İçeriğe Yönlendir

Ankara'da hız sınırları değişti

Mehmet Erbuğa

Recommended Posts

Mehmet Erbuğa

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) kararıyla bu yolların çevre yoluna kadar olan kesimlerinde hız limiti 70 kilometre olarak belirlendi.

Şehir içindeki bulvar ve caddelerde hız limitinin 50 kilometre olduğunu hatırlatan emniyet yetkilileri, İstanbul ve Konya yollarının Migros ayrımı, Eskişehir yolunun AŞTİ köprüsü, Samsun yolunun ise Aydınlıkevler kavşağından itibaren çevre yoluna kadar olan kesimlerinde hız limitinin 70'e çıkartıldığını kaydetti.

Karar doğrultusunda hızı 50 kilometre olarak gösteren uyarı levhalarının da değiştirileceğini belirten emniyet yetkilileri, radar denetimlerine aralıksız devam edileceğini bildirdi.

kaynak:etik haber

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

100 den aşağı gitmez kimse o yollarda maalesef. Hız felakettir,yavaş yavaş araba kullanmanın zevki bir başkadır. Hız yapacaksanız PC de oyun oynayın :yes:

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Yaklaşık 1-1.5 aydır bu şekilde zaten.. Ankara valisi açıklama yapmıştı , gazetelerde fln duyurulmuştu bu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Erbuğa
Yaklaşık 1-1.5 aydır bu şekilde zaten.. Ankara valisi açıklama yapmıştı , gazetelerde fln duyurulmuştu bu..

belki bilmeyen ler ola bilir medyada bugün yazmışlar daha

ben onların yalancısıyım :yes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yahu şehir içinde daha ne kadar hızlı gidilebilir Allah aşkına? 70+%20 sollama toleransıyla bi yayaya vurduğunuzu düşündünüz mü hiç?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Valla ben hiç rastlamadım 50 ile gidildiğine...Sen şehiriçine otoban yap...Sonra da 50 ile git de...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Yahu şehir içinde daha ne kadar hızlı gidilebilir Allah aşkına? 70+%20 sollama toleransıyla bi yayaya vurduğunuzu düşündünüz mü hiç?

İyi de istanbul, eskişehir yolunda yayanın ne işi var ? Alt geçit-üst geçit denen bişey var.Veya en kötü ışıklar var..Yapmasınlar ozaman otoban gibi yollar.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Valla ben hiç rastlamadım 50 ile gidildiğine...Sen şehiriçine otoban yap...Sonra da 50 ile git de...

Adamlar trafik sıkışmasın diye kapasiteyi artırmaya çalışıyor,bizim ralliciler de otoban diyor işte. :D Tek şerit yol olsa evden işe 5 saatte gidebilir miyiz?Tabi ki otoban "gibi"(ama değil) olacak.

Ha ben 50yle mi gidiyorum? Hayır. Ama iyi bi halt ediyormuşum gibi 70 az 150 olsun demiyorum. Yanlış yapmak insana has. Yanlışta ısrar başka şey.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Rallici mi?

Ben hayatımda şehir içinde 30'u, otobanda 60'ı geçmedim... :D O şeritlerden ikisini ayıracaksın otobüslere...5 kişilik araba sokmayacaksın merkezden geçen yollara...En fazla 4 kişilikler girebilecek...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konya yolunu inerken 100'ü geçmemeye özen gösteriyorum.. :D

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
(düzenlendi)

90 isterük :lol2:

tarihinde Bark?n Kayao?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

70 çok güzel bi değer :flowers: Roll için müsait :lol2:

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Değil 5 şeritli 10 şeritli yol da olsa,hız sınırı 50 km de olsa 150 km de olsa farketmez.Yurdum insanı 5 şeritli yolda en sol şeritte seyreder.Sol şeritteki yoğunluğu hepiniz görüyorsunuz.

Trafikte bizden başkalarının da olduğunu düşündüğümüz zaman trafik de sıkışmaz.Kazalar da azalır.

Kavşakta 1 dakika durmayı düşünemeyip göbeğe giren,diğer yola yeşil yansa bile onların geçiş yolunu tıkayan,sonuçta kendiside o tıkanıklıkta bekleyen,insan taklidi yapan yaratıklar eğitilmedikçe trafik işkencesi sürer arkadaşlar.

