İçeriğe Yönlendir

Focus II ile Opel Astra hız ve yol tutuş testi

Engin Evni

Recommended Posts

Engin Evni

Arkadaşlar az önce Discovery Channelda 5.vites programında galiba 2006 model ülkelerinde kiralık araç olarak da kullanılan Opel Astra (109hp) ve Focus dizel (99hp) araçların şehir içi hız ve yol tutuş testine soktular. İki aracı da aynı profesyonel ralli pilotu kullandı. 10kmlik parkuru Opel astra saniyenin onda üçüyle kazandı....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şoförde iş yokmuş, focusun lastiklerde kabakmış anlaşılan :)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Evet hp değerleri değişik. Astra'nın daha iyi olduğunu öğrenmek için Discovery'e gerek yok, bana sorsaydınız söylerdim. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Video burada:

Araçlar Benzinli. 1.6 twinport ve 1.6 duratec 100ps (yani 99 hp) zetec dediği donanım seviyesi :)

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Yanlız Astra'nın 140 hp olduğunu adam en başından söylüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yanlız Astra'nın 140 hp olduğunu adam en başından söylüyor.

114 demiyor mu :blush:

Yorum bağlantısı
Engin Evni
Evet hp değerleri değişik. Astra'nın daha iyi olduğunu öğrenmek için Discovery'e gerek yok, bana sorsaydınız söylerdim. :blush:

(99hp)Focus>(99hp)Astra :D

Astranın iyi olduğunu sormadım ki!...

Yol tutuşunda Focus bariz üstünlüğü var. Ralli Şampiyonu Focus....

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
114 demiyor mu :blush:

Tekrar dinledim haklısınız 114 hp diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Astra bağımsız süspansiyonsuz bile (tabi elektrik destekli bir şey vardı sanki onda da) focusa yakın değerde yol tutuyor. Ama karşılaştırma adil değil :blush: ti-vct olsaydı daha adil olurdu :D

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Bariz saçmalık astra kim focus kim.Focus'un eline su bile dökemez yol tutuşunda yanından bile geçemez.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
Astra bağımsız süspansiyonsuz bile (tabi elektrik destekli bir şey vardı sanki onda da) focusa yakın değerde yol tutuyor. Ama karşılaştırma adil değil :blush: ti-vct olsaydı daha adil olurdu :D

Bence yoltutuşu ile değilde torku daha yüksek olduğu için ara hızlanmalarda farkı kapatıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Astra iyiymiiş.. :blush:

Ali Elöver.. kulakların çınlasın emi :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bence yoltutuşu ile değilde torku daha yüksek olduğu için ara hızlanmalarda farkı kapatıyor.

Torktan çok 15 hp fark :blush: adam çünkü hep üst devirde kullanıyor parkur boyunca.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Astra iyiymiiş.. :blush:

Ali Elöver.. kulakların çınlasın emi :p

Al bendende o kadar.. :D

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

parayı veren düdüğü çalmış...

wrc görüntülerini kimse izlemiyor heralde opel citroen kadar olaydı wrc ye aracını katardı.

Yorum bağlantısı
Engin Evni
parayı veren düdüğü çalmış...

wrc görüntülerini kimse izlemiyor heralde opel citroen kadar olaydı wrc ye aracını katardı.

+1

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Beygür istiyorlarsa benim x'i göndereyim.

Betgürler iyü de bide onları sulaması var

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Pardon da hepinizin altında WRC versiyonu focus var da benim mi haberim yok?Standart Astra H havada karada her türlü üstünden atlar Focus 2'nin. :) Sadece bu teste bakarak değil,bir çok otoritenin yaptığı testler de aynını gösteriyor. Yol tutuşu konusunda da IDS+ astayla esp focus karşılaştırmaları var youtube da. Viraj giriş-çıkış hızları arasında 10-12 km oynuyor.

Malzeme kalitesi olsun,işçilik olsun,biraz göz nizama sahip herkes iki araç arasında ciddi fark olduğunu anlayabilir.

Beygür istiyorlarsa benim x'i göndereyim.

Senin beygirlerin yükü ağır abi. :p

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Cihancım ben de anlatayım dedim, duygusal konuşabileceğim hissine kapılabilir arkadaşlar diye biraz uzak durdum. Her ne kadar söz konusu test bilimsellikten uzak olsa da her "focus iyidir" diyene +1 diye cevaplamak ne kadar garip.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Astra iyi araba yanlız şu 1.3 CDTI motoru yok mu... Tam bir facia.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...