İçeriğe Yönlendir

Teleflex mi ? Prince mi?

Emre Kösemen

Recommended Posts

Emre Kösemen

arkadaşlar herkese merhaba

ne zamandır foruma giremiyorum..hemen bir soru sorupta kaçmak istemiyorum ancak son 1 ayım yeni aldığım focusumun özelliklerini öğrenmeye çalışmayla ve her benzin istasyonundan çıkarken sinir bozuklukları yaşamak ile geçti :good1:)

daha fazla uzatmadan eski bir lpg kullanan olarak benzin herzamanki gibi ağır geldi ve yine lpgye dönmeye karar verdim..

sorum şu

teleflex konusunda hem burada hem diğer forumlarda inanılmaz güzel şeyler yazmışlar.şikayette yok denecek kadar az,direkt manifolda entegre,çekişin düşmemesi,enjektörlerin bosch olması,ECU sagem marka olması ve tekrar tekrar ayar istememesi teleflexin artı özellkleri

prince ise kendini ispatlamış ve teleflex servislerinin bile "onların enjektörleri iyidir,gerisi aynı" demesi ile ve satarken dahi "prince marka lpg kiti olan araç" etiketi ile satılması...

yalnız prince'de direkt manifolda entegrasyon yok,onun dışında sistem olarak herhangi bir kitten farkı yok(yanlış anlaşılmasın malzeme kalitesi falan demiyorum,sadece sistemin dizaynının diğerlerinden farkı yok diyorum :)evet çok kaliteli çok iyi ancak sadece enjektörleri çok kaliteli diye teleflexden daha iyi diyebilirmiyiz...

şimdi işin en acı:(( tarafı ben istanbulda her ikisinide peşin 1950 tl'ye her iki markanın yetkili servislerinde taktırtmak üzere anlaştım..

yani sonuçta bu parayı vermeyi göze aldım,taktırmışken en iyisi olsun istiyorum herkes gibi...

ne dersiniz???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Prins görmedim hiç.. kullanmadım...

Teleflex'ten ciddi bir sıkıntım olmadı hiç...

Tek sorun servisinin bana uzak olması... Bunun dışında 20 bin km'dir kullanıyorum... Memnunum ben...

Performansı iyi.. tüketimi iyi.. Yaz kış ayarı gibi sıkıntılar yaşamadım... Kitten bir arıza görmedim..

Forumda prinsi olan da var mı bilmiyorum...

Ama teleflexi olan çok...

Yorum bağlantısı

Prins kullanan bende hiç görmedim. Teleflex kullanan forumda da çevremde de çok, şahsen LPG taktıracak olsam emmi bile teleflex'ten yana sorun yaşamadım diyorsa bu bile tercih nedenim olabilirdi :good1:

Yorum bağlantısı

Prins'in Volvo'larla kullanılması nedeni ile kaliteli marka imajını pekiştiriyor. Özellikle turbo motor verisyonu çok olan araçlarda sıradan kitler yerine kullanılan Prins marka kitler Teleflex pazara girinceye kadar tek marka idi. Zaten yaklaşık %50 pahalı fiyatı ile normal düzey kullanıcadan çok, gelir grubu yüksek kesime hitap ediyordu.

Teleflex'i ilk defa forumda görüp incelediğimde uygun fiyatı, montajı ve çalışma prensibi ile beni prinsten daha çok cezbetmişti. Teleflex'teki aracın ECU'sunu simule etme özelliği prins'te mevcut değil sanırım. Ayrıca prins montajında tesisat gözle görülebiliyor.

Bu arada Teleflex'in enjektörleri "bosch" değil "gfi" olması lazım. Zaten aslında kitin markası TeleflexGfi. Ancak enjektör ömrü konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Sonuçta iki marka kitte sorunsuz. Tercihinizi aklınıza daha çok yatan belirleyecek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emre Kösemen
(düzenlendi)

sorunuma bu kadar çabuk cevap almak bu sitenin haklı liderliğini bilgi seviyesini ortaya çıkartıyor...

cevap yazan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler..

