İçeriğe Yönlendir

C-max Ayak Aydınlatması

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Hayrettin Gücin
(düzenlendi)

arkadaşlar focus ghia larda ayak aydınlatma var, cmax ghia larda da varmı? bu birinci sorum.

ikincisi şayet varsa trendler de bunun yeri hazırmıdır ki kolay ilave edebilelim tekrar hat için tesisatı ellemek zorunda kalmıyayım

bilgi verirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler

tarihinde Hayrettin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar focus ghia larda ayak aydınlatma var, cmax ghia larda da varmı? bu birinci sorum.

ikincisi şayet varsa trendler de bunun yeri hazırmıdır ki kolay ilave edebilelim tekrar hat için tesisatı ellemek zorunda kalmıyayım

bilgi verirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler

Bir kısım trendlerde yerinin hatta duyunun hazır olduğunu sadece ampulün eksik olduğunu gördük...

Evet C-max ghialarda var..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

teşekkürler ben normal ampul degilde üçlü su gçeçirmez her tütlü koruması yapılmış beyaz ledli set aldım herşeyi harır hemen onu takmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

bugün sınavlar bitti gece ankara yolcusuyum.1 marta kadar tatilim var.havalar iyi olursa bende ayak ve bagaj aydınlatması yapmayı planlıyorum bu tatilden faydalanıp.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

ben LED aydınlatmaları hoş bulmuyorum. çünkü LED ampüller ışığı iyi yaymıyor. Işık nokta gibi gözüküyo. Ama orjinal 5V ampül daha iyi olacaktır ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben LED aydınlatmaları hoş bulmuyorum. çünkü LED ampüller ışığı iyi yaymıyor. Işık nokta gibi gözüküyo. Ama orjinal 5V ampül daha iyi olacaktır ;)

Geniş açılı led çok düzgün ışık verir... Aydınlatma için kullanılacaksa geniş açılı alınmalıdır... Dar açılı ledler genelde işaretleme yada kayan yazılarda kullanılır...

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

şuan tatil için istanbuldayım.

istanbulda ziyaret ettigim ilk mekan pendik de lada servisi olan bir dostum dur dün oraya gittim ve elektrikçiye ayak aydınlatmasını söyledim led lerim yaımda hazırdı. oda arabayı aldı gitti bi sokak üstte yetkili ford servisine sonra döndü geldi ve deddiki hocam bunlarda yeri varmış ama hattı yokmuş dedi bende yap ozaman usta dedim tamam dedi başladı parçaları sökmeye lambanın duyuna baktık kablosu var tabi şaş olduk hemen bir lamba taktık denedik yandı sevindik etrafı kurcalamayacagız diye ancak led ile denedik ledler kapı açıkken yanıyor kapı kapatınca sönme deilde ışıgı çok çok azalıyor bizde geçici olarak normal ampul taktık ama ben onları bi şekilde led e çevirecegim.

bu arada tabi trend araçda bu hatların hazır olması ancak birtek ampülü takmamaları beni şaşırttı dogrusu alttarafı 2 liralık ampül bunu esirgemişler .

hattın var olmasını da aracın 2004 model olmasına baglıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir
şuan tatil için istanbuldayım.

istanbulda ziyaret ettigim ilk mekan pendik de lada servisi olan bir dostum dur dün oraya gittim ve elektrikçiye ayak aydınlatmasını söyledim led lerim yaımda hazırdı. oda arabayı aldı gitti bi sokak üstte yetkili ford servisine sonra döndü geldi ve deddiki hocam bunlarda yeri varmış ama hattı yokmuş dedi bende yap ozaman usta dedim tamam dedi başladı parçaları sökmeye lambanın duyuna baktık kablosu var tabi şaş olduk hemen bir lamba taktık denedik yandı sevindik etrafı kurcalamayacagız diye ancak led ile denedik ledler kapı açıkken yanıyor kapı kapatınca sönme deilde ışıgı çok çok azalıyor bizde geçici olarak normal ampul taktık ama ben onları bi şekilde led e çevirecegim.

bu arada tabi trend araçda bu hatların hazır olması ancak birtek ampülü takmamaları beni şaşırttı dogrusu alttarafı 2 liralık ampül bunu esirgemişler .

hattın var olmasını da aracın 2004 model olmasına baglıyorum.

Giriş seviyesinde donanım ne kadar yüksek olursa, üst donanım seviyesinin farkı kalmayacağından bu donanımlar eklenmiyor Hayrettin Bey.

