İçeriğe Yönlendir

İstanbul'da hayvanat bahçesinden kaçan bir taksiciyle yaşananlar

Hakan Baha

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Açıkçası servise gelen birçok müşteri aracına inip biniyoruz, %80 nin de yan tarafta levye-sopa-odun vb. ürün bulunmakta.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)

Allah aşkına saçmalamayın; değermi herhangi bir ...... için. Kafanıza indirseydi levyeyi- ki yapması muhtemel- kim zararlı çıkacaktı bu işten? Bunlara

eğitim vermek, adam etmek bizim işimiz değil. Malesefki trafik bu şartlarda, ya kabullenip sinirlere hakim olup kullanacaz, yada metrobüs, vapur vs

kullanacaz. Hergün yoğun trafikte 2-3 saatimi geçiriyorum nelerle karşılaşıyor insan. Gülüp geçmek iyi dileklerinizi iletmek en güzeli.

NOT: ilk cümledeki ..... küfür değildir, trafikte karşılaştığınız herhangi bir magandanın sıfatıdır :f1:

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

geri kalan % 20 belinde silah taşıyor veya iman gücüne sarılıyor:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Hayvanlık genetik bişey... Konunun taksicilikle alakası yok...

Bencede..En güzeli hayvanla hayvan olmamak :f1:

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

geçen yıl aynısı benim başıma geldi.kornaya bastım.trafikte bir ara yanyana geldik.camı açıp"-noluyo görmüyo musun ticari arabayız" dedi,sanki ambulans

o gün birşey daha öğrendim.(M D C T)plakalardan mümkümse uzak dur.çünkü gizli görevleri var.:f1:

(işini layıkıyla yapan şoförleri tenzi ederim) canıma kasteden (meslek ayrımı yapmadan) tüm hayvanları bijon manyağı yapmak lazım :angry:

birgün beni sollayıp aniden önüme kıran, aniden duran ve hiçbir fren lambası yanmayan minibüsçüyle yaşadıklarım zaten inanılmaz.acı bir frenle(inanılmaz ama gerçek)minübüsün tampona sadece "tık" diye dokundum.arkada koltuğunda kemeri bağlı biçimde oturan oğlum korkudan ağlamaya başladı.o sinirle aşağıya atladım."abi kusura bakma" dedi.sinirimi kalbime gömdüm :) "dikkat etsene,hem aniden önüme kırdın hem de bir tane fren lamban yanmıyor "dedim.tam bu sırada olayı gören iki münibüsçü hem durup yanımıza geliler.bu "abi kusura bakma" diyen lavuk"onlardan güç alarak herhalde"ne oldu ne var arabanda ne artislik yapıyorsun,s.... git demez mi?

tabi bilemez ki zamanında taekwondo yaptığımı....anladığı dil benim ikinci yabancı dilim:D inciltmeden anında tuş.o iki arkadaşı ağızlarını bile açamadılar."tamam bırak birader "hariç...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
tabi bilemez ki zamanında taekwondo yaptığımı....anladığı dil benim ikinci yabancı dilim:D inciltmeden anında tuş.o iki arkadaşı ağızlarını bile açamadılar."tamam bırak birader "hariç...

Şanslıymışsınız, bildiğim kadarıyla taekwondo veya diğer savunma sporları mermiye karşı birşey yapamıyor.

Matrix'deki gibi özellikleriniz varsa başka tabi :f1:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu konuyu okurken o kadar hırslandım ki... Sokaktan geçen 1-2 kişiyi dövesim geldi :lol:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Açıkçası servise gelen birçok müşteri aracına inip biniyoruz, %80 nin de yan tarafta levye-sopa-odun vb. ürün bulunmakta.

