İçeriğe Yönlendir

99 mondi

Levent Altuntaş

Recommended Posts

Levent Altuntaş

Selam ford severler. 15 gün önce aldığım mondeom ile toplamda uzun yolda 1500 km yaptım. ama dün bir arıza verdi. yolda gazlarken sorun yok ama 5.viteste giderken ayağımı gazdan çekince (aynı şekilde 4 ve 3 vitesdede yapıyor) araç kesiklik yapmaya başladı. kesinlikle stop etme eğilimi yok, ama sanki 1 sn gaz gidip geliyor. yani kesiklik oluyor. hem lpg hemde benzinde denedim değişmedi. uzun yolda cruise aldım o zamanda ara ara yaptı. çok hafif ama hisediliyor. sizce sorun nedir. rolantı duzenleyici, hava debimetresi vb parçalardan mıdır. bilgisayara bağlatsak çıkarmı ortaya. zira şu an ankaradayım ve işin ehli olmayan bir ustanın bundan şundan deşip hepsini söküp değiştirmesini istemiyorum. ankarada tavsiye edeceğiniz iyi bir usta (servis hariç) varmıdır. saygılar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayağı gazdan çekince nasıl bir kesiklik hissediyorsunuz? Gazdan çekince kontağı kapatsanız, sürüşte hiçbir değişim olmaz, acaba vites değişim sonrası gaz yemeden 1s. gecikme mi?

Yorum bağlantısı
Levent Altuntaş

banada ateşleme gibi geldi. bobin, buji kablosu veya bujiler. ama çekişte sorun yok gibi. ayak gazdayken hiç kesiklik yok, ama ne zaman gazı kesip kendi halinde gitmesini istesem kesiklik yapıyor 1 sn lik. eminim çünkü daha önceki mondeomda ve 1 hafta önce bu arabada bu arıza yoktu. bobin ve buji kablolarında marka varmıdır neyi tavsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç bunu sabit devirde giderken mi yapıyor yoksa komresyona bindiği zaman mı yapıyor bu tespiti iyi yapın lütfen...

Yorum bağlantısı
Levent Altuntaş
Araç bunu sabit devirde giderken mi yapıyor yoksa komresyona bindiği zaman mı yapıyor bu tespiti iyi yapın lütfen...

sabit devirde de yapıyor ayak gazdan çekilincede

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...