Araç zaten seri üretildiği için bu kabloyu koymaması daha maliyetli olabilir. Bu yüzden incelediğinizde belki koltuk ve ön cam ısıtma için bile tertibatın hazır olduğunu görebilirsiniz belki. Benim 2000 model mondeo ghia'da bahsettiğim tertibatlar hazırdı hep.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erhan Yüksel

Merhabalar. Acaba bu ayak aydınlatma lambası yeri nerde bulunmakta. Eğer resim ekleyebilirseniz çoook sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Merhabalar. Acaba bu ayak aydınlatma lambası yeri nerde bulunmakta. Eğer resim ekleyebilirseniz çoook sevinirim.

erhan bey yerini bulmak için önce iyice egilip bakmak gerek bu arada ön koltugu iyice geriye alın önce sag tarafdan başlayın en altta hemen ayakların üstüne denk gelen bir plastik parça var 30*40 cm uzunlugunda ve 10*15 cm eninde bombeli onu asılın v yerinden çıkarın dikkatlice o geçmeli dir sonra önünüzde bir kablo şayet varsa tabii ve size göre tersinden bir duy göreceksiniz elinzde de parklar için olan dipsiz ampullerden hazır olsun şayet kablosu hazır ise o duy da ampulu takınca yanar yoksa kablo çekmek gerek servisler orada kablo yok biliyor trendler için ama bende vardı duyu sökmek için elininiz arkadan sokarak duyu kendinize dogru iteceksiniz

ben LED aydınlatmaları hoş bulmuyorum. çünkü LED ampüller ışığı iyi yaymıyor. Işık nokta gibi gözüküyo. Ama orjinal 5V ampül daha iyi olacaktır :)

ledlerin ışık yayma durumu cinsine ve hizmet durumuna göre degişiyor yani siz ne amaç için kullanacaksınız ona uygun olanını almak gerekiyor

Yorum bağlantısı
Erhan Yüksel
erhan bey yerini bulmak için önce iyice egilip bakmak gerek bu arada ön koltugu iyice geriye alın önce sag tarafdan başlayın en altta hemen ayakların üstüne denk gelen bir plastik parça var 30*40 cm uzunlugunda ve 10*15 cm eninde bombeli onu asılın v yerinden çıkarın dikkatlice o geçmeli dir sonra önünüzde bir kablo şayet varsa tabii ve size göre tersinden bir duy göreceksiniz elinzde de parklar için olan dipsiz ampullerden hazır olsun şayet kablosu hazır ise o duy da ampulu takınca yanar yoksa kablo çekmek gerek servisler orada kablo yok biliyor trendler için ama bende vardı duyu sökmek için elininiz arkadan sokarak duyu kendinize dogru iteceksiniz

Teşekkür ederim Hayrettin Bey. Bahsettiğiniz parklar için olan dipsiz ampullerin voltu ve modeli varmı. yoksa ben parklar için dipsiz ampul desem parçacılar bilirmi? Yarın bakacağım arabaya. Gerçi bu işlem benim için biraz zor olacak. Netekim 2 m. boy, 120 kg. ağırlığın barındığı Fransız balkon boyutlarında bir göbeğim var.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Erhan bey denedikten sonra tekrar dönüş yaparsanız çok iyi olur çünkü ben de sizin dönüşünüze göre denemek istiyorum.

Teşekkürler :lol2:

Yorum bağlantısı
Erhan Yüksel
Erhan bey denedikten sonra tekrar dönüş yaparsanız çok iyi olur çünkü ben de sizin dönüşünüze göre denemek istiyorum.

Teşekkürler :)

Tamam denediğim zaman yazacağım. Umarım kısa zamanda hallederim.

Yorum bağlantısı
Erhan Yüksel

Bugün ayak aydınlatması için arabamda operasyon yaptım. Ayak kısmında bulunan Hayrettin Bey'in bahsettiği ("sag tarafdan başlayan en altta hemen ayakların üstüne denk gelen bir plastik parça, 30*40 cm uzunlugunda ve 10*15 cm eninde") parçayı çıkardım. Ama ne yazıkki ne duy var ne de kablo. Sanırım 2009 c-max lere koymamışlar bu icadı. Gerek duymamışlar belkide.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Özaşkın

Bu gün itibariyel artık benim trend c-max ımındada ayak aydınlatması var. Akşam saatlerimde şirketimizin yanındaki otoelektrikçi kankama aracı verdim c-max da böyle bir durum var ampul duyuna kadar hazır olduğu söyleniyor diye. Yaklaşık 10 dakika kadar sonra yanıma geldi buyur güle güle kullan diye. Sanırım 2004 trendler şanslıyız bu konuda.

Yorum bağlantısı
Rıza Murat Gökkaya

arkadaşlar bu konuyu okuyunca bende merak edip baktım evet kablo ve duy var.gidip iki ampul aldım ve taktım sonuç hem şöför hem yolcu tarafı çalışır vaziyette ama ışık sanki yetersiz gibi geldi bana.5 v ampüller çok az ışık veriyor buna nasıl bir çözüm bulmamız lazım acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gece deneyin.. yeterli gelecektir...

Yine de değiştirmek isterseniz aynı ampullerin 8 watlıkları var...

Yorum bağlantısı

biraz önce bende baktım ama plastik bi parça göremedim.parçanın tam yerini gösteren bi fotoğraf varmı?