öncelikle 1950 peşin yada kredi kartı tek çekim anlaştım..

yeri ise teleflex gfinin sitesinde yazan yetkil montaj servisi başak otomotiv ümraniyede olduğu için bana oldukça yakın.

bu arada bu firmanın kendi milangaz bayiilği var sanırım anadolu yakasında da lafı sözü geçen bir yer..bana milangaz sizi ve kitinizi garanti altına alıyor dendi.zaten teleflex biliniyor bir sıkıntı olmaz ama olursada buradayız gibi klişe konuşmalar geçti....

hatta oradaki görüşmemde "brc yide biz takıyorduk yerli kit çıkarttılar bizde çektik elimizi eteğimizi ancak esk taktıran müşterlerimiz mağdur olmasın diye sadece garanti hizmeti veriyoruz ,son taktıran müşterinin garantisi btince çıkacağız brc işinden dendi" sanayii sitesine yakın olması ve belli bir gaz firmasının bu konuda arkalarında olmaları ne derece güvenilir bilmiyorum ama yinede güvenmek zorundayız,sonuçta elektronik ve makine olayında %30 şans faktörü olduğunu kimse inkar edemez..

yalnız şu var acaba forumda ümraniye başak otogazda teleflex taktıran varmı?varsa yorumları alabilirmiyiz?

cevaplar için tekrar teşekkürler..

tarihinde Emre K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Aydin

Emre Bey teleflex iyi seçim. Benim de 2009 focusumda var 7000 km. dir kullanıyorum son derece memnunum. Eğer imkanınız varsa ve iyi bir montaj olmasını istiyorsanız, Ankara Tunalı da yaptırın montajı. İstanbul bayiinden pek hazzetmediğinizi anlıyorum yazdıklarınızdan. Tunalı hem distribütörü ve merkezi olduğu için montajı daha kaliteli olur. Sonuçta diğer yerlere de eğitim veren merkez olduğu için işçilik kalitesi tartışılmaz. Bakımlarını İstanbul daki servislerde yaptırabilirsiniz ama montaj kit kadar önemli. Tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Arda Parlayan

vallahı 10 gun oldu brc taktırdım cok memnunum fazla para verme brc taktır 2 a da taktırdım ben ustalarda cok ıyı

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yanlış anlamayın ama her ne kadar benzin fiyatları almış başını gitmiş olsa da 2010 model aracınıza garanti süresi içerisinde böyle bir uygulama yaptırmamanızı öneriyorum. Herşey biryana aracınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda, LPG kaynaklı olmasa bile, acaba LPG'den midir diye düşünmek durumunda olacaksınız, servisler ona bağlayacaklar vs vs.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
Yanlış anlamayın ama her ne kadar benzin fiyatları almış başını gitmiş olsa da 2010 model aracınıza garanti süresi içerisinde böyle bir uygulama yaptırmamanızı öneriyorum. Herşey biryana aracınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda, LPG kaynaklı olmasa bile, acaba LPG'den midir diye düşünmek durumunda olacaksınız, servisler ona bağlayacaklar vs vs.

2 yıllık garanti bittikten 5 gün sonra taktırdık diyelim lpg yi.Ve arıza verdi.Garantinin bitmiş olmasının bize bir faydası olacak mı?

Yorum bağlantısı
Emre Kösemen

tüm yanıtlar için teşekkür ederim...

