İçeriğe Yönlendir

Kamyoneti Hususi Otoya Çevirmek...

Ahmet Çankaya

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

tarla harici yollarda perişan olduk radardan 

Artık almerayla gidersin uzun yola(tabi yükün yoksa) :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

tarla harici yollarda perişan olduk radardan 

80 ni geçebiliyor mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunu yapıyorlar bazen ama görüntünün de otomobilleşmesi lazım. Görüntü otomobilleşince bir başka modifikasyon bahanesi ile proje çiziliyor ve bi şekilde kısmen iteklemeyle otomobile dönüşüyor. Beyan yolu ile bir sembolik ÖTV ödeniyor ikinci el değerine göre. Ancak bu yöntemi zorlama ile yaptıklarından her yerde olmuyor biraz üçkağıt var gibi geliyor bana. Bizim defenderlarda yapıyorlar.

Mühürsüz seçmen zarfı kabul ediliyorsa herşey edilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bizim defenderlarda yapıyorlar.

onlar da zaten fabrikasyon hususi var olan olduğu bir şekilde yapılıyordur

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

onlar da zaten fabrikasyon hususi var olan olduğu bir şekilde yapılıyordur

Evet tabi de yani o da bence olamaz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

benim navaraya otomobil sınıfı ruhsatı çıkartabilecek babayiğit aranıyor 

Kamyonet almamak için birkaç sebep söyler misin, bazen heves ediyorum da :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

alma derdi bitmez :), şehir içinde ne yapacaksın dev gibi arabayı :) , uzun yolda konforlu değil :), çok yakıyor :), mtv si pahalı :) , hız sınırlarına takılırsın hep radar ödersin :), her yıl tüv muayenesi ile mi uğraşacaksın :)

daha istiyor musun 

bana sorarsan al bir tane bak keyfine 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Çifçi değilsen alma nokta😂 

Çağlar Bayur yazdı:

80 ni geçebiliyor mu

Gitmesi değil konuda giderken ceza yememesi😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bu aralar sosyal medyada kamyonet(hafif ticariler) aracını otomobile çevirenler görüyorum. Proje çizilip yapılıyormuş, noter+muayene 12-14 bin tl gibi bir maliyet gördüm. Gören duyan yapar var mıdır içimizde?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

sosyal medyada

ben de tayt giydim uçacağım , mavi şort ile

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu aralar sosyal medyada kamyonet(hafif ticariler) aracını otomobile çevirenler görüyorum. Proje çizilip yapılıyormuş, noter+muayene 12-14 bin tl gibi bir maliyet gördüm. Gören duyan yapar var mıdır içimizde?

var

ancak yukarda anlattığım gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu yapıyorlar bazen ama görüntünün de otomobilleşmesi lazım. Görüntü otomobilleşince bir başka modifikasyon bahanesi ile proje çiziliyor ve bi şekilde kısmen iteklemeyle otomobile dönüşüyor. Beyan yolu ile bir sembolik ÖTV ödeniyor ikinci el değerine göre. Ancak bu yöntemi zorlama ile yaptıklarından her yerde olmuyor biraz üçkağıt var gibi geliyor bana. Bizim defenderlarda yapıyorlar.

Mühürsüz seçmen zarfı kabul ediliyorsa herşey edilir.

Bizim araç orjinal koltuklu camlı 2004 kangoo hocam. Sonradan açma vs değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

yine de üçkağıt. koltuk olup olmaması kamyonet olmasını değiştirmez. aynı koltuk sayısı ile de otomobile dönmemesi lazım kanuna göre. 

Köksal Yılmaz yazdı:

yine de üçkağıt. koltuk olup olmaması kamyonet olmasını değiştirmez. aynı koltuk sayısı ile de otomobile dönmemesi lazım kanuna göre. 

Anladığım kadarı ile tüm kaydın yeniden düzenlendiği edit edilebildiği tadilat çalışmaları olursa memur tüm pulldown menüleri değiştirebiliyor kayıtta. Bu da araç sınıfını değiştirme hakkı veriyor. 

Yani araç sınıfını tadilatla değiştirmek yok. ama bi tadilat yapılınca menüde orayı da elleşmek mümkün. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Anladığım kadarı ile tüm kaydın yeniden düzenlendiği edit edilebildiği tadilat çalışmaları olursa memur tüm pulldown menüleri değiştirebiliyor kayıtta. Bu da araç sınıfını değiştirme hakkı veriyor. 

Yani araç sınıfını tadilatla değiştirmek yok. ama bi tadilat yapılınca menüde orayı da elleşmek mümkün. 

Üç kağıt derken yaşadışı mıdır? Öyle olsa devlet nasıl onay verir? Devlet/kanun onay veriyorsa o üç kağıt mıdır? Öyle ise kanuna uymak bizi üç kağıtçı mı yapar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Üç kağıt derken yaşadışı mıdır? Öyle olsa devlet nasıl onay verir? Devlet/kanun onay veriyorsa o üç kağıt mıdır? Öyle ise kanuna uymak bizi üç kağıtçı mı yapar?

yukarıdaki örnek başka araç için koltuksuz camsız kasalı kamyoneti çevirme işlemi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
Köksal Yılmaz yazdı:

benim aldığım opel combo da ticariden döndürülmüş.facebook ta üyesi olduğum opel combo bilgi paylaşım platformu diye bir grup var,yöneticisi bu proje işini yapıyor. Gruba üye olup inceleyebilirsin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Köksal Yılmaz yazdı:

Courier, şuan 20 bin TL civarına dönüştürülüyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Ekici yazdı:

Courier, şuan 20 bin TL civarına dönüştürülüyor.

kamyonetten otomobile mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Ekici yazdı:

Evet abi.

hemen 20 kamyonet alayım, muayene ve hız sınırı yükselsin o zaman , nerede yapılıyor bu işlem

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

hemen 20 kamyonet alayım, muayene ve hız sınırı yükselsin o zaman , nerede yapılıyor bu işlem

Kanunun çıktığı yılın altında kalan tüm araçlar dönüştürülebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Kanunun çıktığı yılın altında kalan tüm araçlar dönüştürülebiliyor. 

1 yıllık muayene 2 ye mi çıkıyor ve hız sınırı yükseliyor? kamyonet/ticari hususi/otomobil kavramları karıştı bence

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

1 yıllık muayene 2 ye mi çıkıyor ve hız sınırı yükseliyor? kamyonet/ticari hususi/otomobil kavramları karıştı bence

Aynen abi, otomobil olunca, hız sınırı yükseliyor, muayene kuralları değişiyor, vergisi değişiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...