Yıllar önce oğluma trafik ışıklarını öğretirken,yaya geçidinde kırmızıda durduk, yeşil yandı,yola adım atmamla bir aracın önünden kıl payı kurtulduk.Yayalara yanan yeşil ışığı gösterdim.Recep İvedik kılıklı öküz beline kadar camdan çıkıp

"burası kızılay değil goçuummmm" diye bağırdı,bastı gaza gitti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi biraz sonra yöneticiden hız konusunda uyarı alacaksınız :flowers:

O yolu 50 ile ineyim, Ankara'nın bayan sürücüleri dahil hepsi üstümden atlar :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cihan teknoloji gelişiyor trafiğide hızlandırması lazım tabiki orda yaya için hız sınırı olacağını sanmam yaya nın ne işi var orda. Orda hız sınırı 50 olsun yine bir yaya güvenli bir şekilde yürüyemez :lol2:

Ordaki hız sınırı doğabilecek karşılıklı veya tek taraflı kazalar için ama yol müsait imkanlar gelişmiş durumda o yüzden 70 km yapmışlar yani gerçekleri kabul etmeye başlamışlar.

50 her halukarda eskiden de olsa abes bir limit idi. Uygulanamaz limitleri koyup canları cexza kesmek istediğinde "herkese" ceza kesmek ayıp günah.

Bu nedenle yerinde karar.

Can Beyin söylediklerine ise tam katılmıyorum. Araçlar ve yollar gelişse de insanın kapasitesi aynı kalıyor. Refleks ve görme zamanları aynı. Diyelm yan yoldan çıkacaksınız, uzakta bir araba var. 50 ile gelse mi size kolay 80 ile mi?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Eskişehir içi de 70...Son radar cezamı kamyon sollarken orada yemiştim 2004'te...Daha geçen ay Focus'u satarken ödedim...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
70 neye dayanarak veriliyor? 50 meskun mahaldir, 90 şehirlerarası. Şimdi Eskişehir yolunu düşünün, Odtü'den itibaren sağı mı meskun mahal solu mu? Hele de Bilkent sonrasını bir düşünün. Sağ orman, sol üniversite arazisi. Yani meskun mahal değil. Buralarara dönük düzgün bir uygulama yapılabilir. Bizim bürokratlardan çıkar mı? Zannetmem.

+1 kesinlikle 70 ne alaka?Yapıyorsan 90 yap..yok meskun mahal diyorsan 50 de bırak.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

+ Cezaların uygulanmasında da bi saçmalık var..Normalde +%10 una kadar ceza yazmıyolar , ama burda 70-79 arası 54 TL cezası var , 80-120 arası 140 TL , 120 ve üstü 265 TL... bu 54 TL lik cezayı hangi kurala göre yazıyolar anlamıyorum ..

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Aklınızda olsun Hacettepedeki radarlı kamera sistemine ek olarak Ankara' ya gelene kadar nekadar üst geçit varsa altlarına aynısını koymak için hat çekilmekte, bu iyi olur millet Hacettepede kamera var diye yavaşlıyor, sonrasında Allah ne verdiyse..

Yorum bağlantısı
Olgu Temurtürkan

hız limitine uyunca belki kuralları uyguluyorsunuz ama can güvenliğiniz tehlikede oluyor.

özelliklede istanbul yolunda 50 ile sağ seritten bile gitseniz arkanızdan ya özel halk otobüsleri ile dolmuşlar veya çimento kamyonları sellektör yapıyor.

soldan biraz hızlı gittinizmide daha güçlü araca sahip olup daha ufak beyine sahip olanlar dibinize yapışıyor. en iyisi orta şeritten trafiğin durumuna göre gitmek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Bugün İstanbul yolunda 70 ile gitmeyi denedim makul geldi. Yalnız şöyle bir sorun var.

Sol şerit hala 120 ile akıyor ancak orta şeritte birisi 50 ile giderse sollama yapması sorun oluyor. Sürekli olarak sollama modunda oluyoruz çünkü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...