öncelikle sanırım ankaraya gitmem mümkün olmayacak,çünkü montaj 1,5-2 gün sürer dediler işlerim dolayısıyla istanbuldan ayrılamam bir ara aklıma vereyim bir arkadaşa gitsin taktırsın dedim,sonrasında başında ben olmayacaksam ne anlamı var diye düşündüm.

prince iyidir yazan dostuma zaten piyasanın hakimi bu iki firma bende ikisi arasında kaldım,,mutlaka prinste çok kalitel bir kittir ama teleflexin montaj sistemi ve manifolda entegrasyonu enjektör kadar önemli bir parametre

brc taktıran dostuma brc'de çok iyi bir kit fakat yerli üretime geçmişler buda beni düşündürüyor..

garanti konusunda takıntım yok çünkü ford servislerinde (hepsi için demiyorum ama) garanti deyince hepsinin tüyleri diken diken oluyor,,bu tavırlarından dolayıda benim tüylerim diken diken oluyor..:)

yeni araca lpg uygulanması konusunda sevgili saygın can oğuz keşke benzin fiyatları bu kadar fahiş seviyelerde olmasaydı da benzinle çalışmak üzere tasarlanmış binlerce testi ve ar-gesi yapılmış araçlarımıza 1-2 milyar para verip alternatif yakıt sistemleri aramasaydık...

sanırım başakotogaza güvenmek zorundayım..umarım iyidir biraz da şansımın yaver gitmesi gerekiyor..herkese çok teşekkür eder selamlarımı iletirim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ankara'ya gitmenize gerek yok... Size en yakın yerde taktırın...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
2 yıllık garanti bittikten 5 gün sonra taktırdık diyelim lpg yi.Ve arıza verdi.Garantinin bitmiş olmasının bize bir faydası olacak mı?

Yok olmayacak. Siz taktırmışsınız zaten, iyi yapmışsınız.

@Emre bey,

İnşallah güzel güzel taktırır, kullanırsınız. Taktırdığınız yerin aynı şehirde olması herzaman avantaj çünkü zaman zaman gitmek mutlaka gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

markadan çok montaj yaptırdığın yer önemli. ankarada ramses diye bi marka var. en ucuz sıralı sistem. montaj yapılan yerin işçiliği çok iyi olduğu için pek sorun çıkartmıyor. sadece birkaç kez ayara gidiyorsun o kadar. ilgi alaka süper.

Yorum bağlantısı
Emre Kösemen

teşekkür ederim saygın bey..

mehmet bey bende aynı fikirdeyim,umarım sorun çıkmaz gerçi başka forumlarda bu firmanın direkt kendi adıyla üyelik oluşturup teleflex hakkında bilgi veriyor sorulara cevap veriyor ancak burayı duymamış sanırım..neyse gidince konu hakkında bilgi veririm ben kendilerine

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Koray Virani
arkadaşlar herkese merhaba

ne zamandır foruma giremiyorum..hemen bir soru sorupta kaçmak istemiyorum ancak son 1 ayım yeni aldığım focusumun özelliklerini öğrenmeye çalışmayla ve her benzin istasyonundan çıkarken sinir bozuklukları yaşamak ile geçti :))

daha fazla uzatmadan eski bir lpg kullanan olarak benzin herzamanki gibi ağır geldi ve yine lpgye dönmeye karar verdim..

sorum şu

teleflex konusunda hem burada hem diğer forumlarda inanılmaz güzel şeyler yazmışlar.şikayette yok denecek kadar az,direkt manifolda entegre,çekişin düşmemesi,enjektörlerin bosch olması,ECU sagem marka olması ve tekrar tekrar ayar istememesi teleflexin artı özellkleri

prince ise kendini ispatlamış ve teleflex servislerinin bile "onların enjektörleri iyidir,gerisi aynı" demesi ile ve satarken dahi "prince marka lpg kiti olan araç" etiketi ile satılması...

yalnız prince'de direkt manifolda entegrasyon yok,onun dışında sistem olarak herhangi bir kitten farkı yok(yanlış anlaşılmasın malzeme kalitesi falan demiyorum,sadece sistemin dizaynının diğerlerinden farkı yok diyorum :)evet çok kaliteli çok iyi ancak sadece enjektörleri çok kaliteli diye teleflexden daha iyi diyebilirmiyiz...

