İçeriğe Yönlendir

Kompakt makine

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Amatörce Dslr kullanıyorum ancak pratik yanımda herzaman bulunabilecek ufak bir fotoğraf makinesi bakıyorumdum. Hem de video kayıt özelliğinde HD olsun bari diyerek araştırmaya başladım ancak makineleri inceledikçe şaşırıyorum.

3-4 sene önce aldığım 8.1 mp'lik Sony N1 bile 1/1.8" boyutunda sensör kullanırken, yeni modellerin hemen hepsi 10 hatta 12 mp vaadetmelerine rağmen 1/2,3 - 1/2,5" boyutlarında sensör kullanıyorlar. Teknik olarak bu sensör boyutlarında eski makinem sony kadar kaliteli sonuçlar alabilmem hayal olacak gibi. Bu bağlamda piksel yoğunluğu az olan ancak HD video çekim yapabilen makul fiyatlı makine önerilerinizi almak isterim. DSLR Like türünde makineleri boyutları yüzünden inceleme dışında tutuyorum.

Başlıkta merak ettiğim diğer husus ise HD (720p) kalitesinde kayıt yapan makine kullanan arkadaşlar kayıt kalitesi konusunda yorum yaparlarsa sevinirim.

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

3-4 senede teknolojinin ilerlediğini göz ardı edip sadece sensörlerin boyutunu karşılaştırarak kalite hakkında yorum yapıyorsunuz gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Sony DSC-W275

Kardeşim için bu sıralar araştırmıştım. Bu makul geldi.

Yorum bağlantısı
Korhan Oray

Madem DSLR makine kullanıyorsunuz, o halde rahatlıkla gömlek cebinize sığabilen 100 gr hafifliğindeki Toshiba S20 video kamera önereceğim. Bu ürün 1920x1080 Full HD çözünürlüğünde video, 5 MP (interpolasyon ile 16 MP) fotoğraf çekebiliyor. Fyatı da 499 TL. Eğer daha ucuz bir ürün istiyorsanız 1440x1080 çekim yapabilen Toshiba S10 kamera önerebilirim. O da 399 TL

Yorum bağlantısı

Öneride bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Araştırmalarınızı tavsiye ettiğiniz modeller üzerinde yoğunlaştırdım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Sanyo'lara da bakmanızı öneririm eğer fırsatınız varsa denemenizi özellikle tavsiye edebilirim

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)

Arayışlarım hala sürerken, bugün carrefour'dan 469.-TL'ye Samsung WB500 aldım. 750.-TL civarında satılan makineyi bu kadar uygun fiyata görünce aldım ancak aşağıdaki sorun canımı sıktı. Aydınlık zeminlerde problem görmedim ancak bu odanın duvarında can sıkıcı şekilde beyaz hareler oluşuyor. SOrunun kaynağı sizce nedir?

Makinenin özellikleri burada.

sdc10035cvbvbv.jpg

sdc10067zzz.jpg

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Can Çimir
(düzenlendi)

objektifteki ya da çok yakınındaki tozlar :fiuw:

tarihinde Mehmet Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
objektifteki ya da çok yakınındaki tozlar :fiuw:

Elektrik süpürgesiyle bile tozları almaya çalıştım, sonuç nafile. Başka bir problem var ama anlayamadım. Flaşsız yapmıyor bunu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Objektifin içinde toz var gibi. Elektronik cihaz alırken artık hiçbir mağazaya güven olmuyor, refubrished ler piyasada dolu demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kabul edilebilecek bir sorun değil..

İade süresini geçirmeden iade etmelisin bence...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Objektifin içinde toz var gibi. Elektronik cihaz alırken artık hiçbir mağazaya güven olmuyor, refubrished ler piyasada dolu demişlerdi.

Valla ben bitane refurbishedlardan aldım gittigidiyordan, gayette memnunum, tee emerikadan geldi hem de yarı fiyatından aşağıya, kargo parası da içinde :D En önemlisi sıfır ürün diye değil sıfırlanmış ürün diye aldım.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
canon sx200is

+1907

çok iyi makine

1080 video çekimi

yüksek optik zoom

büyük ve kaliteli ekran

sahne ayarını otomatik belirleyen çok iyi çekim özellikleri

ve Canon marka güvenilirliği.

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Genel olarak fiyatlar iyice düşmeye başladı.İşin en kötü yanı da bence şu.Beğendiğiniz makineyi 3-5 gün sonra almaya gitseniz.Efendim o ürün artık üretilmiyor onun yerine bu var diyorlar..Neredeyse 3 güne yeni modeller çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...

Yukardaki sorunlu makineyi, carrefour'a şikayetvar sitesine başvuru yaparak iade ettikten sonra bir süre makine arayışımı kapatmıştım. Ancak İstanbul ziyaretimde 40 derece sıcakta boynumda olympus beni bir hayli yorunca ve ayasofya'da pili bitince yedek makine arayışım yeniden başladı. Uzun süredir gözüme kestirdiğim Panasonic lx3'ün fiyatının düşmesini bekledim. Nihayet Pazar günü makineyi aldım. Yukardaki çekimlerle alakası olmayan, Slr ayarında bir makina gerçekten. Üstelik 1.63'lük sensörü olup, çok kaliteli fotoğraflarının yanında, HD çekim yapması ile beni cezbetmişti. Şu an tanıma aşamasındayım ama gayet hoş kareler yakalıyor. Üç örnek resmi aşağıya ekledim.

Saygılarımla.

p1000693m.jpg

p1000700a.jpg

p1000717b.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...