pır pır pır ses geliyor tekerden. 1 ay kadar önce sol arka poryasını değiştirmiştim ama onun sesi hızlanınca oluyordu. bu sefer yavaşken bu ses geliyor.

birde arkadaşlar örneğin ışıklara geldim duracağım iyice yavaşlayınca araçta bir sarsıntı oluyor titreme gibi nedenini anlayamadım. fikri olan varmı ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

1) Yine rulmanla ilgili olabilir. Frendeyken yapıyorsa disk ve balata kontrol edilmeli.

2) Disk yamulmuş.

Yorum bağlantısı
İlhami Selim

1.sorunun bende yine rulmanda olduğunu düşünüyorum ama yavaşken sesin geliyor olması şaşırttı beni. belki de değişme zamanı geçti iyice dağılmak üzeredir bilemiyorum.

2.soruya verdiğiniz cevapta çözüm olarak ne yapabilirim, parçayı mı değişmem gerekir acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
98 model clx sahibiyim.

araç yavaşken 0-30 yada 40 km hızlarda pır pır pır ses geliyor tekerden. 1 ay kadar önce sol arka poryasını değiştirmiştim ama onun sesi hızlanınca oluyordu. bu sefer yavaşken bu ses geliyor.

birde arkadaşlar örneğin ışıklara geldim duracağım iyice yavaşlayınca araçta bir sarsıntı oluyor titreme gibi nedenini anlayamadım. fikri olan varmı ?

teşekkürler

Araçtaki proglemi güzel açıklıyamamışsınız açıkçası tarif net degil pır pır ses arkadanmı geliyor ve yavaşlayınca sarsıntı sanırım rolanti bozuklugundan meydana geliyor ama detaylı tarif ederseniz yorumlar net olacaktır.

Yorum bağlantısı
İlhami Selim
(düzenlendi)

ses sol taraftan geliyor emin olamadım ama ön tekerden geliyor gibi. mesela bisiklet tekerlerine plastik süsler takardık pır pır ses çıkartırdı. aynı o hesap benzer ses geliyor tekerden ama sadece yavaş giderken oluyor. birde araba son günlerde gitmez oldu sürekli gidip geldiğim yolda 100 le gittiğim yerde araç 80 le gidiyor. çekişi düştü.

diğer sarsıntı sorunun da ise yüksek hızdan yavaşlarken oluyor genellikle. mesela ışıklarda. araba sanki durdurma ben gidecem der gibi oluyor, durmaya yakın sarsıntı oluyor. dediğiniz gibi rolanti olabilir diye düşündüm ama sadece yüksek hızdan yavaşlarken oluyor bu durum.

tarihinde ?lhami Selim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
ses sol taraftan geliyor emin olamadım ama ön tekerden geliyor gibi. mesela bisiklet tekerlerine plastik süsler takardık pır pır ses çıkartırdı. aynı o hesap benzer ses geliyor tekerden ama sadece yavaş giderken oluyor. birde araba son günlerde gitmez oldu sürekli gidip geldiğim yolda 100 le gittiğim yerde araç 80 le gidiyor. çekişi düştü.

diğer sarsıntı sorunun da ise yüksek hızdan yavaşlarken oluyor genellikle. mesela ışıklarda. araba sanki durdurma ben gidecem der gibi oluyor, durmaya yakın sarsıntı oluyor. dediğiniz gibi rolanti olabilir diye düşündüm ama sadece yüksek hızdan yavaşlarken oluyor bu durum.

aklıma maf sensörü gelir gibi oluyor. maf kirlendimi araba kasar seri olmaz maf temizlik ister diyecem ama arıza yeterli açıklama yok yine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...