İçeriğe Yönlendir

Araç kaplama (renk değişimi)

Erdinç Sefer

Recommended Posts

Erdinç Sefer

Arkadaşlar yeni kasa mondeomun duman grısı olan rengını kaplama yoluyla mat siyah yada mat fümeye çevirmek istiyorum.

bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını ve yorumlarınızı rica ederim

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

askerdeyken bunun yüzüne tuğgeneralden fırça yedim.adamlar aracı kaplamışlar mavi aracı siyah yapmışlar okadar güzel olmuşki bende tanımadım yanımdan geçerken selam vermedim diye fırçayı yedim. adama diyorum komutanım aracın rengi değişmiş tanımadım diyorum tanıyacaksın! içinidemi görmedin diyor siyah film çekilmiş komtanım göremedim diyorum göreceksin diyor. bende içimden iyi ozaman dünyayıda kurtarayım dedim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak
askerdeyken bunun yüzüne tuğgeneralden fırça yedim.adamlar aracı kaplamışlar mavi aracı siyah yapmışlar okadar güzel olmuşki bende tanımadım yanımdan geçerken selam vermedim diye fırçayı yedim. adama diyorum komutanım aracın rengi değişmiş tanımadım diyorum tanıyacaksın! içinidemi görmedin diyor siyah film çekilmiş komtanım göremedim diyorum göreceksin diyor. bende içimden iyi ozaman dünyayıda kurtarayım dedim

İyiki içinizden demisşiniz :)

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer
Reklamcılar yapar...

ilk irtibata geçtiğim reklamcı 3000 tl dedi 2500 olur dedi en son

sonrakıler 1500-2000 tl arası fıyat verdiler bu konuda çevresi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Iyisini yaptirin. Kotusunun ne Hale gelebilecegini bilgisayar basina gecince eklerim.

Unay Reklam var telefonunu ogrenip yazarim yarin

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
İyiki içinizden demisşiniz :)

zaten içimden demesem heralde...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu işlem sonucunda, teknik değişiklik ruhsata işlenmelidir.. Aksi durumda araç trafikten men edilir..

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
(düzenlendi)

ruhsatta biz işlesek? üzerini daksil ile silip yeni rengini yazsak :)

tarihinde Tuna Aksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

2 gün sonra satmaya kalktığınızda orjinal boyası korunmuş olur en azından..

fümeye kaplasa da ruhsata gri yazmışlar dese yemezler mi acaba :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sadece ruhsat degismiyor. Once yeniden muayeneye giriliyor. Sonra ruhsat degisiyor.

ruhsatta biz işlesek? üzerini daksil ile silip yeni rengini yazsak :)

Tuvturkten sonra bayagi detay kazandi o isler. Benim ruhsatta platin gri ustune turuncu lacivert folyo kapli pronet guvenlik logolu yaziyor.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
2 gün sonra satmaya kalktığınızda orjinal boyası korunmuş olur en azından..

fümeye kaplasa da ruhsata gri yazmışlar dese yemezler mi acaba :p

Bir sonraki sahibi için masrafa girmek bence mantık dışı. Arabayı alan kişi 300-500 lira indirim için 10 takla atacak nasıl olsa.

Yaptırırsam sadece kendi zevkim için yaptırırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam sivil helikopter bile görseniz selam vermelisiniz. Komutan falan olabilir içinde. :p

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bir sonraki sahibi için masrafa girmek bence mantık dışı. Arabayı alan kişi 300-500 lira indirim için 10 takla atacak nasıl olsa.

Yaptırırsam sadece kendi zevkim için yaptırırım.

Daha sonraki sahibi için değil satarken daha değerli olsun diye. Çizik bile yok düşünsenize ilk günkü gibi bir boya...

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu
Daha sonraki sahibi için değil satarken daha değerli olsun diye. Çizik bile yok düşünsenize ilk günkü gibi bir boya...

peki bu araç güneş ışıklarını yediği zaman alta leke vermezmi?

Yorum bağlantısı
Apduraman Gözübüyük

illa bu kadar extrem bir iş yapılacak ben 3m Di-Noc öneririm muhteşem olur google dan araştırabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Guest Serdar H

protac araç kaplama maslak san sit bi bakın isterseniz biz kaplattık arkadaşımın arabasını adamlar prof reklamcılarla olucak ıs degıl o

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 3 yıl sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir araç kaplamalarını inceliyorum. Açıkçası düşünüyorum da. Aracım beyaz renk. Ben Mat siyah düşünüyorum.

Araçta ruhsat işlemi gerekir mi?

Araç için artı ve eksi yönleri nelerdir?

Bu konuda değerli yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuz birleştirilmiştir. Lütfen konu açmadan arama yapınız forum içinde.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir araç kaplamalarını inceliyorum. Açıkçası düşünüyorum da. Aracım beyaz renk. Ben Mat siyah düşünüyorum.

Araçta ruhsat işlemi gerekir mi?

Araç için artı ve eksi yönleri nelerdir?

Bu konuda değerli yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim.

Ruhsat işlemi ve Muayene gerekli..

Kaplama işinde en önemli etken, Folyo kalitesinden çok işciliktedir.. Güvenilir, referansı sağlam biryer olmalıdır..

Ortam ısısının ve Steril bir yerde yapılması önemli..

Artısı, istediğiniz bir renge kavuşup, Görsel olarak daha çok beğeneceğiniz bir görüntüsü olacak.. Orjinal boyaya zarar vermeyen ama sonradan boyanmış parçada çıkarılırken boyayı kaldırabilme durumu söz konusu..

Çiziklere karşı arabanızı korur..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

Ruhsata siyah olarak işlenecek.

bunun için kaplama yaptırdığınız yerden fatura verecekler size.

Onunla tuvturk'e gidip ek bir belgesi alacaksınız .

ondan sonra emniyette ruhsat yaprağı değişecek..

ama mat beyaz olsa idi.bunlara gerek kalmayacaktı ;)

Aracınızın rengi çok güzel.bence siyah yapmayın derim.

detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Siyah mat ve siyah jant iyi gider diye düşünmüştüm. gerçi b max e de bunları yapmaya değer mi oda ayrı bir konu :)

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Ben de mavi olan 99 model mondeo mu yazin kendi rengine yakin bir renkle kaplatmayi dusunuyorum. Kaplatma nedenim de aracda hic boya yok denilebilir tavan da kesermeye basladi gozumun onunde yavas yavas kesermenin acildigini gormek istemiyorum. Boyatmak da istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Talha Çayırlı

Arkadaşlar herkese iyi günler  2011 model Focus 2  hb aracım var   Mat maviye kaplatmayı düşünüyorum ne dıyorsunuz ??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar herkese iyi günler  2011 model Focus 2  hb aracım var   Mat maviye kaplatmayı düşünüyorum ne dıyorsunuz ??

Konunuz birleştirilmiştir. Lütfen forumda yapmadan evvel konu açmayalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...