İçeriğe Yönlendir

Triger kayışı

Atilla Aktan

Recommended Posts

Atilla Aktan

aracı yeni aldıgımdan triger kayışı konusunda kararsızım arkadaslar aldıgım adam 5 ay kullanmış aracı ve baktırmamış trigere motorcum ise söküp bakmam lazım diyor biraz daha bin olmassa diyor ne yapacağımı bilemedim sizler ne önerirsiniz binmemmi lazım ilerde problem olurmu değiştirmemmi gerekir triger değişimi bana kaça malolur şimdiden tşk ederim

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
(düzenlendi)

Yapman gerken ilk işlerden biri trigeri değiştirmek olsun.

tarihinde ? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Aktan

teşekkür ederim şükrü bey kaç km de bir değiştirmek lazım triger kayışına

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

bence sağlam güvenilir bir usta alıp arabanın komple motorunu bir göstermek lazım

böylece komple bi bakımla trigeri de düşük maliyete getirebilirsin

v kayışı devirdaim ön ve arka keçeler baskı balata krank mili zetec motorların özenle takip edilmesi gereken hususlar

hepsi için ayrı ayrı uğraşmaktansa bir kerede komple check up hem içini rahatlatır hem de cebini

ama triger ve devirdaim hayati

yatak sarabilir conta yakabilir vs vs

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
tşk ederim yavuz bey

Değerli dostum, ben de aracı alalı 3 hafta olmasına rağmen ilk bakımını buji, buji kablosu ve bobini değiştirerek yaptım, ama daha önemlisi triger setidir. Bu hafta sonu onu da değiştirdim. Ne olur ne olmaz diye. Aracım 127.000 de. en son servis kaydına göre 82.000 de trgier bakımı yapılmış. Değişim yok. Nitekim hafta sonu seti değiştirirken rulmanın dağılmak üzere olduğu ve trigerin sente atmış olduğu ortaya çıktı. Lütfen bu iş için yapacağın masrafı düşünme. Tavsiyem ise mutlaka ama mutlaka yetkili Ford servisine gitmen. En usta tamircinin bile bu işte hata yapma payı var.Ben 120 liraya triger seti, v kayışı, hararet müşürü, motor kulağı değişimi ve full sensör bakımlarını yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Değerli dostum, ben de aracı alalı 3 hafta olmasına rağmen ilk bakımını buji, buji kablosu ve bobini değiştirerek yaptım, ama daha önemlisi triger setidir. Bu hafta sonu onu da değiştirdim. Ne olur ne olmaz diye. Aracım 127.000 de. en son servis kaydına göre 82.000 de trgier bakımı yapılmış. Değişim yok. Nitekim hafta sonu seti değiştirirken rulmanın dağılmak üzere olduğu ve trigerin sente atmış olduğu ortaya çıktı. Lütfen bu iş için yapacağın masrafı düşünme. Tavsiyem ise mutlaka ama mutlaka yetkili Ford servisine gitmen. En usta tamircinin bile bu işte hata yapma payı var.Ben 120 liraya triger seti, v kayışı, hararet müşürü, motor kulağı değişimi ve full sensör bakımlarını yaptırdım.

Geçen gün yetkili ford servisinden geri vites lambası müşürünü değiştirdim. 38 TL sadece parça fiyatı.

6 ay önce (yetkili olmayan serviste) sadece triger setimi 180 TL + işçilik olarak değiştirmiştim. Bu durumda en iyisinden kazıklanmış mı oluyorum..... :good1:

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen
Geçen gün yetkili ford servisinden geri vites lambası müşürünü değiştirdim. 38 TL sadece parça fiyatı.

6 ay önce (yetkili olmayan serviste) sadece triger setimi 180 TL + işçilik olarak değiştirmiştim. Bu durumda en iyisinden kazıklanmış mı oluyorum..... :good1:

Yok, sadece o yetkili servis ve dolayısıyla yetkili satıcıdan aynı gün sıfır kilometre Focus aldığımız için veya şirket sahibi yakın dostum olduğu için olabilir. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

dediğiniz şeyleri 120tl yemi yaptırdınız üstelik serviste hangi servis bu hemen bende gideyim

Yorum bağlantısı
Atilla Aktan

yorumlarınız için tşk ederim öncelikle..burçin arkadaş verdiğin fiyat çok iyi bencede triger seti+kayışlar+bilyalar+sağ sol aks körükleri+işcilik 345 tl servis fiyatı

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
(düzenlendi)

6 ay önce (yetkili olmayan serviste) sadece triger setimi 180 TL + işçilik olarak değiştirmiştim. Bu durumda en iyisinden kazıklanmış mı oluyorum..... :D

Hayır, hayır!

Zira bendeniz geçen sene 400 küsur TL verdim. Kazık bende ;)

Kauçuğun çekme mukavemeti dört beş yıl sonra kaybolmaya başlıyormuş. Bu sebeple sadece kilometreye bakılmamalı. (Bizim aracınki: 48.000 km=10 yıl)

tarihinde Bur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Kauçuğun çekme mukavemeti dört beş yıl sonra kaybolmaya başlıyormuş. Bu sebeple sadece kilometreye bakılmamalı. (Bizim aracınki: 48.000 km=10 yıl)

bu degerler mondeo içinse yanlış

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Güçlü

merhaba arkadaşlar.

Ford Manavgat yetkili servisi çetin oto da triger seti ve egzantrik kayışı değimi toplamda 225 tl yaptırdım. World Card içinde 7 taksit imkanı sudular. Umarım fiyatı anormal değildir. :)

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
merhaba arkadaşlar.

Ford Manavgat yetkili servisi çetin oto da triger seti ve egzantrik kayışı değimi toplamda 225 tl yaptırdım. World Card içinde 7 taksit imkanı sudular. Umarım fiyatı anormal değildir. :)

Niye bu işlem için Ankara da çok yüksek fiyatlar istiyor servisler :) Manavgat a mı gidelim bu işlem için yani :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mikail Sevinç
Niye bu işlem için Ankara da çok yüksek fiyatlar istiyor servisler :rolleyes: Manavgat a mı gidelim bu işlem için yani ;)

hakikaten öyle ankaradaki servisler uçmuş şaşmazda bir ustaya sordum 2005 focus II kayış setini parça 90 lira işcilik 70 istedi toplam 160 a 2 saatte yapıcagını ifade etti..

servis ise en az 600 diyor..

manavgata gidelim en iyisi :i-ih:

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
bu degerler mondeo içinse yanlış

Evet km oldukça düşük. Ama triger kayışı on yıldır araç üzerindeydi. Yazarken anlatmaya çalıştığım şey; kayışın on yıl içinde esnekliğini kaybetmiş olması. Çıkana da baktım; çatlak çatlaktı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...