Abi polis bile artık normal karşılıyor. Hatta "sopa artık masum kalıyor" diyorlar.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Altlarındaki araca bakmadan ralli yapmaya çalışan bu magandalara kızıp onların anladığı dilde cevap veriyorum.Yani,geçici maganda moduna geçiyorum.Makassa makas,kısasa kısas hikayesi.Genelde makasda sağıma geçerlerse öndeki araçla mesafemi kapatıyorum.Yaptığım doğrumu,değil tabi.Bir gün 3. sayfa haberi olmakda var sonuçta.

Bir gün kurtuluş kavşağında,iki genç ve taksici hırlaşmasında,denge gençler aleyhine bozulunca,olaya müdahil olmak zorunda kaldım.50 m2 alanda nekadar taksici varsa,destek kuvveti olarak gelmişlerdi çünkü.(Minübüsçüler arasında da aynı dayanışma var ayrıca).

Sorunun çözümü basit.Rahmetli İsmet İNÖNÜ'nün vecizesi "Bir ülkede namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olduğunda" iş hallolur.

Demem odurki.Bu tür olaylar karşısında neme lazımcılık yapmayıp,çözümde bizimde tuzumuz bulunsun.Tanımasakda böyle bir olayda taksici (minibüsçü,Kamyoncu vee üzerinde şirket ismi yazan hafif ticari araç sürücüsü) olmayanın safında yer tutarım.Nokta.(Ön yargılı değilim,bu tür eylemleri yapanlara karşı diye belirttim)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Ne zaman belli kurallar dahilinde eğitimle ciddi bir sınavla verilip birkaç seri hatada geri alınabilen ticari araç sürücü belgesi ile iş yaparsa o zaman düzelir.

Şimdi arabaların plakaları pahalı o zaman şofçr pahalı olur. Ayrıcalık olur, şimdi sınırlama yok. Bugün sat tarlarnı al plakayı yarın vergi bile ödemeyen taksicisin. Bu kadar kolay olmamalı... :D

Ayrıca konu içerisinde gün ışığı bile görmemiş hakaretler diz boyu, bazı mesajlara okumaya dayanamadım... Lütfen arkadaşlar abartmayalım, olmaz mı ?

Hocam yukarıda yazmıştım eğitimlisini, sertifakalısını Avrupa'da gördük, değişen birşey yok. Ne diyeyim ama herkesi birbiriyle aynı tutmamak gerekli. Neticede bu işi doğru yapanlar da var, onlara haksızlık etmemek lazım. Mehmet Özyürek doğru söylemiş: "Hayvanlık genetik bişey... Konunun taksicilikle alakası yok..."

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
Annenizi oğulsuz, evladızı babasız bırakma riskini düşünün. Hareketlerinizde özgür değilsiniz. Evlatlarınıza, ana-babanıza karşı sorumluluklarınız var. Bunu aşamazsınız.

İnönü'nün lafını yanlış anlamamak lazım. Eğer polis olsaydınız size katılırdım; ama, ötesi orman kanunlarına girer.

Bu magandaların trafikte yaptıkları hareketle kaza yaptığınızda,annenizi oğulsuz,evladınızı babasız bırakmayacağınız garantisi varmı?

Para cezası cebi acıtır. Yerine başka para konulunca unutulur.Ama yediği dayağı zor unutur.(Kişisel görüşümdür.)

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
"Biber Gazı" diyorum.. hem insan hem de hayvanlar üzerinde etkilidir.. genzi açar, sinüsleri boşaltır, siniri yatıştırır, duygusal bir hale büründürüp ağlatır adamı.. :D

Geçmiş olsun..

:D

Yorum bağlantısı

Gerçekten doğru bu zamanda ülkemizde, sığır ve hayvanlar çoğaldı. Size bijon anahtarı ile saldırmasından belli ediyor kendisini, aslında bunun diploma yada iş grubuyla da alakası yok. Büyük geçmiş olsun. Alper abinin dediği gibi başımıza öğretim üyesi sıfatı hatta sosyal prog. bölüm başkanı sıfatı ile ne sığırlar gelmişti.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Şanslıymışsınız, bildiğim kadarıyla taekwondo veya diğer savunma sporları mermiye karşı birşey yapamıyor.

