İçeriğe Yönlendir

Lpg:2000TL Aynı model dizel fiesta:2000TL

Coşkun Alkan

Recommended Posts

Coşkun Alkan

Araca lpg taktırıp arıza ışığı manzarasıyla -ve daha fazlası- sürüş keyfi(!) yaşamak yerine kendi aracınla aynı yaşta bir dizel almak daha mantıklı değil mi?

Sizlerin fikirlerini de bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Böyle düşünmem için henüz erken olmasına rağmen,2000 tl masrafı göze alıp aynı model dizeli alınabilir, hatta bir üst modeli bile alınabilir,

bu düşüncemin doğru olup olmadığını zaman gösterecek, umarım lpg taktırdığıma pişman olmam ilerleyen zamanlarda...

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim, şu zamanda temiz araba bulmak çok zor,dizelde ise sıkıntı biraz daha farklı,aracın daha önce nasıl kullanıldığı, turbo arızası olma ihtimali, önceki sahibinin kullandığı yakıt, ve enjektörlerin durumu, allah göstermesin enjektörlerde sıkıntı olsa baş ağrısı yapar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bilmediğim adamdan 7 yaşında dizel ha :fotocek: Mümkün değil. O yaştaki araca atiker takardım. İyi bir ustadan. 1000 liraya. Gayet de güzel olurdu.

Çok da güzel olurdu. Amabilindik bir tdci bulunursa, o daha güzel.

Yorum bağlantısı

LPG taktırmak daha mantıklı geliyor, her durumda daha ekonomik, iyi bir ustaya taktırırsanız arıza ışığı ilede uğraşmazsınız. Ben taktırmadan önce ustayla anlaştım, arıza ışığının yanmayacağına garanti verdi, çok şükür öyle bir sorunum olmadı şimdiye dek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Satma zamanında böyle bir yer bul bana. 140 bini 60 yapar emmime kitleriz.

Hiç uğraşma..

Çağlar'a uğramış, senden geçmiş arabayı kilometresine bakmadan alırım zaten.. :rolleyes:

Çağlar bir kaç carbon clean yapmıştır...

Sen de beyin manifolt pompa turbo değiştirirsin zaten.. :)

Geriye ne kaldı ki :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yok emmi, Hakan kendini aştı, artık arızayı da fasılalı olarak hayata geçiriyor; ilk günden ledini patlattı, sonra düzeldi, sonra yine patlatır gibi bozukturur.... daha ne olsun :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O kadar eğitim boşuna gitmiş: Carbon sıvısı yanmaz, solvent değildir, şampuan bazlıdır, olsa olsa duşta işe yarar :) , lpg de bodruma çöker, lastik mastik yanar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok yok ben en iyisi molotof bulayım :rolleyes:

Yorulmuşum galiba... Bu kelimeyi ilk önce manifolt gibi algıladım.. Niyeyse.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hay beynini diyecem o zaman da ecu zannedeceksin heralde :p

Sakın ha.. zararlı çıkan sen oluyorsun. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaten tdci da yağ değişsen de birşey değişmiyor, 10 km sonra yağ simsiyah oluveriyor.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

aracınızdan memnunsanız bence lpg taktırın, eğer araçla alakalı bir problem varsa TDCI öneririm, yerinizde olsam daha yeni model bir araç alamıyorsam önceliğim kendi arabam olurdu.

Yorum bağlantısı
Yasin Deniz

kendı aracın her zaman bıldıgın aractır ben 307 yı 222 bınde sattım alan 66 bınde sattı km dusuurup bır motor bakımı ıle 1 haftada satıldı bu olay gorunce dızele karsıyım bıllındık desılse tam 160 bın km dusurduler km yı

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

çok yazık ya, bu km düşürme işinin bir çaresi yokmudur?

yani büyük firmalar bununu bir çaresini bulmalı ve km ye kimse müdahele edememeli.

daha geçen servisteyim, adam 69bine aldıgı focusun aslında 2008de 121binde oldugunu ögrendi servis kayıdından. baktırmadan almış.

adamcagızın yüz ifadesini görmeliydiniz. yazık insanların emegine birikimine..

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
(düzenlendi)

yani büyük firmalar bununu bir çaresini bulmalı ve km ye kimse müdahele edememeli.

daha geçen servisteyim, adam 69bine aldıgı focusun aslında 2008de 121binde oldugunu ögrendi servis kayıdından. baktırmadan almış.

adamcagızın yüz ifadesini görmeliydiniz. yazık insanların emegine birikimine..

Satan kişi hakkında dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulunulsa olur mu acaba???

