İçeriğe Yönlendir

Sıfır Km bütçenize uygun bir otomobil alacak olsanız?..

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Forumdaki eğilim ne oranda merak ettim...

Aracınızı sıfırlayacak olsanız, bütçenize uygun hangi motor ve şanzıman seçeneğine sahip bir tercih yapardınız?

Bi cümleyle seçiminizdeki en önemli etkeni yazarsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

İstanbul trafiğinde az yaksın ve rahat olsun diye dizel-otomatik isterdim.

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

çok yol giden birisi kesinlikle dizel almalı, az yol giden birisi kesinlikle benzinli almalı kendi pişmanlığımdan biliyorum

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

herkesin derdi aynı yakıt tasarrufu ve rahatlık

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Kimse benzinli düz istemiyor ama en çok da o var :)

Ben istiyorum :) otomatiği bence lüks arabalar hakediyor dizelide genç işi değil. Hal böyle olunca benzinli düz vites :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Kimse benzinli düz istemiyor ama en çok da o var :)

Sahip olmak istenen ile bütçe arasındaki çelişkiden muhtemelen... Bayiye gidince duygular biraz daha ön plana çıkıo galiba... :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yeni Fiat fiorino Otomatik 1,3 dizel

Birmot servisdeki arkadaşlarıma sordum, Hiç proplemli fiorino otomatikle karşılaşmamaışlar.

Piyasaya çıkalı 1 yıldan fazla oldu.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Tek arac olacaksa tabiiki dizel ve duz vites olmali.

Zevk icin alinacak ikinci aracsa V8 otomatik olmali. Hatta V12 otomatik olursa daha guzel olur.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Tek arac olacaksa tabiiki dizel ve duz vites olmali.

Zevk icin alinacak ikinci aracsa V8 otomatik olmali. Hatta V12 otomatik olursa daha guzel olur.

Aracınızı sıfırlayacak olsanız, bütçenize uygun hangi motor ve şanzıman seçeneğine sahip bir tercih yapardınız?

Yani gerçek hayatta en yakın olduğunuz cevabı soruyorum aslında?..

Eminim Otomatik vites bir BMW 730 bir çoğumuz için keyifli olacaktır ancak ben alamam şahsen... :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Ben istediğimi söyledim zati. Yoksa gonül s65amg ister

a3+1,6tdi+dsg ne zaman gelir diosun? :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Yani gerçek hayatta en yakın olduğunuz cevabı soruyorum aslında?..

Eminim Otomatik vites bir BMW 730 bir çoğumuz için keyifli olacaktır ancak ben alamam şahsen... :)

Uste gercekci olani yazdim zaten. Dizel+duz olmali bence.

Gerci diger ihtimalde cok uzak degil. 15bin liraya 126 kasa 500SEC fena aklimi celiyor son zamanlarda. Isleri biraz yoluna koysam alirim bir tane.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
a3 pahalı. Jetta belkim.

dün kuzen aradı, oda dizel otomatiğe niyetli ve 3-4 ay kadar önce ikizleri olduğu için biraz geniş bagaj arayışında... vw ye gitmiş full jetta 1.6 TDI DSG için için 56000 lira teklif almış, sunroof v.s. de istemiş, Comfortline olarak geçio ama yeni Golf comfortline a göre araç oldukça dolu...

Nedion die sordu; kasa değişcek felan demiştim, sormuş 2012 den önce olmaz demişler... valla dedim onlara bakma en geç 2011 de kuvvetle muhtemel gelir yeni kasa ama vw her türlü para eder dedim yüzü değişince soğumayacaksan arabadan al dedim ama şahsi fikrim ben yeni yüz muhabbetini bilerek 50 liradan fazla para ödeyip araç almam dedim :)

Aslında kanına giriim, Kia Ceed SW dizel otm. e baksın diom bi yandan :D

a3 pahalı. Jetta belkim.

ne zaman geleceğide meçhul zaten...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

C sinifi 1.6 araba icin 56bin deli para. 2. El 320d alinir 2006 falan.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

BeMeWe 7.45 param olursa genç falan demicem alıcam yani :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
C sinifi 1.6 araba icin 56bin deli para. 2. El 320d alinir 2006 falan.

ikisinden birinin sahibi olmak daha az streslidir... stress olmamak pahasına kaliteden ödün verir ve aracın ilk sahibi olursunuz...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Sürekli kullanacaksam ve uzun yol yapacaksam manuel dizel. Diğer türlü manuel benzinli. Ben Toyota MM şanzımandan çok çektim. 308'in kişiliksiz şanzımanından da hala çekiyorum.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

dizel aldım çok memnunum otomatik vites almadım çok pişmanım yani dizel otomatik kesinlikle :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
.10 - 00:25' post='823000']

Forumdaki eğilim ne oranda merak ettim...

Bi cümleyle seçiminizdeki en önemli etkeni yazarsanız sevinirim...

