İçeriğe Yönlendir

Peugeot 307 1.6 Hdi Look 110 PS

Utku Çay

Recommended Posts

Utku Çay
(düzenlendi)

Farklı araçlar denemek ve kullanmak amaçlı marka değişikliği yaparak 307 dizel almış bulunmaktayım. Tabi bütçeme uyması ayrı bir konu...

Araç 110.000 km de, hiçbir değişen boyanan parçası yok, tüm bakımları yapılmış, hatta yeni bakımdan çıkmış, ilk sahibinden aldım. Aracın yakıtı oldukça az, resmen kokluyor, performansıda oldukça iyi ama arka süspansiyon oldukça sert ve gürültülü çalışıyor, özellikle parke döşeli yolda giderken kendimi dobloda gibi hissediyorum, kapıları kapatınca çok kötü bir ses çıkıyor, debriyajı oldukça sert, aynı zamanda vites geçişleri de, oturma pozisyonunu da sevmedim, önceki aracımın oturma pozisyonunu çok seviyordum, araçta çift bölgeli dijital klima var ama kullanımı kötü, ön camın uzun olması kullanım sırasında araca ferah bir hava katıyor...

2322.jpg

2326.jpg

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Şendur
Biraz farklı araçlar denemek ve kullanmak amaçlı marka değişikliği yaparak 307 dizel almış bulunmaktayım. Tabi bütçeme uyması ayrı bir konu...

Araç 110.000 km de, hiçbir değişen boyanan parçası yok, tüm bakımları yapılmış, hatta yeni bakımdan çıkmış, ilk sahibinden aldım. Aracın yakıtı oldukça az, resmen kokluyor, performansıda oldukça iyi ama arka süspansiyon oldukça sert ve gürültülü çalışıyor, özellikle parke döşeli yolda giderken kendimi dobloda gibi hissediyorum, kapıları kapatınca çok kötü bir ses çıkıyor, debriyajı oldukça sert, aynı zamanda vites geçişleri de, oturma pozisyonunu da sevmedim, önceki aracımın oturma pozisyonunu çok seviyordum, araçta çift bölgeli dijital klima var ama kullanımı kötü, ön camın uzun olması kullanım sırasında araca ferah bir hava katıyor...

2322.jpg

2326.jpg

bu arabayı "http://www.peugeot.com.tr/binek-araclar-cfg/" da bulamıyorum. 307 serisini unutmuslar mı?

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Çok temiz görünüyor. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın. :)

Evet araç oldukça temiz, ön kaputta nerdeyse taş izi bile yok :unknw:

bu arabayı "http://www.peugeot.com.tr/binek-araclar-cfg/" da bulamıyorum. 307 serisini unutmuslar mı?

Anladığım kadarıyla verdiğiniz linkteki araçlar, sıfır km satışı devam eden araçları kapsıyor...

Yorum bağlantısı
Evet araç oldukça temiz, ön kaputta nerdeyse taş izi bile yok :)

Hay maşallah. Kaç Km'de ve kaça aldınız.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Hay maşallah. Kaç Km'de ve kaça aldınız.

111000 kmde

19750 e aldım...

triger kayışı, amortisörleri, balataları, aküsü değişmiş durumda, lastikleri iyi durumda....

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Resimlerden anlaşıldığı kadar temiz görünüyor. Hastayım şu modele göre plakalara, sonu 307 ile biten plaka olmazzsa olmaz zaten. :)

Kazasız belasız iyi günlerde kullanın...

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hayırlı olsun. Resimlerden anlaşıldığı kadar temiz görünüyor. Hastayım şu modele göre plakalara, sonu 307 ile biten plaka olmazzsa olmaz zaten. :unknw:

Kazasız belasız iyi günlerde kullanın...

vallahi plakası üzerinde bonus olarak geldi :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle... Aracın modeli nedir? Yazıyorda ben mi görmedim acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, beğenmediğiniz noktalarada aynen katılıyorum. Farklı araçlar ve marka değişikliği konusunda fazla beklemeden yeni bir deneme daha yapmanızı tavsiye ederim :D

Yorum bağlantısı
Utku Çay
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle... Aracın modeli nedir? Yazıyorda ben mi görmedim acaba?

