İçeriğe Yönlendir

Fusion ve yolda gezinme problemi

Burak Guneri

Recommended Posts

Burak Guneri

oncelıkle herkese ıyı aksamlar,en nıhayet fiesta 08 den sonra bugun fusion 08 1.4 tdci comfort aracımı almıs bulunuyorum,arac 34000 de oldukca temız ancak bır sorun var,bugun aksam uzerı arac ıle eskısehır yolu uzerınde bıraz deneme yaptım ve 90km/h hızı gecınce sankı araba yolda kayıyormus saga sola cekıyormus gıbı bır ızlenım edındım,malum parayı kolay kazanmıyoruz bu tur aksaklıklar da bu yuzden kafaya bıraz fazla takılıyor,acaba bu durum normalmıdır,ailemde birde 08 fıesta var su ana kadar fıestada boyle bır durumla karsılasmadım,bılgısı olan arkadasların yardımlarını talep edıyorum,saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Amortisör kontrol

2. Salıncak vs. burçlar kontrol

3. Lastikler fabrika çıkışı ise, üsttekilere gerek yok, öncelikle lastik değişimi gerekli.

Yorum bağlantısı
Burak Guneri

yarın tekrar aldıgım yere gıdecegım bır baktıracagım araca,arac gercekden cok hosuma gıttı ozellıkle 2004 yılından bu yana 2 nesıl fıesta kullanmıs bırı olarak hem yerden yukseklıgı hemde genıs ıc hacmı oldukca guzel ama ıste bu yolda gezınme sorunu cıddı sekılde kafama takıldı,acaba dıyorum ruzga fazlaydı ve o yuzdenmı oldu dıye ama yınede sanırım servıse gıtmekde fayda var :/

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

rüzgarda diğer araçlardan faklı davranır fusion. fren yapınca kötüleşiyor mu durum fren anında?

yola uyuyor da olabilir araç. lastik de olabilir.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Coşkun Soysal

Benim arabada da amortisör arızası vardı, değiştirdim, yolda gezinme sorunu azaldı. Büyük olasılıkla amortisör kaynaklıdır.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

1. Amortisör kontrol

2. Salıncak vs. burçlar kontrol

3. Lastikler fabrika çıkışı ise, üsttekilere gerek yok, öncelikle lastik değişimi gerekli.

+1

Yüksekliğine aldanmayın Fiesta kadar yola hakimdir. Çağlar Bey'in dediklerini kontrol ettirin sorununuz büyük ihtimalle çözülür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...