Bütçeye uygun dedinmi dizel+otomatik zor oluyor. Dizelde + 4000, otomatiğe +4000 desek 8000 lira gibi bir fark çıkıyor ki bu da kuzenine verilen fiyat gibi C segmentinde 50binleri aşmasını gerektiriyor. O zaman ya bir alt sınıf olmalı, ya da donanımsız, düz bir araç olmalı. Mesela sırf dizel+otomatik olsun diye Accent'e binmek gibi. Onu da ben istemem. Dolayısı ile "tüm güzelliklerin aynı anda olması zordur" mantığı ile ve benzin fiyatlarındaki fahiş artışların etkisi ile ben dizel düz diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
dün kuzen aradı, oda dizel otomatiğe niyetli ve 3-4 ay kadar önce ikizleri olduğu için biraz geniş bagaj arayışında... vw ye gitmiş full jetta 1.6 TDI DSG için için 56000 lira teklif almış, sunroof v.s. de istemiş, Comfortline olarak geçio ama yeni Golf comfortline a göre araç oldukça dolu...

Nedion die sordu; kasa değişcek felan demiştim, sormuş 2012 den önce olmaz demişler... valla dedim onlara bakma en geç 2011 de kuvvetle muhtemel gelir yeni kasa ama vw her türlü para eder dedim yüzü değişince soğumayacaksan arabadan al dedim ama şahsi fikrim ben yeni yüz muhabbetini bilerek 50 liradan fazla para ödeyip araç almam dedim :)

Aslında kanına giriim, Kia Ceed SW dizel otm. e baksın diom bi yandan :D

ne zaman geleceğide meçhul zaten...

En alt model golf 1.6 dizel trendline manuel alsın. Yeni kasa. Ucuz.

İkizler konusu sözkonusu olursa passat variant tsi baksın. 54 e alır.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Bütçeye uygun dedinmi dizel+otomatik zor oluyor. Dizelde + 4000, otomatiğe +4000 desek 8000 lira gibi bir fark çıkıyor ki bu da kuzenine verilen fiyat gibi C segmentinde 50binleri aşmasını gerektiriyor. O zaman ya bir alt sınıf olmalı, ya da donanımsız, düz bir araç olmalı. Mesela sırf dizel+otomatik olsun diye Accent'e binmek gibi. Onu da ben istemem. Dolayısı ile "tüm güzelliklerin aynı anda olması zordur" mantığı ile ve benzin fiyatlarındaki fahiş artışların etkisi ile ben dizel düz diyorum.

Valla bende aynı fikirdeyim . Hem dizel , olsun hem dolu olsun , hem de otomatik olsun dediğin zaman rakamlar direk 55 ve üzerine çıkıyor . Mesela ben biraz daha para biriktirip benzinli otomatik almayı düşünüyorum . Ayda en fazla 1000-1500 km yaptığım için çok sorun olmuyacak benim açımdan benzinli olması... ( Focus Titanyum X , A / T ) :p

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Valla dizel manuel kullanıyordum , megane 2 dizel HB muhteşem yakıt ekonomisi, performansı , güvenliği , konforu ile çok memnundum. Şimdi bebek dolayısıyla sedan dizel otomatik ford aldım. Ekonomi dizel olmasına rağmen pek yok, ancak CVT şanzuman muhteşem . Kullandığım diğer otomatik (tam otomatik ve easytronik) viteslerle karşılaştırınca yok böyle bir güzellik. Perfroman cok iyi konfor idare eder. Ancak bir sonraki aracımın dizel otomatik olması garanti. Ben yokuşta yüklü araba ile nekadar kısa sürede sollama yapabildiğime bakarım. Benzinli ile bu kadar kısa sürede sollama yapamazsın. Dolayısıyla bu kadar güvendede olamazsın diye düşünüyorum . Hem dizel hem otomatik ama CVT olanından :p .

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Valla dizel manuel kullanıyordum , megane 2 dizel HB muhteşem yakıt ekonomisi, performansı , güvenliği , konforu ile çok memnundum. Şimdi bebek dolayısıyla sedan dizel otomatik ford aldım. Ekonomi dizel olmasına rağmen pek yok, ancak CVT şanzuman muhteşem . Kullandığım diğer otomatik (tam otomatik ve easytronik) viteslerle karşılaştırınca yok böyle bir güzellik. Perfroman cok iyi konfor idare eder. Ancak bir sonraki aracımın dizel otomatik olması garanti. Ben yokuşta yüklü araba ile nekadar kısa sürede sollama yapabildiğime bakarım. Benzinli ile bu kadar kısa sürede sollama yapamazsın. Dolayısıyla bu kadar güvendede olamazsın diye düşünüyorum . Hem dizel hem otomatik ama CVT olanından :( .

CVT nin gerçekten keyifli bir sürüşü olduğundan şüphe yok yinede temkinli olmakta yarar var... :good1:

...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Hele de benzinli CVT'den ağzı yanan biri olarak di mi :s

aslında canavar gibi oldu, süper yürüo, ama yürütene kadar ne çektim bana sor :rofl: en büyük talihsizliğim türkiye'de satılmamış olması oldu, bu yüzden tr de satılmamışı bırak çok satan bi arabaya binmek lazım die bi tecrübe edindik...

Ama golf bi başka gerçekten, yeni bi araca niyetlenmeden önce tecrübe etmeni isterdim... :rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...