İçeriğe Yönlendir

Focus I - Devir Kendiliğinden Yükseliyor

Guest Ayhan Acar

Recommended Posts

Guest Ayhan Acar

arkadaşlar aracım 2000 model focus spor trend... aracımda bi arıza var bursa da ki ustalar çözüm üretemedi yardımcı olursanız sevinirim... aracım hareket halindeyken vitesi boşa attığımda devir kendiliğinden 4000 e yükseliyor ve 4000 devirde takılı kalıyor, debriyaja basınca devir normale dönüyor ama ayağımızı debriyajdan kaldırınca devir yine 4000 e yükseliyor... ayrıca tekerlekler durunca devir yine normale dönüyor fakat araç hareket halinde ve vites boşta ise devir kesinlikle 4000 de takılı kalıyor... ( dikkat: rolanti motoru değişti arıza o parçadan değil, gaz teline bakıldı ve gaz kelebeği temizlendi bu parçalarda arıza yok ama ustalar elektrik tesisatından veya beyinden olabilme ihtimalini söylediler sadece... şimdiden tüşekkürler... )

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

aynı sorunmudur bilmem ama benimde 2000 devirde takılı kalıyordu valfin yanında t şeklinde bir hortum var onu değiştirince düzelmişti. ekstradan hava alınca oluyor bu tür sorunlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Karter havalandırma hortumlarını kontrol edin. T şeklindeki hortumlara özellikle bakın veya baktırın.Arkaları yırtık oluyor gözden kaçıyor.Köşelerinde araç çalışırken emilme oluşuyorsa yırtık vardır.Ayrıca hortumun girdiği subap da kontrol edilmeli. T şeklindeki hortum işte böyle bişey..

pano02c.jpg

Düzenleme: ilave

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

1999 focus ghia vardı bir zamanlar bende. Aynı sorunu ben de yaşadım. Araç giderken boşa aldığınızda devir yükseliyordu kendi kendine. Arkadaşın dediği T borusu yerinden çıkmıştı. Onu taktık sorun düzeldi. Bence de T şeklindeki boruya dikkat edin. muhakkak o yerinden çıkmıştır. Ayrıca motor çalışırken sesi dikkatli dinleyince anlarsınız borudaki arızayı. Motor çalışırken motorun üst tarafından hava sesi gelir. Hava sesi bayağı kuvvetli oluyor.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber
(düzenlendi)

hangi ustalara gittiğinizi bilmiyorum fakat bursada işinin ehli birçok usta var. rölanti ayar valfini kontrol ettirin.Çıkma yada yan sanayi ise sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. benzer sorunu o şekilde aştık.

tarihinde Rifat Berber tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Büyükbeşe

ustaların dediği gibidir muhtemelen gerekli şeyler yapılmış zaten

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
arkadaşlar aracım 2000 model focus spor trend... aracımda bi arıza var bursa da ki ustalar çözüm üretemedi yardımcı olursanız sevinirim... aracım hareket halindeyken vitesi boşa attığımda devir kendiliğinden 4000 e yükseliyor ve 4000 devirde takılı kalıyor, debriyaja basınca devir normale dönüyor ama ayağımızı debriyajdan kaldırınca devir yine 4000 e yükseliyor... ayrıca tekerlekler durunca devir yine normale dönüyor fakat araç hareket halinde ve vites boşta ise devir kesinlikle 4000 de takılı kalıyor... ( dikkat: rolanti motoru değişti arıza o parçadan değil, gaz teline bakıldı ve gaz kelebeği temizlendi bu parçalarda arıza yok ama ustalar elektrik tesisatından veya beyinden olabilme ihtimalini söylediler sadece... şimdiden tüşekkürler... )

araç hız sensörünü kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
araç hız sensörünü kontrol ettirin

+1 soketini çekerek bir denemesini yapın.( rölantide iken araç düzgün bir şekilde olması gereken devirde çalışırken fişini çekin)

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Murat Kütükde
On 6.02.2010 at 17:29, Guest Ayhan Acar yazdı:

Aynı sorun bende de oluştu çözebildinizmi siz ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konu bayagi eskimis, 

Aracin baski balata durumu nedir?

debriyaj ayirmiyor olabilir..

Simdi daha tecrubeli arkadaslar gelirler.takipte kalin lutfen.

Yorum bağlantısı
Murat Kütükde
19 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Konu bayagi eskimis, 

Aracin baski balata durumu nedir?

debriyaj ayirmiyor olabilir..

Simdi daha tecrubeli arkadaslar gelirler.takipte kalin lutfen.

Rolanti sensörü değişince düzeldi 👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
26 dakika önce, Murat Kütükde yazdı:

Rolanti sensörü değişince düzeldi 👍🏻

gecmis olsun ozaman.

Yorum bağlantısı
Murat Kütükde
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

gecmis olsun ozaman.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Kütükde

Benzine aldığımda devam ediyor sorun usta Boğaz kelebeği temizliği dedi 

kararsızım :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yetkili serviste beyni temizletip günceleltin. temizletme: dataları silip yükleme

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Kütükde
On 3.11.2018 at 16:55, Çağlar Bayur yazdı:

yetkili serviste beyni temizletip günceleltin. temizletme: dataları silip yükleme

Lpg yi söktür gel diyo servis :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mevlana bile ne olursan ol yine gel derken servisin bu tavrını kınıyorum.

Teyp kodu varsa akü sökük bir kaç saat kalsın. Loglar gidecek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Lpg yi söktür gel diyo servis [emoji20]

Laptobu koltuğunun altına alıp kapının önüne çıkıverse olmuyor muymuş.
Bunlara da zorlaştır diyeceksin. Her türlü zorlaştırabiliyorlar.
Yorum bağlantısı
Murat Kütükde
15 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Deniyorum usta sonucu yazıcam teşekkürler.

14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Laptobu koltuğunun altına alıp kapının önüne çıkıverse olmuyor muymuş.
Bunlara da zorlaştır diyeceksin. Her türlü zorlaştırabiliyorlar.

Ağzına sağlık abi

15 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mustafa usta orhinal teyp yok pioneer var yinede dediğinizi yapayımmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Murat Kütükde yazdı:

Mustafa usta orhinal teyp yok pioneer var yinede dediğinizi yapayımmı ?

Orijinal teyp yoksa zaten sorun olmaz. Yapın. 

Yorum bağlantısı
Murat Kütükde
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Orijinal teyp yoksa zaten sorun olmaz. Yapın. 

Tamam abi teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Kütükde

Burdan mehmet ve mustafa ustafa teşekkürü borç biliyorum Allah ikinizden de razı olsun sorunum çözüldü.

aracım şuan klima açıkken bile 900 devire sabitledi.

bir hafta boyunca benzinde kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Kip
On 07.02.2010 at 20:26, Rifat Berber yazdı:

hangi ustalara gittiğinizi bilmiyorum fakat bursada işinin ehli birçok usta var. rölanti ayar valfini kontrol ettirin.Çıkma yada yan sanayi ise sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. benzer sorunu o şekilde aştık.

Bursada kim var mesela.isin ehli usta.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber
On 24.11.2018 at 21:11, Levent Kip yazdı:

Bursada kim var mesela.isin ehli usta.

Eviniz ne tarafa yakın, ona göre tarif etmem daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
Levent Kip
2 saat önce, Rifat Berber yazdı:

Eviniz ne tarafa yakın, ona göre tarif etmem daha doğru olur.

Kestel

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...