İçeriğe Yönlendir

Live Messenger Sorunu

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Msn e bir türlü giremiyorum. Mail adresime baktım sorun yok msn sistem dosyası hatası diyordu. Yeniden yükledim ama yine de giremiyorum. Sorun nerede olabilir ?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Msni kaldırıp tekrar kur ve bilgisayarının saatinin doğru olduğundan emin ol..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Msn ve diğer msn eklentisi olan programların hepsini kaldırman lazım. daha sonra msni baştan kur gitsin :)

Bide sürüm yenileme sorunu veriyodu bi ara onunda çözümü var. kullandığınız Msn dosyasını program files dan buluyosunuz msn simgesini tıklatıp özelliklerine girdikten sonra uyumluluğa gelip windows 2000 yapın oda çözülür :)

Yorum bağlantısı

Exploreri açın, araçlar, internet seçenekleri sonra bağlantı sekmesinden en altaki yerel ağ ayarlarını tıklayın. Proxy sunucu altındaki çek işaretini kadırın ve tamamı tıklayın. Umarım sorun çözülür.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

C:\Document and settings\kullanıcı adınız\Application data\Microsoft

c:\Document and settings\kullanıcı adınız\Local settigns\Application data\Microsoft

bu iki dizindeki messenger ile alakalı herşeyi silin, Windows live, Messenger vs vs. Sonra tekrar deneyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bekle...

Dün akşam çalışmıyordu... Kurcalamadım... Sabah açtım sorunsuzdu...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

c:\Document and settings\kullanıcı adınız\Local settigns\Application data\Microsoft

bu iki dizindeki messenger ile alakalı herşeyi silin, Windows live, Messenger vs vs. Sonra tekrar deneyin.

:) dediklerinizi uyguladım artık "live" yaşıyor :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)
:) dediklerinizi uyguladım artık "live" yaşıyor :)

Teşekkürler.

Estafirullah :)

Opın Sorsçu gönüllü MS desteği veriyor ne güzel :)

Şimdi kopete veyahut pidgin kullan hayatta böyle sorunlarla karşılaşma diyeceğim, herkes afallayacak :p Onun için yardımcı oluvereyim dedim :D

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Estafirullah ;)

Şimdi kopete veyahut pidgin kullan hayatta böyle sorunlarla karşılaşma diyeceğim, herkes afallayacak ;) Onun için yardımcı oluvereyim dedim :D

;)

;) kopete pidgin :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Kişi listesi bilginiz o an için gelemiyor veyahut sizin pc de local settings dizinlerinde tutulan tempe yazma çizme vsvs. işlemlerde hata olursa böyle bir mesajla karşılaşırsınız, en pratik çözümü benim dediğim yoldur, eğer ki yine aynı hatayı verirse, başlat / çalıştır' a ipconfig /flushdns yazıp tekrar deneyin. Büyük bir ihtimal sorun çözülür.

Oğuz ben de pidgin kullanıyorum :) Niye senle kaynaşma sorunumuz oluyor anlamadım gitti :p

;)

:rolleyes: kopete pidgin :unknw:

Açık kaynak kodlu yazılımlar olup sonradan winZort altında çalışma desteği verilmiş IM yazılımlarıdır :

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

dün çalışmıyordu Hakanın dediği şekilde yaptım çalıştı,teşekkürler Hakan :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Hakan Tar?m
farklı bir sorun da ben yaşadım sanırım.. ama çözümü ii dinleyin. ben çok şaşırdım...

uzunca bir süre.. günlerce giremedim. naptıysam olmadı.. sonra nette bi araştırma yaptım...

modemdeki mtu değeriydi sanırım.. 1500 den 1450 ye düşürünce sorun çözüldü... smiel müşteri hizmetlerinin tavsiyesi bu idi...

peki bu durumda ben hızdan yahut başka bir şeyden feragat etmiş olmuyorum umarım?

Ana bina kutunuzdan dairenize kadar gelen hattı Cat5 kablo ile değiştirtin. Mtu yu futuyu değiştirmenize gerek kalmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Şöyle anlatayım size; bilinen iki telli kablolar ile telekoma uzaklığınız da hesaba katılınca gelen akımı geçiremez duruma geliyorlar. Bunun için Kategori 5 yani CAT5 kablo kullanımını her zaman tavsiye ediyorum. Çünkü bu kablo şekli veri akımı için ideal kablolardan biri. Benim 8 mbite geçirdiğimde sorunlarım çok oluyordu. Telekomdan sizin oraya hattımız desteklemiyor maalesef 4 mbit vereceğiz diye beyanda bulundular, ben de kutudan taa modeme kadar olan tüm kabloları CAT5 yaptım. Ve şuan iki 8 mbit hattı o kablolardan kullanıyorum, hiçbir sorunum kalmadı.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet, Tek kablo grubundan 4 tane hat çekebiliyorsunzu da. En güzeli de bu oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Barkın Kayaoğlu
Msn e bir türlü giremiyorum. Mail adresime baktım sorun yok msn sistem dosyası hatası diyordu. Yeniden yükledim ama yine de giremiyorum. Sorun nerede olabilir ?

Buradaki tüm tavsiyeleri denememe rağmen

- WLM'yi update edemiyorum.

- WLM'yi sistemden kaldıramıyorum.

Ne yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Buradaki tüm tavsiyeleri denememe rağmen

- WLM'yi update edemiyorum.

- WLM'yi sistemden kaldıramıyorum.

Ne yapmalıyım ?

sistem geri'yi deneyin.

3-5 gün geriye alın bilgisayarı .

butür sorunlarla karşılaştım'mı sistem geri yapıp sorun ortadan kalkyordu.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Yaklaşık 1 ay önce de bu sorunum vardı. Sistem geri yüklemenin bir faydası olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Kullanıcı adımı ve şifremi hatırla opsiyonunu işaretlememe rağmen bilgisayarı her kapayıp açtığımda tekrar şifre girmek durumunda kalıyorum. Daha önce bilgi edinmek için internette gezerken sorunun firefox'tan kaynaklandığına dair birşeyler okumuştum. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan var mıdır acaba? :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...