Yorum bağlantısı
Rıza Murat Gökkaya
Gece deneyin.. yeterli gelecektir...

Yine de değiştirmek isterseniz aynı ampullerin 8 watlıkları var...

mehmet bey peki bir zararı olmazmı tesisata.ne biliyim mesela sigortasını yakmazmı fazla wat,kusura bakmayın anlamadığımdan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar başlıgıma geri döndüm

zira istanbul dönüşü beri evde yatıyorum o karda herzaman 5 saatte gittigim istanbul manisa arası bana 12 saate mal oldu ve sürekli oturmaktan 2003 den beri aslanlar gibi uyuyan bel fıtıgım tekrar nüksetti geceleri uyutmuyor bacak daki agrı, daha dogrusu nereye koyacagımı bilemiyorum sancıdan fakat ikinci gittigim dokturun baskısı ile kortizon ignesi tedavisi uygualndı itiraz etsemde, eger kortizon kesmese morfin tedavisi uygulayacaktı herneyse bu arada agrılar hafifledi birde ev taşıma süreci çıktı. evimi sattım, başka ev aldım dizlerimdeki rahatsızlık dan merdiven çıkmak yasak oldugu için bu kadar sıkıntıdan bi an uzaklaşmak için bugün fiz. tedavi sonrası komşum tv tamircisi onunla bir operasyon yaptık

evelce sarı ampul takıp çalıştırdıgım ayak aydınlatması için led olayına geçtim işte malzeme fotoları.

iki adet 3 lü led ampül devresi, hazır; tanesi 2,5 tl, bunları izmir çankayadan aldım

iki adet de evelce arızalanmış dipsiz led ampul plastik ucu

9228Cp_Ph-0016_1.jpg

buda dipsiz ampul dibi :lol2: uçları lehimlenen kablo deliklerden geçirildi ve içi sıcak silikon ile dolduruldu

9472Cp_Ph-0019_1.jpg

1854Cp_Ph-0017_1.jpg

en son birde deneme yapıldı iş kaldı çift taraflı bant ile uygun yere montaja aklımda olan bir husus daha var şayet bu ışık tat verirse bu lambalardan bagaj için de almıştım onlarıda daha uzun bir kablo ilavesi ile yamayıp arka ayak aydınlatması ilaveyi düşünüyorum. birde yerine taktıkdan sonra fotolamayı istiyorum kısmetse sizler için

3067Cp_Ph-0021_1.jpg

tarihinde Hayrettin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Hayrettin Bey..

Eşimde de bel fıtığı var... O'da sizin gibi her gece ayağını koyacak yer arıyor...

mehmet bey peki bir zararı olmazmı tesisata.ne biliyim mesela sigortasını yakmazmı fazla wat,kusura bakmayın anlamadığımdan soruyorum.

Yok canım.. Bir zararı olmaz... 3 watt dediğin nedir ki.. ?

Isınıp zarar vereceği yer yoksa bir şey olmaz...

Siz denediniz mi tekrar.. ?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Geçmiş olsun Hayrettin Bey..

Eşimde de bel fıtığı var... O'da sizin gibi her gece ayağını koyacak yer arıyor...

eyvah eyvah desenize yengehanımın işi zor peki fizik tedavi oluyormu ? veya oldumu ihmal etmemek lazım

benim bu gün 3 günüm farkettimki ayak baş ve küçük parmak harici diger üçünde hafif hissizleşme başlamış dün farkettim bir terligi giyemedim ayagıma hissetmeyince aman lütfen dikkat edin benim derdim kendimi korumamak bu günler geçsin her tür zor işin altına girerim yine kendimi iyi biliyorum.

eşimde de var ancak şükrelsin hafif ama öyle bir numara yaptım ki onuda çaktım fizik tedaviye mehmet bey ihmal etmyin lütfen madem böyle bir agrı çekiyorsa... tedavi olsun. bayanlarda sıkıntı daha fazla hay allah çok üzüldüm şimdi rabbim şifa versin amin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eşimde 2 yıldır var... 2 defa beyin cerrahı gördü ameliyattan başka çare yok ama erken dedi... Çok ileri boyutta değilmiş...

2 defa fizikçi görmüştü. ilaç vermişti...

En son gittiğimiz fizikçi, beline bir hareket yaptı... Kütür kütür sesler geldi.. 10 gün istirahat et, sinirleri güçlendirici ilaçlar verdi, onları kullan dedi..

Ağrısı var şu anda ama rahat, uyuyabiliyor en azından.. 10 günün geçmesini bekliyoruz...

Fizik tedaviye gitmedi hiç...

Bi toplarlandımı 5-6 ay iyi gidiyordu... Bu sefer geçmedi...

Yorum bağlantısı

hayrettin abi çok geçmiş olsun..ben resimleri göremiyorum.bizim arabadada lambanın takılacağı yeri bulamadım :s

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...