Onu atlamışım maalesef :)

2005 Model

Hayırlı olsun Utku.

teşekkürler

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

teşekkürler

İyi günlerde kullanın. :D

teşekkürler

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

teşekkürler

Hayırlı olsun, beğenmediğiniz noktalarada aynen katılıyorum. Farklı araçlar ve marka değişikliği konusunda fazla beklemeden yeni bir deneme daha yapmanızı tavsiye ederim :)

teşekkürler

internete ilanını koydum, alıcısını buldu mu gider...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Hayırlı olsun, beğenmediğiniz noktalarada aynen katılıyorum. Farklı araçlar ve marka değişikliği konusunda fazla beklemeden yeni bir deneme daha yapmanızı tavsiye ederim :D

Evet katılıyorum.Kardeşimin 207'sini kullandım bende bir süreliğine.Araba mükemmel denebilir ancak kesinlikle ülkemiz yollarına göre değil.İnanılmaz sert süspansiyon sistemi var,otobanda kullanırsanız süper ama parke yol yada mıcır asfalt hele hele birde yama varsa yolda tam bir fayton zevki yaşatıyor insana!? :)

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Hayırlı olsun.Ben 307 aracımın sert süspansiyonunu 205/55/16 lastikleri 205/60/16 ile değiştirerek çözmeyi düşünüyorum.Sizin ki 15 jant ise çok sert olmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hayırlı olsun.Ben 307 aracımın sert süspansiyonunu 205/55/16 lastikleri 205/60/16 ile değiştirerek çözmeyi düşünüyorum.Sizin ki 15 jant ise çok sert olmaması lazım.

bendeki lastikler 195/65/15, sizinkine göre daha rahat olabilir, tabi 307 corolla dan sonra bana oldukça sert geliyor

Yorum bağlantısı
Utku Çay
utku bey hayırlı olsun.ben temmuzda aldım 307 yi temmuzdan önce biri pejo dese uzak dur derdim ama fiyat donanım karşılaştırması yaptığınızda mantıklı bir alışveriş bence.aracın arka süspansiyon evet sert ama yol tutuş konfor bence ideal ölçüde.yakıt olarakta sınıfının ortalamalarında.ben buara bir değiştirmeyi düşüyorum bir vaz geçiyorum.yeni alacağım aracın 307den donanım ve görsellik olarak çok farklı olacağını düşünmüyorum.bence 307 nin adı çıkmış sorunlu diye bence aşılamaz büyük sorunları yok.

teşekkürler erdoğan bey,

inşallah araçla ilgili bir sorunla karşılaşmam, gerçi hali hazırda bir tane sinyal kolu arızası var ama onu aldığım araç sahibi yaptıracak, sözünü aldım...

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hayırlı olsun...

teşekkürler

Araç çok temiz görünüyor. :flowers: Hayırlı olsun.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun

tdci ile hdi ın turbosu ve enjeksiyonları aynı mı? Turbo sorunu oluyor mu 307 lerde. Sw modellerine bakmıştım güzel duruyor aslında.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hayırlı olsun

tdci ile hdi ın turbosu ve enjeksiyonları aynı mı? Turbo sorunu oluyor mu 307 lerde. Sw modellerine bakmıştım güzel duruyor aslında.

bildiğim kadarıyla, peugeot-citroen-ford dizelleri aynı

şimdilik turboda sorun yok gibi gözüküyor

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Baştan biraz yadırgansa da çabuk alışılır yeni araca.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hayırlı olsun Utku güle güle kullan. Temiz araca benziyor. Kasko primin nekadar merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...