Matrix'deki gibi özellikleriniz varsa başka tabi :D

öyle kolay kolay sinirlenmem.aksine mülayim bir yapım vardır.Tonya lı oluşumdan olsa gerek.gözüm karardı mı pek birşey düşünemem.sen bekarlığımı görecektin :(

eve böyle dönme ihtimali de var :D

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Yol verin geçsin bırakın uğraşmayın bile. Karşınızdaki adamın ne olduğu belli değil. Burası İstanbul çünkü her çeşit tip mevcut. Çıkartıp bir tane sıkıp kaçsa ne olacak ? Bunları düşünmek gerek allah korumuş sizi. Bir taksici iki minibüsçü. Büyüksün abi deyip yol veririm.

Yorum bağlantısı
Bu sabah arabamla Zincirlikuyudan Maslak yönüne doğru giderken yağmurlu havaya rağmen makaslar ata ata giden bir taksici önündeki arabayla olan bir arabalık mesafeye girmeye çalışınca ani bir fren sonrası korna-selektörle taksiciye tepkimi göstereyim dedim. Hiç oralı olmadı tekrar benzer bir hareketle sağa kırdı bu sefer sağımdaki araba korna çaldı. Trafiği bu kadar tehlikeye sokması az gelmiş olacak ki bu hayvan tekrar benim önüme kırıp arabaların arasından geçmeye çalışında bu sefer kornayı uzun uzun çalmaya başladım arkasından ve olaylar buradan sonra koptu.

Bu terbiyesiz ani bir frenle önümde durdu ben de hemen arkasında durdum, adam arabasından fırladı tabi ben de indim küfür ederek bana doğru koşmaya başladı ve birbirimize girdik, bir anda bütün trafik durdu, bir kaç kişi gelip aramıza girmeye çalıştı, daha sonra adam arabasına doğru yönelince ben yanımda toplanan kalabalığı da görünce kaçacak sandım ki arabanın bagajından bijon anahtarını kapıp tekrar bana doğru koşmaya başladı ancak arabasından inen diğer şöförler sayesinde bijon anahtarını kafaya veya arabanın ön camına yemekten kurtuldum.

Bu hayvanın yaptıklarını gören araç sahipleri taksiciye ufaktan bir linç girişimde bulununca bu sefer ben biraz önce bana saldıran adamı koruyup bırakın ...sin gitsin dedim. Tam o sırada bir yaya trafik polisi geldi. Polis olayları anlamaya çalışırken 2-3 gencin taksiciyi bir yandan dövüp bir yandan sol dikiz aynasını tekmeyle kırmaya, arabasını tekmelemeye başladığını görünce polisle ikimiz taksiciyi gençlerin elinden kurtarmaya çalıştık.

Polis teker teker herkesi arabasına sokmaya başladı. Sonuç olarak taksici biraz hırpalanıp kırık dikiz aynası ve göçmüş sol kapıyla yoluna devam etti. Ben de arabama bindim trafik polisi yolu açtı ve olay böyle kapanmış oldu.

Böylece daha iyi anladım ki, trafikte önümüze kırıp bizi tehlikeye atan hayvanlar gerçekten de hayvanmış. Yani adamın bana bijon anahtarıyla saldırma potansiyeli varsa zaten trafikte önüme kırması da gayet normal aslında. Biz veteriner falan olmadığımıza göre böyle hayvanları terbiye etmeye çalışmak yerine sakin olup mümkün olduğunca bu tip canlılardan uzak durmalıyız.

Demek ki ben selektör yapmakla kalmayıp adama küfür falan etseymişim kesin cinayet çıkacakmış. Benim mesleklere karşı özel bir kinim yok herkes ekmek parası peşinde, ama taksicileri zaten hiç sevmezdim şimdi neden sevmediğimi bir kez daha anladım.

