İçeriğe Yönlendir

Mondeo g&#246sterge

Atilla Aktan

Recommended Posts

Atilla Aktan
(düzenlendi)

Araç ilk çalıştıgında, göstergede abs ışığı yanmazmı, Benim aracım abs li ama ışık falan göremedim ben.....

Birde bildigim kadarıyla bu araclarda çift fan var, bazen hararet ibresi yükselmiyor, bazende çeyreğe kadar yükseliyor, sonra tekrar iniyor, bunun nedenini bulamadım, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abs ışığının ampulü bozulmuştur...

Termostatınız bozuk... Bunun fanlar ile alakası yok...

Atilla Bey, mesajınızı düzelttim..

Biraz daha özen göstererek düşünerek yazmanızı rica edeceğim...

Yorum bağlantısı
Atilla Aktan

öncelikle tşk ederim mehmet bey termostat bozuklugu maliyetli bi iş midir böyle dursa problem olru mu

abs var denedim çünkü sağlam frenle :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
öncelikle tşk ederim mehmet bey termostat bozuklugu maliyetli bi iş midir böyle dursa problem olru mu

Aracınız ısınmaz, üşürsünüz, çok yakar...

Yorum bağlantısı
Arda Inan

Hararet göstergesi çalışmıyor gibi olması bende de bir dönem sıkıntı yarattı. Termostat değişti problem çözüldü şimdi hiç bir sıkıntım yok. Aracın harareti yükselince fan devreye giriyordu zaten ancak gösterge çalışmıyordu sadece. Usta açtı baktı; iki ayrı termostatın olduğunu, birinin motora bilgi verdiğini, birinin göstergeye geldiğini söylemişti o zamanlar.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yasin Karadağ

forumda gezindikce yeni yeni şeyler çıkıyor karşıma:) bendede 2000 ghia var benim ekrandada yanmıyor abs lambası ! öncelikli sorum şu kontağı çevirdiğimizde sönmesini beklediğimiz ışıklar hangisi?gel gelelim benim mondimde dag tarafta yağ sol tarafta akü lambası yanıyor çalıstırana kadar sönmüyor!yanması gereken lambalar var mı acaba yada normal mi bu durum?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
forumda gezindikce yeni yeni şeyler çıkıyor karşıma:) bendede 2000 ghia var benim ekrandada yanmıyor abs lambası ! öncelikli sorum şu kontağı çevirdiğimizde sönmesini beklediğimiz ışıklar hangisi?gel gelelim benim mondimde dag tarafta yağ sol tarafta akü lambası yanıyor çalıstırana kadar sönmüyor!yanması gereken lambalar var mı acaba yada normal mi bu durum?

aracı çalıştırırken ışıkların faal olan hemen hemen hepsi yanar. abs ışığı yanıp söner. arabayı çalıştırana kadar da akü ışığı yanıyor.

Yorum bağlantısı
aracta sadce yag ve aku lambası var dıgerlerı nerde :p

araç sanırım mk2 bu linkte kitapcık mevcut indirirsen her türlü bilgiye rahatca ulaşırsınız sanırım.mk3 içinde var.tekrardam emmiye tşk burdan.yaralı bir linki var.

http://www.ozyurek.org/

Yorum bağlantısı
Yasin Karadağ
Aracınız yarım kontak halindeyken resim koyarsanız yardımcı olabiliriz.

sam1183.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hımm, demek yok bu test...O zaman en azından hava yastığı ışığı yanması gerekmiyor mu ?

Yorum bağlantısı

pek anlamam ama;hava yastıgı,abs , tcs ,ışıkları yanıp,sisdem çalışıyorsa.iki üç saniye sonra sönmesi lazım,diye bikliyorum,benim mondeo da böyle. belki ampüller patlamıştır.olabilirmi?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
pek anlamam ama;hava yastıgı,abs , tcs ,ışıkları yanıp,sisdem çalışıyorsa.iki üç saniye sonra sönmesi lazım,diye bikliyorum,benim mondeo da böyle. belki ampüller patlamıştır.olabilirmi?

abs,yag,hava yastıgından emin degilim ama sanırım buda araç çalıştıktan sonra sönüyor benim araçta.bi terslik var gibi bu göstergede.ampulün biri yanmış diyelim digerleridemi yandı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
abs,yag,hava yastıgından emin degilim ama sanırım buda araç çalıştıktan sonra sönüyor benim araçta.bi terslik var gibi bu göstergede.ampulün biri yanmış diyelim digerleridemi yandı.

ne tersligi oktay abi anlamadım,senin ışıklardamı yanmıyor?

Yorum bağlantısı
Bunların gösterge analog. O nedenle gauge olmaz. Emmiyi savunma, çekil aradan, emminin yaveri :good1:

emmimiyi savunmuyorum ama emmi yazmıştı digital km si olanlarda gauge olur diye.bizim araçlarda sadece hiç bi işe yaramadıgını düşündügüm bilgi veriyor.test modunda.emminin suçu yok uyardı herkesi. :p

ne tersligi oktay abi anlamadım,senin ışıklardamı yanmıyor?

benim ışıklar için demedim konu dak, gösterge için dedim.

Yorum bağlantısı
emmimiyi savunmuyorum ama emmi yazmıştı digital km si olanlarda gauge olur diye.bizim araçlarda sadece hiç bi işe yaramadıgını düşündügüm bilgi veriyor.test modunda.emminin suçu yok uyardı herkesi. :p

benim ışıklar için demedim konu dak, gösterge için dedim.

:good1:

emmi ciler,şöyle ayrılsın bakiyimmmm, aha şimdi belli olur hakan abi. :p

Yorum bağlantısı
Benim derdim de zaten emmiden çok emmici olan bir takım yönetici zataydı :p (Serkan sen alınma :good1: Sana dedim :p )

emmici olmamak çok zor sagolsun yazdıgı önerilerin yüzde98 i çıkıyor gelde emmici olma.laf içinde laf hakan üstad harika kelime oynu yapıyosun.emmiye laf yokk :good1:

Yorum bağlantısı
Lütfen. Tenekeyi emmim kullanır. Benimki araba. Hem de D sınıfı, dizel ve otomatik.

emminin beyaz güvercin hangi sınıfa gidiyorduki.bu aralar epey sınavı geçti c ye yükseldii sanırım.sen daha tamirciye gidip sınav sonuclarını beklicen d sınıfında yerinde say bakalım.

Yorum bağlantısı
Yasin Karadağ

ya sonuc olarak benım arabada yanan tek ısık bunlar calıstıktan sonra gıdıyor tabi ama dıger lambalar yanmıyor!

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
ya sonuc olarak benım arabada yanan tek ısık bunlar calıstıktan sonra gıdıyor tabi ama dıger lambalar yanmıyor!

kontak 2 yaptıgınızda bu iki lamba haricinde yanan ikaz lambası yok ise ya km göstergesinin arka soketinde temassızlık var yada tesisatta sorun var baktırırsanız iyi olur.bence ciddi sorun.hepsinin ampullerinde sorun olma olasılıgını çok az buluyorum. sinyal ikazları falan ne durumda el freni lambası uzun far lambası baktınızmı bunlar yanıyormu.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...