İçeriğe Yönlendir

2000 Passat 1.6 otomatik

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Şirkette bir tanıdığımın aracının LPG'de 330ykr yaktığını belirtmesi üzerine, anlamlı olması için lt/100km hesabı yaparak 18lt gibi bir rakama ulaştık. Bu aracı daha önce kullanmış olan arkadaşlar fikir verirse sevinirim. En fazla 11-12lt olabilir diye tahmin ediyorum yakışının, ama LPG ustası kışın bu değer normal demiş. Bence LPG'den çok aracın ateşleme ya da başka aksamında sorun olabilir gibi geldi. Bujiler yeni değişmiş. Bakıma gittiğinde nelere öncelik vermesini tavsiye edersiniz?

Saygılarımla.

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üstad, benzinde ne yakıyor buna bakmak lazım birde...

1,6 bir motor için şehir içi en fazla 10-11 litre olmalı kanatindeyim..

Tabi sağ ayağın nasıl kullanıldığı çok önemli...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzinde tüketim 15lt civarı ise normal :angry: Aracı bence bir 200 km kadar benzinde kullanın benzin değerine bakın. Araç kaç bindei lpg kiti ne bu arada ?

Yorum bağlantısı
Misafir
Üstad, benzinde ne yakıyor buna bakmak lazım birde...

1,6 bir motor için şehir içi en fazla 10-11 litre olmalı kanatindeyim..

Mehmet Bey,

Aracın benzin tüketim değeri konusunda somut bir değerimiz yok ancak lpg'nin %20 fazla yaktığı düşünülürse 15lt'lik benzin tüketim değerine ulaşıyoruz.

Ama 1.6 araç için 15lt çok yüksek bir rakam Mustafa Bey.

Aracın sahibi aracı çok sakin kullanıyor ve deneyimli. Yani pilotaj hatası minumumdur :angry: Araç 100.000 km'de, lovato kit kullanıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu arada Ankaradaymışsınız. Ucuz gazdan olmasın. 100bine gelmiş araçta egsoz sistemi -o2 sensörü durumu nedir? 102 lik vw motoru çabuk tükenmez sanıyordum. Bence yetkili serviste detaylı incelenebilir. O kadar tüketen araçta bir arıza lambası yanar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracın benzin tüketim değeri konusunda somut bir değerimiz yok ancak lpg'nin %20 fazla yaktığı düşünülürse 15lt'lik benzin tüketim değerine ulaşıyoruz.

Benzin testi şart bence..

Lpg enjektörleri bozuk olabilir.. Lpg ecu bozuk olabilir.. Kalibrasyon bozuk olabilir...

Bunlar sağlam ise bujiler, buji kabloları, egzoz sistemi, katalitik konvertör, bozuk olabilir.. Hava filtresi tıkalı olabilir.. Lastik havaları düşük olabilir.. Fren ayarları bozuk olabilir.. Debriyaj balatası kaçırıyor olabilir... vs... :angry:

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
(düzenlendi)

Kesin olan bir şey varsa o arabaya binilmez bence.

Kamyon gibi hemde lpg de

Vardır bir derdi kesin

tarihinde Yavuz Ya??z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1.6 fsi otomatik kombinasyonu çok yakar, ama bu biraz fazla?

99 yılında fsi yok. hatta o motor 1.6 da değildir. 2001 den sonra çoğaldı (vargi değişimi) 1.6 lar. Önceden 1.8 ya da 1.8 t idi. 1.8 çok yakması ile ünlüdür. bir de agır aracı yürür gibi kullanıyorsa tamam.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

LPG ustası normal dediğine göre; Adamda V8 bişeyler var herhalde...

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

1999 yılında passatın 1.6 motoru yoktu. kesin 1.8 veya üstüdür o araç....

Yorum bağlantısı
Misafir
99 yılında fsi yok. hatta o motor 1.6 da değildir. 2001 den sonra çoğaldı (vargi değişimi) 1.6 lar. Önceden 1.8 ya da 1.8 t idi. 1.8 çok yakması ile ünlüdür. bir de agır aracı yürür gibi kullanıyorsa tamam.

Araç 1.6 Mehmet Bey. 16v'mi bilmiyorum ama. FSI değil.

1.8 kullanan arkadaşım var. Onun değerleri normal.

Benzin testi şart bence..

Lpg enjektörleri bozuk olabilir.. Lpg ecu bozuk olabilir.. Kalibrasyon bozuk olabilir...

Benzin testini yapmasını söyledim tavsiyeleriniz üzerine. Belki benzinle daha ekonomik bile olabilir :) , 100-200km daha dişini sıkacak artık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

99'da Passat Variant 1,6 var görünüyor..

Bunun dışında 1,8 Basic ve 1,8 T benzinli modelleri görünüyor...

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

sakın 1.9 undan daha fazla yakan 1.4 reno kangoo gibi olmasın bu passat da.Yokuşta da kalkmaz idi o renolar :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Otomatik değildir 1,6. 1,6 otomatik bir önceki kasada yoktu diye biliyorum.

Yok aracı ben kullandım. Klasik otomatik, manuel klimalı ilk kasa pasatlardan, bu ilandaki gibi bir araç. Yarın bir daha soracağım modelini ama en çok 2000 olabilir, 2001'de yeni kasa çıktı diye biliyorum, geç olmasa arardım şimdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok aracı ben kullandım. Klasik otomatik, manuel klimalı ilk kasa pasatlardan, bu ilandaki gibi bir araç. Yarın bir daha soracağım modelini ama en çok 2000 olabilir, 2001'de yeni kasa çıktı diye biliyorum, geç olmasa arardım şimdi.

Saygılarımla.

Bu kasanın 1,6'sı 99 da yok.. Yani Doğus getirmemiş.. Doğuş getirdiyse de Dizel Ghia X gibi gelmiştir...

Sadece Variant görünüyor 1,6 olarak...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu kasanın 1,6'sı 99 da yok.. Yani Doğus getirmemiş.. Doğuş getirdiyse de Dizel Ghia X gibi gelmiştir...

Sadece Variant görünüyor 1,6 olarak...

Yarın sorarım ben. Aklımda kaldığı şekilde yazdım modeli. Ama ilginç olan 2000'de trendline var, otomatiği gözükmüyor Mehmet Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fsi değilse, 8subaplıdır, hızlı gidişlerde yakması, ara hızlanmada da toparlanması iyidir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç 2000 modelmiş. Başlığı değitirebiliriz 2000 passat diye. Kit ise Ecotek marka. Lovato değilmiş yani.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1,6 fsi 115 hp 6 ileri Tam Otomatik şanzımanlı vw touran aracım şehir içinde normal kullanımda 13-14 lt / 100 km gibi bir değeri vardır. Ben bunu aracın 1600 kg olmasına bağlıyordum.

Passt kaç kg ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Benim araçta da bir ara yakıt miktarı 13 lt/100 km olmuştu. Sanki depodan gaz kendisi yok oluyordu. Gibisi fazlaymış gerçekten yok oluyormuş. Kırık bir borudan gazın bir kısmını dışarı atıyormuş.

Bence bir test yaptırın sabunlu su ile. ya da siz kendiniz yapın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...