Geçmiş olsun Hakan Bey. Ucuz atlatmışsınız. Taksici dersini almıştır, bir daha arabadan inerken iki kere düşünecektir. Siz de taksici, minibüsçü esnafına pek bulaşmayın. Sonuçta kavga nereye kadar varacak bilinmez. Bir kavgaya dahil olmadan önce sonucunu düşünmek lazım. Bir taraf etkisiz kalacak kadar sürecek kavganın sonunda, ayakta kalan hapse, yara alan hastaneye gidecek. İki sonuçta iyi değil.

Biryerde duymuştum. Shell, Türkiye'ye göndereceği çalışanlarına trafikte dikkat etmeleri gereken hususları belirtirken, ilk maddede şöyle dermiş; "Ne olursa olsun trafikte sürücülerle gözgöze gelmeyin." Ben bu kuralı mümkün olduğunca uygulamaya çalışıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Cemal Koçyiğit

istanbula fuar için gitmiştim.bir taksiye bindim.adam sürekli arabaların üstüne sürüyor,diğer araçları sıkıştırıyor korna çalıyor uyardım neden böyle sürüyorsun diye,bana burası istanbul taksici yol istedimi korkup mecbur yol veririler yoksa çarparım dedi.bende ona sen izmir de olsan hergün dayak yersin dedim,bunları izmirde kesinlikle yaptırmazlar dedim,güldü burası istanbul dedi,kişiliğini belli etmişti.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

İstanbul`da sanki bu olaylar biraz almış başını gitmiş tabi birsürü insan birsürü araba var, İzmir`de gerçekten böyle değil bu şekilde araç kullanan ayda 1 kere 2 kere denk gelir oda gideceğiniz güzergahtan gidiyorsa zaten ilerde dayak yerken görürsünüz :lol2: ben 4 kere bu şekilde anlatılan magandalığın daha fazlasını yapmıştım ama birdaha hiç denk gelmedi aynı araçlar :lol2: baston kilit sağolsun İzmir bu konuda biraz daha iyi sanki...

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

öncelikle geçmiş olsun hakan bey. tırafikte seyir halindeyken ne kadar istemesekte heran bi trafik canavarıyla karşılaşabilyoruz. bazen bu el işaretleri sellektör veya kornayla tepkimizi gösteryoruz. bazende daha kötü sonuçlara sebep olabiliyor aynı sizin yaşadıkları'nız gibi. şahsen araç kullanırken soğuk kanlı sakin olunmasından yanayım yoksa olayın üstüne gidilse çok kötü bedellere sebep olabilir diye düşünyorum. bi ara belediye otobüsü beni orta refüje cıkmama sebep olyordu soğuk kanlı davrandım . arkadan takip ettim yolcu indirdi .önüne geçtim yavaş yavaş gitmeye başladım beni geçmesine izin vermedim bi süre .baktım arkadan korna'ya basyor selektör yapyor resmen çıldırdı yani .sonra seri bi şekilde yoluma devam ettim .oda anlamıştır neden yaptığımı .

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun. Bu insansı yaratık , yaratık belki makas atılmayacağını bilmiyor, trafik kurallarının sadece ceza yazılmak için üretildiğini düşünüyor , recep ivedik i kendine idol görüyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Geçmiş olsun. Bu insansı yaratık , yaratık belki makas atılmayacağını bilmiyor, trafik kurallarının sadece ceza yazılmak için üretildiğini düşünüyor , recep ivedik i kendine idol görüyor olabilir.

