İçeriğe Yönlendir

Hangi motor seçeneği sizi cezbeder?

Guest Yavuz Ya??z

Recommended Posts

Guest Yavuz Ya??z
TSI iyidir ben 1.6 benzinliden fazla yaktığını ne duydum ne gördüm nede biliyorum size kim dediyse sürekli devirli kullanıyodur ki sıradan 1.4 bile yakar o zaman :D

aransa bulunur kesin verileri de forumda varsa kullnan bilgilendirse keşke

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Clio yu sürdükten sonra artık 1.6 araca bindim mi sürüş zevki alamıyorum.Focus a her bindiğimde bu araba niye gitmiyor diye canım sıkılıyor ;)

Küçük hacimli yüksek beygirli araçları pek sağlıklı görmüyorum ama bazıları oldukça keyifli heleki birde modlanmışsa :)

Artık hayat 8000 devirde benim için :D

ben clio ya güvenip te basmazdım yerinizde olsam

o arabalar 1.2 1.4 için yapılmadı mı

yani şasisi kupası ne biliyim

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

2004 yılında üretimden kaldırılan eski kasa Opel corsalar çok güzel modeldi.

Özelikle 1,0 easytronik 60 beygirlik versiyonu, Avrupa teknik servis ödülü almıştı.

Bakım masrafı çok düşüktü. Parça ömrü çok uzun. Dayım satıp mercedes e kompresor aldı

Fakat eski opel i sattığına bin pişman şimdi. Fuzuli masarfa girdiğini düşünüyor.

in_Opel_Corsa_Easytronic_1200_101.jpeg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

1.4 turbo yerine 1.3 veya 1.2 yapsalar rahat rahat 1.6 atmosferik performansını verir. Hem vergisi, yakıtı da daha düşk olur. Benim için vergi önemli. Şehir içinde Clio 1.2 16v kullanıyorum, gayet de güzel gidiyor. 40 km/s hızda 4. vitese takıyorum, ne homurdanma ne birşey. Üstelik 2010 model arabanın vergisi Ocak ayında zamlı hali 400 lira.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Clio yu sürdükten sonra artık 1.6 araca bindim mi sürüş zevki alamıyorum.Focus a her bindiğimde bu araba niye gitmiyor diye canım sıkılıyor ;)

Küçük hacimli yüksek beygirli araçları pek sağlıklı görmüyorum ama bazıları oldukça keyifli heleki birde modlanmışsa :)

Artık hayat 8000 devirde benim için :D

Abi senin clio'da Rs yani musadenle :)

Yorum bağlantısı
Barış Günay
Hehe 100 beygirlik fiat panda ile Ferrari 360 karşılaştırma testi,

Fifity geardan :D

kadın ferrariyi pazar gezmesine çıkmış gibi kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
1.4 turbo yerine 1.3 veya 1.2 yapsalar rahat rahat 1.6 atmosferik performansını verir. Hem vergisi, yakıtı da daha düşk olur. Benim için vergi önemli. Şehir içinde Clio 1.2 16v kullanıyorum, gayet de güzel gidiyor. 40 km/s hızda 4. vitese takıyorum, ne homurdanma ne birşey. Üstelik 2010 model arabanın vergisi Ocak ayında zamlı hali 400 lira.

Geliyor merak etmeyin yolda :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Rs ler bayada iyi yol tutar daha önce tartışmıştık forumda :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Fiat ve Reno sevmiyorsanız Peugeot 106 tavsiye ederim . Bir GTI versiyonu varki efsane . 10000 ytl otomatik 1,3 alınabiliyor.

106-gti-side.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Rs ler bayada iyi yol tutar daha önce tartışmıştık forumda :D

yol tutma meselesi değil olur da kaza yapılırsa ne olur meselesi

şasisi ne kadar güçlü vs...

Rs lerin çarpışma testleri focuslardan daha iyi .Bence focus a güvenip basmamak lazım . Rs hem kalkıyor hem duruyor focusa göre.

yanlış anlamayın küçümsemek için değildi

sadece 1.2 1.4 100 beygir altı motorlarla çıktı hep clio

ben hep böyle canlandırırım

demkki 2.0 motoru koyarken güvenlikleri de ihmal etmemiş

;)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Standart cliolara göre daha güvenli Rs ler ama basıyosan zaten bazı şeyleri gözden çıkarıyosun demektir ki 90 km nin üzerinde farketmez pek..

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Rs lerin çarpışma testleri focuslardan daha iyi .Bence focus a güvenip basmamak lazım . Rs hem kalkıyor hem duruyor focusa göre.

helal olsun o zaman almış demek ki tedbirini

malum hep motoru içine alan araba olarak bilinirdi eskiden

eski şemalardan kurtulmak zor oluyo bazen

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hondanın 1,6 160 beygirlik V-tech lerini unutmamak lazım. 1,6 120 beygirlik versiyonlarında ülkemizde bolca var. 160lık versiyonda epeyce bulunmakta

Honda_Civic-Mugen_93_1024x768.jpg

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bir Focus hayranından neler duyuyoruz:)

Bence arabaya güvenmeden mantık ölçülerinde basmak lazım... O zaman hangi araba olursa olsun sorun olmaz...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Ben de 50 km/s hızda 5ci vitese geçtiğim oluyor, hiç titremeden hırlaman gidiyor garibim. :D

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Standart cliolara göre daha güvenli Rs ler ama basıyosan zaten bazı şeyleri gözden çıkarıyosun demektir ki 90 km nin üzerinde farketmez pek..

ben hep onu savunurum zaten

basarsan canını cebine koy

ama bir gerçek var ki

kazalı mercedesler daha yakışıklı duruyo

gerçi bi bmw x5 görmüştüm

akıllara zarar :D

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Hondanın 1,6 160 beygirlik V-tech lerini unutmamak lazım. 1,6 120 beygirlik versiyonlarında ülkemizde bolca var. 160lık versiyonda epeyce bulunmakta

idi.. 160'lıkların çoğu gazcı zibidilerin elinde pert oldu...

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Beni yüksek güç-düşük yakıt olanlar cezbediyor. Motor hacmi umrumda değil.

Vergisi algısı az olsun, ekonomik olsun diye gitmeyen bir 1.3 arabaya binmek istemem.

Fakat son zamanlarda 1.3 cc 231 HP mazda RX8 ler çok hoşuma gidiyor. Vergi dilimiyle, yakıtıyla, gücüyle tam Türkeyeye uygun bir spor araba.

oyoyoy harbi arabaymış ama anketi talan etti mantığını sıyırdı

jipe koysa gider 231 ne demek

diyolar ya japonlar yapmış diye harbi öyle

gerçi bizim z tec lerde mazdanın geliştirdiği motorlar

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
:D

Olur mu eğer kötüyse diyecez tabiki bu küçümseme değil ki bu.

tabi biz yinede basmıyoruz :D

bu arada millet anketi bıraktı muhabbete sardı

arkadaşlar sonuç bekleyenler vardır anketi de ihmal etmeyelim

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fakat son zamanlarda 1.3 cc 231 HP mazda RX8 ler çok hoşuma gidiyor. Vergi dilimiyle, yakıtıyla, gücüyle tam Türkeyeye uygun bir spor araba.

Motoru Wankel olduğu için okadar küçük hacimde yüksek güç elde ediyor.

2004%20RX8%20Engine%20open.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O motor bazı ülkelerde 2.6 diye kabul ediliyor. Gücüne bakarsanız aslında 2.6 gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...