İçeriğe Yönlendir

Ses yalıtımı

Selçuk Esen

Recommended Posts

Selçuk Esen

Merhaba arkadaşlar,

Önceki mesajlarımda anlattığım üzere aracımın alt takımlarında amortisör kaynaklı olduğunu düşündüğüm lokurtu benzeri beni rahatsız eden sesler var malesef. Servis sorun olmadığını, bağımlı süspansiyona sahip araçlarda bu şekilde sesler olmasının normal olduğunu söylüyor.(araç 2010 era crdi vgt style sports ve ilk alındığında yaklaşık 2-3 ay lokurtuyu bırak tıkırtı bile yoktu. heralde sonradan süspansiyon kendiliğinden bağımlı hale geldi(!))

Ben de her yolu araştırmaya başladım ve ses yalıtımının da faydalı olabileceğine kanaat getirdim. Ziebart 500tl civarı bi rakama bagaj dahil yalıtım yapıyormuş ve epey etkili oluyormuş şeklinde duyum aldım. Aranızda böyle bi ugulama yaptıran ya da böyle bi tecrübesi olan varsa yardım ve önerilerini bekliyorum. Sizce tarif ettiğim lokurtuların içeriye yansımasını hissedilir derecede azaltabilir mi? İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

Ses varsa problem var demektir, lastik gürültüsü v.s. için izolasyon düşünülebilir ama bir problemden kaynaklanan sesi duymamaya çalışmak biraz abes olur. Sesin kaynağını bulmaya çalışın bence.

Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı

Accent kullanıcısı bir arkadaşım yeni modeller için fabrika çıkışı amortisörlerin sorunlu olduğunu söylemişti.

Bazı kullanıcılar farklı marka amortisörlerle sorunu çözüyormuş. Araştırmak gerek...

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Lokurtuyu ses yalıtımı olsa da duyarsınız. Bence sorunun kendisini çözün.

Yorum bağlantısı
Selçuk Esen
Accent kullanıcısı bir arkadaşım yeni modeller için fabrika çıkışı amortisörlerin sorunlu olduğunu söylemişti.

Bazı kullanıcılar farklı marka amortisörlerle sorunu çözüyormuş. Araştırmak gerek...

İlgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, ben de sorunun kendisini çözmek adına sürekli araştırma yapıyorum ancak 2010 model araçlar için güvenilir bi marka olan monroe amirtisör üretilmiyormuş. Bunun dışında ise henüz sorunu çözeceğine inandığım başka bi marka amortisör ve nereden bulacğım bilgisine hala ulaşamdım. Varsa bu konuda bilgi ve tecrübesi olanlar, yardımlarını bekliyor ve teşekkür ediyroum.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Bir çok amörtisör firması var. Sanırım hepsine tek tek sormanız gerekiyor. Koni, Delphi vs.

Yorum bağlantısı
Selçuk Esen
Bir çok amörtisör firması var. Sanırım hepsine tek tek sormanız gerekiyor. Koni, Delphi vs.

Sağolun Barkın Bey, Eskişehir'de yaşadığım için burda çok fazla seçeneğim yok ama bu meseleye kafayı taktığım için gerekirse farklı bi ile giderek bu sorunu çözmeye çalışıcam.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ödemeyi hallederseniz kargoyla da hallederler, o çok sorun değil bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Esen
Ödemeyi hallederseniz kargoyla da hallederler, o çok sorun değil bence.

Orası öyle de, bi sıkıntı çıkması halinde direk muhatap olacağım bi yer olmasını istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...