İçeriğe Yönlendir

Boya koruması ve araç ses yalıtımı

Kenan Bayrak

Recommended Posts

Kenan Bayrak

Merhabalar;

boya koruması ve aracın içine daha az ses gelmesini sağlayan aracın altına döşenen ses yalıtımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

sizce efektif bir uygulama mıdır?

illa ki ford servisinde mi yapılmalıdır? (garanti kapsamında olduğu için)

ne kadara mal olur?

nereden yaptırılmalıdır?

not: fiesta titanium 1.4 tdci

saygı ile

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

ford servisleri de yapıyor fiyat olarka ziebart'dan daha uygun fiyata yapıyorlar ancak onlar kadar iyi yaparlar mı orasını bilmiyorum. Fiyatları www.ziebart.com.tr de bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Kenan Bayrak

burada en önemli nokta garanti dışına çıkar mı?

yani boya koruma yaptık diye aracımızın boyası döküldüğünde veya alt takımda bir çürükoluştuğunda alt kaplamadan dolayı diye bir sorun çıkartırlar mı merak ediyorum açıkçası

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ses yalıtımı işe yaramıyor hiç uğraşmayın, lastikleri yumuşak olanından almadıktan ve jantlarıda 14" e düşürmedikten sonra bizim pütür asfalt yollarımızda işe yaramıyor ne yazıkki, boya korumayada o kadar para vermeyin gereksiz çünki, kendiniz yapın çok kolay, fiesta bölümünde detaylı anlatılmıştı zaten.

Yorum bağlantısı
Kenan Bayrak
Ses yalıtımı işe yaramıyor hiç uğraşmayın, lastikleri yumuşak olanından almadıktan ve jantlarıda 14" e düşürmedikten sonra bizim pütür asfalt yollarımızda işe yaramıyor ne yazıkki, boya korumayada o kadar para vermeyin gereksiz çünki, kendiniz yapın çok kolay, fiesta bölümünde detaylı anlatılmıştı zaten.

teşekkürler ama kendimizin uyguladığı bir boya koruma garantide sorun yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Misafir

Boya koruma uygulamasından sonra aracınızı süngerle yıkatacağınızı ve benzinliklerdeki makinelere giremeyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Aracıma boya koruma yaptırdım. Yıkanınca pırıl pırıl parlamasının haricinde gözle görülür elle tutulur bir etki göremiyorum. Kapalı garaj imkanım olsa yaptırmazdım sanırım. Ancak sokakta güneş, kuş pisliği ve diğer dış etkenlerden bir nebze koruyabilmek için başka bir alternatif bulamadığım için yaptırdım.

Ses yalıtımı ile Sefa Bey'in detaylı bir incelemesini vardı kendi aracı ile ilgili. Bir miktar faydası vardı galiba ama çok büyük değişim olmuyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. boya koruma abartılacak kimyasal bir işlem değildir, garantiyi etkilemez

2. Etkilemesi için öncelikle boya korumanın yapıldığını beyan etmeniz gerekir, sonra da bu işlemden kaynaklı problemin tespit edilmesi gerekir

3. Garantiden çok, boya koruma işlemi sırasında, makinenin ayarı fazla kaşarsa, köşelerde boya soyulması olur bence buna önem verin!

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
teşekkürler ama kendimizin uyguladığı bir boya koruma garantide sorun yaratır mı?

Olurmu öyle şey, boya koruması görünen birşey değil, boya üstünde oluşan mikron kalınlıkta şeffaf bir tabaka sadece, servisler bunu anlamaz anlasada iyi yapmışsınız derler, ayrıca kullanım klavuzunda boya koruma nasıl yapılır ne gibi maddeler kullanılır yazar, siz alın bir koruyucu cila (wax) kendiniz yapın, hiç merak etmeyin birşeycik olmaz.

Yorum bağlantısı
Kenan Bayrak

beni yüreklendirdiğiniz için teşekkür ederim

boya koruma preperatı olarak ne önerirsiniz?

yazın mı kışın mı yapmak daha mantıklı?

ne önerirsiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Fiat servisleri iç dış motor temizlik ve boya koruma uygulaması profosyonel bir şekilde yapılıyor. Hemde aracın markasının fiat olması gerekmiyor ancak fiyatı konusunda bilgi veremeyecem. Boya korumasının en sevdiği yönü yağmur yagdığında veya arabayı yıkadığında neredeyse aracı silmeye bile gerek kalmıyor, su süzülüp gidiyor :D ortalama 2 ay kadar da bu durum sürüyor...

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...