İçeriğe Yönlendir

Şanzımandan gelen ses?

Ertuğrul Öndercil

Recommended Posts

Ertuğrul Öndercil

Herkese merhaba,

2001 model Mondeo 2.0i trend aracımda özellikle 4. viteste ayağımı gazdan çektiğimde şanzımandan geldiğini tahmin ettiğim bir tıkırtı sesi duyuyorum, sanki metal bir parça başka bir parçaya vuruyormuş gibi (vites kolunda da bir vuruntu az çok hissediliyor). Diğer viteslerde de oluyor ancak çok hissedilmiyor, 4. viteste çok belli oluyor. Neden olabilir acaba. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Öndercil
Sıcak soğuk farkediyor mu... ?

Farketmiyor, son 2-3 haftadır her zaman var.

şanzıman yagını kontrol ettir.

Teşekkürler, ilk fırsatta baktıracağım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ertuğrul Öndercil
Farketmiyor, son 2-3 haftadır her zaman var.

Teşekkürler, ilk fırsatta baktıracağım.

Merhaba, gelişmelerden haberdar etmek istedim.(En azından aynı tür problemleri yaşayanlar için belki faydası olur)

Aracı ustama kontrol ettiridim, şanzıman yağını kontrol etmeye gerek bile yok çünkü bu araçlarda(2001 Mondeo Trend 2.0i) şanzıman yağından sorun çıkmaz dedi. ???

Aracı lifte kaldırdı ve bir levye yardımıyla şanzımanı sağa sola kaydırıp oradaki bir lastiği kontrol etti. Lastiğin durumu fena değilmiş, daha sonra, yanlış hatırlamıyorsam aks taraflarını kontrol etti ve oradaki bir boşluktan bahsetti. Ben de bahsettiği parçayı tuttum ve ustamda lastiği çevirdiğinde bahstettiği boşluğu hissettim. Sesin oradan gelebileceğini ve tamirinin 60-70 TL'ye mal olacağını söyledi.

Bakalım hafta sonu yaptırmayı planlıyorum, gelişmelerden sizleride haberdar ederim.

herkese iyi günler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...