İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Kapı d&#246şemesi s&#246külmesi

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

öncelikle kapı kolundaki kapağı kaldırıyoruz

1.gif

kapı kolunun içinde 2 adet vidayı açıyoruz

2.gif

kapı açma kolunun altındaki vidayı çıkartıp ileri doğru itip, bu paneli çıkartıyoruz

3.gif

paneli çıkardıktan sonra arkasındaki bağlantıları söküyoruz.

4.gif

ayna kumandasının üstündeki kapağı aşağı doğru bastırıp çekiyoruz

5.gif

5b.gif

işaretlerle gösterilen yerlerdeki vidaları açıyoruz

6.gif

kapı döşemesini yukarı doğru kaldırım çıkartıyoruz.

7.gif

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mustafa Gülaydın

Sevgili Erhan 2.ve 5. resimdeki parçaların tırnak yerleri,sayıları incelik kalınlık durumları hakkında biraz daha açıklayıcı bilgi verebilirmisin yakında sökeceğim ama tırnakları kırıp lıkırdamasından çekiniyorum. Özellikle 5. resimdeki parça sadece aşağı bastırılınca geliyormu tırnak kırmayalım?

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Ben ön iki kapınınkini cam krikosu arızalandığı için sökmüştüm.Ayna kapağını sökmeye gerek yok.Kapı döşemesini aşağıya doğru itmek yeterli.

Yorum bağlantısı
Hakkı Taşcı

F II nin kapı döşemesini daha önce söken arkadaş varsa paylaşabilirmi?

Camı indirirken titreşim ve ses yaptığından yağlamam gerekiyorda.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ben ön iki kapınınkini cam krikosu arızalandığı için sökmüştüm.Ayna kapağını sökmeye gerek yok.Kapı döşemesini aşağıya doğru itmek yeterli.

Evet kapakla ilgili herhangi bir durum yok...Sökmeden de döşeme çıkıyor.

Sevgili Erhan 2.ve 5. resimdeki parçaların tırnak yerleri,sayıları incelik kalınlık durumları hakkında biraz daha açıklayıcı bilgi verebilirmisin yakında sökeceğim ama tırnakları kırıp lıkırdamasından çekiniyorum. Özellikle 5. resimdeki parça sadece aşağı bastırılınca geliyormu tırnak kırmayalım?

2. fotoğrafta kırılacak bir durum yok.Yalnız zedenelenebiliyor dikkat edin...5. fotoğraftaki kapağı da sökmenize gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Ben iç kapı kollarını değiştirirken tüm trimi sökmeden halletmiştim...Aklınızda olsun...

Yorum bağlantısı
Mustafa Gülaydın
(düzenlendi)

Arkadaşlara teşekkürler ilk fırsatta söküp sonucu paylaşacağım.

tarihinde Mustafa G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Adem Tarı

Sağ ön kapımın kilit tertibatına ulaşabilmek için bugün ben de söktüm döşemeyi. Ancak altında yer alan yoğun yalıtımı görünce daha fazla ilerleyemeden geriye monte.

Bu yalıtım malzemesini zarar vermeden çıkarıp yeniden yerine takabilmenin yolunu bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Maket bıçağıyla hassas bi şekilde çekomastik türü olan yapıştırıcıyı orta yerinden kesebilir siniz :)

eskisi kadar iyi olmasa'da tekrar yapışıyor.kolay gelsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek

Çok güzel bir konuymuş.. gözümden kaçmış, arayınca çıktı :) Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...