Bu da bir nevi dolandırıcılık olmuyor mu?Düşük km'li araçlar daha fazla para ediyor, yüksek km'li araçlar biraz daha düşük, bu sebeple şaibeli satış yaparak dolandırıcılığa girmiyor mu acaba?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Alkan

Ahkem Bey'in lpg de yaşadıkları beni tamamen tereddüte düşürdü.Sırf bu yüzden vazgeçtim diyebilirim.Her ne olursa olsun aracın orjinal aksamı olmayan, sonradan monte edilen şeyler sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum.E kimse arabasını bize zorla satacak diye bir şey de yok.Bakarsın expertiz yaptırırsın işine gelirse alırsın dizelini...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Olmaz mı?BMW lerde 4 farklı yerde km kaydı tutulur. Beyinde,km sayacının göstergesinin hafızasında,şanzıman üstünde ve ayrıca BMW global beyninde. düşürülebilir olanı sadece gösterge paneli üzerindeki çiptedir ve değiştirseniz bile beynin ilk check edişinde eski değerini alır. Bu yüzden BMWlerin kmleri hep yüksektir. :unsure2:

Benzer şeyler audilerde mersolarda da var. Galiba fordun da bikaç modelinde olması lazım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ulen bu yüzden az daha 110binde e46 alıyorduk :unsure2:

O e46, az zamanda çok işler başarmıştı galiba zaten, boşver. ;)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Ahkem Bey'in lpg de yaşadıkları beni tamamen tereddüte düşürdü.Sırf bu yüzden vazgeçtim diyebilirim.Her ne olursa olsun aracın orjinal aksamı olmayan, sonradan monte edilen şeyler sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum.E kimse arabasını bize zorla satacak diye bir şey de yok.Bakarsın expertiz yaptırırsın işine gelirse alırsın dizelini...

Çoşkun bey, çok tereddüt etmeyin;

zira lpg kötü birşey değil,ama ustalık meselesi, erzurumda tul

Yorum bağlantısı
Guest Fuat

Bu dizel konusunda "tanıdıktan alınır" sloganının doğruluk payı yüksek.

Arabamı almadan önce henüz 20binde hatasız bir focus tdci alacaktım hemde değerinin 1-2 bin lira altına.Allah razı olsun servisdeki kalfa uyardı beni.Araba 20 gün servisde yatmış,turbosu bilmem neyi değişmiş ve sahibi hala devam eden şikayetleri yüzünden gözden çıkarmış arabayı.

Km düşürme vicdan meselesi.2008 arabasına satarken 180 bin km yazan kişileri tebrik etmek geliyor içimden.

Yorum bağlantısı
Coşkun Alkan

Ahkem Bey gerçekten teşekkür ederim ilgilendiğin için.Ama ben şunu da çok iyi biliyorum:Gittiğim her yoğurtçu en iyi yoğurt bende diyecek, arabaya anahtarı dokundurmadan her şey güllük gülistanlıkken sorunlar çıkmaya başladığında da o ustaların ustası dansözlüğe başlayacak :)

Ama araştıracağım sanayide az çok tanıdığım var.Bir de gidip yerinde soracağım şu işi.Hayırlısı bakalım. Tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Coşkun Alkan
(düzenlendi)
Ulen bu yüzden az daha 110binde e46 alıyorduk :)

Hakan Bey aracın asıl km göstergesinin direksiyon, vites kolu, kapı eşikleri vb. olduğunu bilen biri 'az daha alıyordum' diyecek kadar bu işe kendini kaptırmaz.Siz de vites topuzunun aşındığına dikkat ettiyseniz bu işi biliyorsunuz demektir. :)

tarihinde Co?kun Alkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz
Ahkem Bey gerçekten teşekkür ederim ilgilendiğin için.Ama ben şunu da çok iyi biliyorum:Gittiğim her yoğurtçu en iyi yoğurt bende diyecek, arabaya anahtarı dokundurmadan her şey güllük gülistanlıkken sorunlar çıkmaya başladığında da o ustaların ustası dansözlüğe başlayacak ;)

Ama araştıracağım sanayide az çok tanıdığım var.Bir de gidip yerinde soracağım şu işi.Hayırlısı bakalım. Tekrar teşekkür ederim.

Arabaya bakım yaptırdığınız servise soramanızda yarar var. Çünkü lpg taktırınca sorun olduğunda lpg'ci tamirciye, tamirci de lpgciye yollayacak. İkisi tanıdık ve yakın olursa sorun halinde ortada kalmadan ortak çözüm bulmak mümkün olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

nisan başında iki sene olacak arabayı alalı ve lpg takılalı.2 sene içinde lpg kaynaklı hiç bir sorun yaşamadım.arıza ışıgıda yanmadı.pazara gidip dizel bi araba almak biraz riskli gibi geliyor.ama geçmişi biliniyorsa dizel alınabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...