İçeriğe Yönlendir

1994 Mondeo 2.0 GLX hakkında

Şükrü Gençtürk

Recommended Posts

Şükrü Gençtürk

Arkadaşlar Merhaba, Aranıza yeni katıldım.

Yaklaşık 2 ay önce 94 model bir mondeo satın aldım. Km'si 260.000. Bir kaç sorunum var. Bilgilerinize ihtiyacım olucak.

ilk sorunum; Aracım bazen (herzaman yapmıyor) gazdan ayağımı çektiğim anda ileri geri hoplamaya başlıyor. (Tekleme gibi). Bunu neden yapabilir?

ikinci sorunum, Bunu da her zaman olmamak üzere bazen yapıyor. Devir yükseliyor ve ben aracı vitese takıp frene basıp deviri düşürmedikçe aracın devri 4000-5000 devirde kalıyor.

Aracımı severek aldım. İlgilenmekte istiyorum. Ama bu gibi sorunlar araçtan soğutuyo beni. yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yaş ve km göz önünde alınınca, kapsamlı kontrol sonrası güzel bir bakım şart gibi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlatın sonrasında birşey çıkmazsa(bence çıkar)akışmetreyi bence temizlettirin birde hidrolik direksiyon swithi idi zannedersem ona bir baktırın(forumda aratırsanız bilgi bulursunuz)

Aracınızda Lpg varsa ayarlarına bir baktırın

Aracınızdan soğumayın.İlk başlarda bende de birtakım sıkıntılar çıkmıştı hatta forumun belkide en sorunlu mondeo su bendeydi ama o sıkıntıları hallettirdim şimdi şeytan kulağına kurşun

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

94 mondeo yu kolay kolay bilgisyaara bağlatamassınız, özel bir 3 pinli kablo gerekir.

Yorum bağlantısı
Şükrü Gençtürk

Mersinde bilgisayara bağlayabilen bir servis bulamadım. Her usta ayrı bişey söyledi. Birisi rolanti valfi değişmesi gerekiyor dedi, Biri alakası yok baskı balata dedi, Bi usta baskı balatan sağlam bujilerden dedi. Hangisine inanacağımı hangi işlemi yapacağımı şaşırdım açıkçası.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

öyleyse bilgisayara bağlatma sözümü geri aldım bendeki mondeo ile aynı diye biliyordum özür

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

aracın gaz verme sorunu ile ilgili olarak şunu yapın;

Akü başlarını söküp 15 dk kadar bekleyip yeniden takıp deneyin ve arıza düzelmiş ise bu işlemden sonra 100 km kadar kullanın.ARıza yenilenir ise rölanti valfini söküp çok güzel bir şekilde temizletip yeniden deneyin kuvvetle muhtemel sorun gideecektir.

Eğer valfi temizledikten sonra sorun düzelir ve yaklaşık 80-90 km sonra yeniden sorun aks eder ise büyük bir ihtimal ile rölanti valfi arızalıdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...