İçeriğe Yönlendir

Kalorifer yön düğmesi

Ayhan Onaran

Recommended Posts

Misafir
Led değiller abi.Ama ampul olan foto bulamadım :good1: Bu şekilde duyları yine aynı.Siyah duy renkleri.

tamam.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

benim de patlamıştı, gösterge panelinde işe yaramayan yerlere de dipsiz ampul takılı olduğu aklıma geldi, göstergeden onları söküp kaloferin düğmesinin arkasına taktım, ampul daha önce hiç kullanılmadığı ve orjinal olduğu için diğerlerinden çok daha güzel ışık verdi. sende öyle yapabilirsin senin araçta da patinaj önleyici yok onun arkasındaki ampulu sökebilirsin. birde benzin lambası sökülebilir, zaten sürekli çeyrek depo bulundurmak zorundayız.

benim kalorifer yön düğmesi de arada takılıyo, geçen söktüğümde wd40 sıktım biraz düzelmişti ama yine zor dönüyo , ellemiyorum bende.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Erhan takılma başlamışsa bir süre sonra kopar o...Çünkü tel zorlamayla aşınıp inceliyor.Fazla zorlama :sanssiz:

Yorum bağlantısı
İbrahim Göknar
Şu an itibariyle sorunu hallettim arkadaşlar..Eğer böyle bir sıkıntıyla karşılaşan birisi olursa bilgi verebilirim..Şuanda eskisi gibi çalışıyor.

imzamda bulunan aracı aldığımda teli kopuktu Ankara Yıldız Sanayi Sitesinde çıkmacılardan 20 TL'ye almıştım, hemen gidip elektrikçiye taktırayım dedim, aynen anlattığınız gibi teyp söküldü iki başlıkta çıkarıldı yerine çıkma olan takıldı çıkma sağlamdı ancak direksiyon kutusunun orada bulunan kafa çevrilirken çok zorlanıyordu usta ön cam kırıldıysa parça kaçmış olabilir dedi bir müddet (sadece 5 gün) sonra zorlamaylada olsa çevirdim ancak çat diye o da kırıldı sorun ne olabilir usta göğüsün sökülmesi gerekebilir demişti göğüsü sökmeden oradaki takıntıyı çözmemiz mümkünmüdür acaba kesinlikle göğüsü söktürmek istemiyorum, bu arada WD 40 ile iki tarafıda yağlama manyağı yaptım ancak kar etmedi malum önümüz kış sıcaklık ayarı ön camda, ayaklarda fırtına esiyor göğus bölgesi cayır cayır yanıyor bu takılmanın sebebi ne olabilir, yön düğmesi sağlam tırnağına baktık ancak dediğim gibi sorun dipteki sokette orası çok zorluyor, bilen varsa çok makbule geçer

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
imzamda bulunan aracı aldığımda teli kopuktu Ankara Yıldız Sanayi Sitesinde çıkmacılardan 20 TL'ye almıştım, hemen gidip elektrikçiye taktırayım dedim, aynen anlattığınız gibi teyp söküldü iki başlıkta çıkarıldı yerine çıkma olan takıldı çıkma sağlamdı ancak direksiyon kutusunun orada bulunan kafa çevrilirken çok zorlanıyordu usta ön cam kırıldıysa parça kaçmış olabilir dedi bir müddet (sadece 5 gün) sonra zorlamaylada olsa çevirdim ancak çat diye o da kırıldı sorun ne olabilir usta göğüsün sökülmesi gerekebilir demişti göğüsü sökmeden oradaki takıntıyı çözmemiz mümkünmüdür acaba kesinlikle göğüsü söktürmek istemiyorum, bu arada WD 40 ile iki tarafıda yağlama manyağı yaptım ancak kar etmedi malum önümüz kış sıcaklık ayarı ön camda, ayaklarda fırtına esiyor göğus bölgesi cayır cayır yanıyor bu takılmanın sebebi ne olabilir, yön düğmesi sağlam tırnağına baktık ancak dediğim gibi sorun dipteki sokette orası çok zorluyor, bilen varsa çok makbule geçer

Sizin sıkıntınızı çok iyi anladım.Benim sorunumdan farklı ancak belkide bende de az da olsa zorlanma var ki teli kopartmış.Siz göğüsü söktürmeden bu işi halledemezsiniz.Çünkü göğüs altında kalan kısımda büyük ihtimalle sıkışma var.Orada havaya yön veren dümen de sorun var.Size tavsiyem şu olur.Direksiyonun sağında kalan gri kaset gibi aparatı çıkartın.Oradaki kısımdan çevirmeyi deneyin.Eğer yine dönmüyorsa sorun halatlarda değildir.En azından onu anlamış olursunuz.Orada siyah renkli sıcaklığı ayarlayan kısım bende çok rahat dönüyor.Yön düğmesi o kadar rahat değil.Ama zaten yön düğmesi kademeli dönüyor ve içeride başka bir dümeni kontrol ediyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o ampuller göstregedekilere benziyor. minik minik ampulcükler :sanssiz:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok ya bu kalorifer düğmesi başıma bela oldu.Yine bozuldu.Bende önümüz kış diye biraz cama biraz ayaklara konumda bıraktım :)Anladığım kadarıyla sıkışma var.Yağladım falan iyice ama fayda etmiyor.Mantığını iyice çözdüm ama sanırım parça almadan olmayacak bu iş :bambam: Belkide parça alıp taksam her şey normalleşecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ebayda gördüm bir şeyler geçen. sadece o çevirmeli yerse sorun ebayda parça vardı.

Yorum bağlantısı
  • 12 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...