İçeriğe Yönlendir

Arabanın Vitesine Tespih Takılması

Bora Akbaş

Recommended Posts

Hayrettin Gücin

Tesbih iyidir bir şöyle beyazıta uzanıp çınar altında ki tesbihleri inceleseniz künyelerini size saysalar (tabii hepsi kehribar ve tarihi degerleri var) osmanlıda önemliymiş tesbih bencee önemli zira onlara baktıkça hediye edenleri anımsıyorum.

Yorum bağlantısı
Abdullah Palat

tesbih kültürümüzde var ona siyasi anlam yada farklı manalar yüklemek kınadığımız kıroların bile yapmadığı birşeydir. ayrıca audi kendini nerede zannediyor bilmiyorum ama aksaraya yada laleliye gelsin o olmaz dediği adamlar ve aksesuarların hepsi nasılda güzel olmuş görsün

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

trafik durmuş ne yapacaksın

tesbih sinirleri yatıştırır

yada uzun yolda tek başına giderken can sıkıntısı severim tesbihleri

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben şimdiye kadar takmadım hiç ama kullanmadığımdan dolayıdır..tesbih kullanan adam vitese de takar.Güneş gözlüğü kullanan adam gözlüğünü niye buraya koyuyor bi anlamı mı var acaba diye niye sormuyoruz?

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

bazen takarım ama hiç neden ben bunu buraya takıyorum diye t

sormam :)

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil
tesbih kültürümüzde var ona siyasi anlam yada farklı manalar yüklemek kınadığımız kıroların bile yapmadığı birşeydir. ayrıca audi kendini nerede zannediyor bilmiyorum ama aksaraya yada laleliye gelsin o olmaz dediği adamlar ve aksesuarların hepsi nasılda güzel olmuş görsün

+1 :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Öncelikle ülkemden milyonlar kazanan Audi'nin insanımı yok tesbihli yok yumurta topuklu yok bilmem neli diye ayrıması halt etmektir.Kimseye düşmez,bu tip işlere acayip kıl oluyorum,vites topuzumda tesbih yok,yumurta topukla beyaz çorap ta giymem ama yapan insanımı küçük görmek de Audi'ye düşmez,şahsi fikrim tabii Audi'nin umrunda olmadığını biliyorum.

dikiz aynamda nazar boncuğum var,bir de anamın kendi elleriyle ördüğü üzerlik,kimsenin kıro demesiyle çıkaracak kadar da kişiliğim buz üstünde gezinmiyor şükür...

* Üzerlik : Orta Asya'dan beri yanımızda taşıdığımız bir kültür unsurudur.Genelde kullanılmayan kumaş parçaları,nohut ve üzerlik bitkisinin tohumlarından yapılır,nazardan koruduğuna inanılır.Kızılderililerin kullandığı "dreamcatcher" ile kültürel bağlantıları olduğunu iddia edenler de vardır.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

dsci2349.jpg

birde benden buda benim aracım tesbih olmazsa olmaz, uzun yolda sürekli yanıma alırım şehir içinde'de ışıkta falan beklerken güzel oluyor stres atıyorum vazgeçilmez bi tutku olsa gerek....

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ben de tesbihin siyasi ve ideojik bir yanı olduğunu sanmıyorum. Tesbih sallamayı hiç sevmem, arabada olsa da olur olmasa da olur ama ablam yurtdışından boncukları Türk bayrağı olan bir tesbih getirmişti. Ben de arabama takmıştım sağda solda kaybolmasın diye. Ama tesbihi asla elime alıp da sallamam bile :)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Bu işin asıl tadı sinyal koluna takılanlardadır...Osmanlı zamanında faytona bağlı atların sol kulaklarına asıldığı rivayet edilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Erbuğa
tesbih osmanlıdan bizlere kalmış bir kültürdür.bunun ne erkeksilikle nede başkalarına delikanlı görünmekle alakası vardır..evet belki herkese hoş gelmez ama tesbih delikanlıyada yakışır hocam.

erkeğin hoş aksesuarlarındandır bence.

+1000

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

valla bende takıyorum nedeni ise şu kapalı sıkıcı trafiklerde sağ kolumu dayıyom klçağa alıyorum elime tespihi çek babam çek :D strese iyi geliyor...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben normalde takmam vites kolunda ses yaptığı için ama çok özel bir arkadaşımdan hediye bir tesbih almıştım. Çanakkale'den hatıra onun hatrı için takıyordum. Yeni aracım da olsa ona da takarım.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bi akrabamın arabasını (daewo nexia) kullanıyordum.araba 5.vitese bazen geçiyo bazen geçmiyordu.arabayı geri verdiğimde anlattım durumu.benden sonra onda da aynı sorun ara ara olmaya başlamış.ustaya göstermiş ve sorunun aracın vites körüğüne takılı olan iri boncuklu tespihten kaynaklandığını anlamışlar.tespih takıp buna benzer sorunu olan varsa hemen şanzımana elletmeyin ha.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Firuz Şahin

Rahmetlik babamdan kalma bir tespih vardı hep arabada dururdu arkadaşlardan birisi çekmek için alıp kaybetti :D şu anda eniştemden hediye gümüş bir tespih var vites topuza çekmesi pek keyifli değil varmı var işte

Yorum bağlantısı
Guest Celal Altan
Öncelikle ülkemden milyonlar kazanan Audi'nin insanımı yok tesbihli yok yumurta topuklu yok bilmem neli diye ayrıması halt etmektir.Kimseye düşmez,bu tip işlere acayip kıl oluyorum,vites topuzumda tesbih yok,yumurta topukla beyaz çorap ta giymem ama yapan insanımı küçük görmek de Audi'ye düşmez,şahsi fikrim tabii Audi'nin umrunda olmadığını biliyorum.

dikiz aynamda nazar boncuğum var,bir de anamın kendi elleriyle ördüğü üzerlik,kimsenin kıro demesiyle çıkaracak kadar da kişiliğim buz üstünde gezinmiyor şükür...

* Üzerlik : Orta Asya'dan beri yanımızda taşıdığımız bir kültür unsurudur.Genelde kullanılmayan kumaş parçaları,nohut ve üzerlik bitkisinin tohumlarından yapılır,nazardan koruduğuna inanılır.Kızılderililerin kullandığı "dreamcatcher" ile kültürel bağlantıları olduğunu iddia edenler de vardır.

HeLal Olsun Ben söyleyecektim tam :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...