şimdi işin en acı:(( tarafı ben istanbulda her ikisinide peşin 1950 tl'ye her iki markanın yetkili servislerinde taktırtmak üzere anlaştım..

yani sonuçta bu parayı vermeyi göze aldım,taktırmışken en iyisi olsun istiyorum herkes gibi...

ne dersiniz???

merhabalar

bende aracıma lpg takırmayı düşünüyorum bu yüzden baya bi araştırdım forumlarda gezdim bunun sonucunda brc teleflex ve vialle arasında kaldım vialle gerçekten çok iyi bir sistem ama fiyatı yaklaşık olarak 3000 tl civarında bunun haricinde teleflex fiyat bakımından daha uygun gözüküyor. Eğer teleflex takırmayı düşünüyorsanız florya da ünsal bey in bayisi var ags kendisi daha önce ankarada merkezde muhendis olarak çalışıyordu taktıranlar baya kaliteli işçilik çıkardıklarını sölüyor ags nin; başak otogaz ile ilgili ne derece doğru bilemem ama baska bir forumda 1-2 tane şikayet vardı montajla ilgili olarak...

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı

Teleflex i yaklaşık 45 gündür kullanıyorum nazar değmesin çok memnunum ,motorda lpg ye dair hiç bir iz görünmüyor. Ankara tunalı da 2000 tl peşin ödedim.Yakıt tüketimim kullanıma göre değişmekle birlikte 37.5 lt lpg ile 520-530 km arasını gördüm (kendi şehirler arası rekorum). Yalnız lpg kitinden önce montaj kalitesinin daha önemli olduğunu söyleyen bir çok insan var.

Prins e gelince iyi olduğunu duydum ama deneme şansım olmadı.

Şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Kösemen

herkese teşekkür ederim arkadaşlar

gerçekten sorunuma acil cevaplar geldi.

gerçi cevap yazan arkadaşlara haksızlık olmasın ama bir makine mühendisi ve fiat'ta çalışan bir müh. ark. kıymetli görüşleri ile zavoli taktırdım.

1400 tl 10 takside taktırttım,daha sonra aracımı teslim alıp arkadaşlara kontrol ettirdim,montaj ve işçiliği son derece başarılı buldular,600 tl az para değil cebimde kalmış oldu,,

teleflexde takıyor aynı bayii arada sadece teleflexin direkt manifolda entegre olayı var,zavoli ise 2,5 cm'lik küçük bir boru ile manifolda giriyor,brc ve diğer sistemlerde ise (prince dahil) 15 cm'ik boru ile gaz püskürtülüyor,mühendis arkadaşlarımda zavoli kullanıyordu,taktırdığım firma aynı zamanda benzinlik işide yapıyor,bütün araçlarında zavoli olduğunu öğrendim,,

sonuç:

arıza ışığı yanmıyor

en fazla 2-3 bg düşüş var ancak çekişte hissedebileceğim kayıp yok

elektronik beyinde herhangi bir sıkıntım yok

1. depoda 1,6 otomatik focus tamamı şehir içi köprü trafiğinde 230 kr. yakıyor,(3. depodan itibaren düşeceğinide hesaplarsak iyi bir rakam)

simit depo bagajda biraz potluk yaptı,taktırdığım yer 2-3 gün sonra uğrayın strafor ile destekleriz dediler.

genelde yazları bursa ve izmirdeyim bursada 3,izmirde genel merkezde izmirde) 10-12 servis var,

motordan gelen ses azaldı sebebi ise zavolinin kendine özgü motorlu enjektörü olduğu söylendi

şimdilik memnunum ancak bir teknoloji adamı olarak her türlü makinede ve elektronik alette şans faktörü vardır,yarına bozulabilirde, şahit olduğum bir olay ise yakın bir arkadaşımın 100.000 avro verip aldığı bir arabanın otomatik şanzımanı 3. ayda dağılmıştı,değiştirdiler şimdi eskisinden de iyi oldu ama yinede şans ve şanssızlık önemli parametreler...

sağlıcakla kalın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...