Recep İvedik neden bu kadar seviliyor,halk kendinden bir şeyler buluyor,tıpkı çocuklar duymasındaki kabadayı baba haluk tiplemisini beğendiği gibi tıpkı bizimkiler dizisindeki rahmetli olan katil tiplemesini kendine benzettiği için ,kurtlar vadisindeki polatı kendisi gibi hayal ettiği gibi.

hayal dünyasında yaşıyoruz yani :)

ingiliz vatandaşının türkler için söylediği güzel bir söz var,siz türkler asansörde veya apartman girişinde başkasına yol vermek için nezaketiniz üst düzeydedir,trafikte kavşakta birbirinize yol vermemek için çatışıyorsunuz ,kavga ediyorsunuz ,anlamıyorum.

insanlarımız kendilerini egolarını araçlara binince tatmin ediyor,jeep'e binmiş yurdumun insanı kendini büyük görüyor,herkesin ona yol vermesini istiyor,yol vermiyenin üstüne kırıyor.minibüsçüsü ,dolmuşcusu'da öyle aracın büyüklüğü sayesinde o hakkı kendinde buluyor.

insanlar mutsuzluklarını ,problemlerini araç koltuğuna oturunca dışarıya püskürtüyor.

kimseye bulaşmamak en iyisidir,babamın bir sözü vardır, pisliğe ne kadar çok taş atarsan kokusu o kadar çok çıkar.

sataşmayalım uzun ve huzurlu yaşayalım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Böyle hayvanları polis gördüğü an ehliyetine süresiz ve mahkemeye başvuru yolu kapalı olacak şekilde iptal etmesi ve temiz birde sopa çekmesi yerinde olur kanımca, ne biçim insanlar var ya, geçmiş olsun gerçekten.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Benim de 9-10 yıl kadar önce bir taksi şöförüyle kavgam olmuştu. Adam ben kırmızı ışıkta aracımla beklerken yeşil yanmasına 8-10 sn varken kalkmam için kornaya basıyor sellektör yapıyordu. Bende aynadan ne var gibilerden elimi kaldırdım. Taksici bu harekete çok sinirlenmiş herhelde patiler çekerek arabanın önünü kesticart diye el frenini çekerek indi bende indimküfürler ederek üzerime yürüyordu daha saldırmasına fırsat vermeden boğazından yakaladığım gibi kendi arabasının kaputuna yatırıp çevredeki esnaf elimden alana kadar iyice bir benzetmiştim suratını:) sonra dağılmış suratla arabasına bindi gitti. Tabi o zamnalar askerliğimi yaptığım güneydoğudan yeni dönmüş biraz psikopat bir ruh hali içerisindeydim:)

Aslında bu adamlara hiç bulaşmamak seviyelerine inmemek lazım ama onlarda bizlerin böyle düşündükleri bildikleri için bu kadar cesur olabiliyorlar. Birde özellikle büyük araç kullananlar araçları büyük olduğu için kendilerini daha bir güçlü daha bir ayrıcalıklı olarak düşünüyorlar. Tabi araçtan inip size kafalarını kaldırarak baktıklarında işi işten geçiyor ama o zaman da çirkeflikle sizi bastırmaya çalışıyorlar tutarsa diye:)

Daha önce de dediğim gibi bu adamlara hiç bulaşmamak lazım ama bulaşmak zorunda kalırsakta hazırlıklı olmak lazım. Babam gençlik dönemlerin de hep nasihat ederdi bana "oğlum beladan kavgadan uzak dur ama onuruna şerefine namusuna bayrağına laf edecek biri olursa kavga etmek zorunda kalabilirsin bu durumda mutlaka birinin anası ağlayacaksa bu senin anan olmasın " derdi.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Dün akşam saatlerinde Ankamall'ın otoparkında taksicilerden biri direksiyonu park yeri arayan ve yanında kız arkadaşı olan birinin önüne aniden kırdı, çocukta sadece tepki vermek adına kornaya bastı. Adam(!) taksisinden indi ve çocuğun üstüne yürüdü "Ne artislik yapıyosun lan yanında kız var diye..." ;hatta sinirinden ayağıyla yandaki demirlere vurdu, çocuk birşey yapmadı, yapamadı. Düşündüm aynı şey başıma gelse diye, birşey yapsan bir türlü yapmasan bir türlü. Zor durumlar...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İçeri girip Ankamall yönetimine olaydan bahsetseydi eğer, müşteri olarak kıymetli olduğunu anlardı. En azından bir uyarı verilmesini sağlardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...