İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta mı? Yeni C3 mü?

Boran Gürses

Recommended Posts

Boran Gürses

Arkadaşlar Merhabalar;

En sonunda paraya kıyıp arabamı değiştirmeyi planlıyorum ancak iki tercih arasında gidip geliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum....

Yeni Fiesta Trend 5K 1.4 TDCi

YENI C3 1.4 HDi ATTRACTION

siz olsanız bu ikisinden hangisini tercih ederdiniz...

(Her gün fiesta rüyalarıma giriyor)

Yorum bağlantısı
İsa Köse

C3'ü bilmiyorum ama Focus'tan sonra Fiesta size biraz dar gelmez mi Boran Bey? Yeni olsun da küçük olsun diyorsanız o ayrı tabi...

Rüyalarınıza giriyorsa Fiesta'yı seçin, aklınızda kalmasın. Dış görünüm olarak kesinlikle Fiesta derim. :D

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

C3 daha yeni çıktı. Henüz tam bilinmiyor. Karar vermek için iyice inceleyip test etmek, sonrada fiyat/fayda analizini de dikkate alıp karar vermek lazım. Ama hangisini alırsanız alın bir alt sınıfa düşmekten mutsuz olabilirsiniz söyleyeyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

C3 31.300, fiesta 33.000 TL liste fiyatlı. Aradaki fark 1.700 TL, tekniği aynı 2 araba için düşündürücü. İkisini de mümkünse kullanıp karar vermeli.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Tabii ikisini de kullanarak karar vermek en iyisi gibi görünüyor,ama rüyalarınıza giren bir araç varsa o ön planda tutulabilir bence :D

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Arkadaşlar Merhabalar;

En sonunda paraya kıyıp arabamı değiştirmeyi planlıyorum ancak iki tercih arasında gidip geliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum....

Yeni Fiesta Trend 5K 1.4 TDCi

YENI C3 1.4 HDi ATTRACTION

siz olsanız bu ikisinden hangisini tercih ederdiniz...

(Her gün fiesta rüyalarıma giriyor)

Eğer ikisi arasında diyorsanız; kesinlikle Fiesta..

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil

focusumu almadan önce,,citroen konusunda konuştuğum çoğu insan,bu araçlarda problemlerin çok sık görüldüğünü,servislerin bile çok yoğun bir şekilde arızalarla uğraştıklarını söylemişlerdi..üstüne birde gidip c4 test etmiştim ve memnun kalmayıp, bu yorumlarında etkisiyle citroenden vazgeçmiştim.

fiesta ise iç ve dış dizaynı ile çok şık ve keyifli bir araç. ben fiesta derim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fransız hemde sitroen, direk vazgeçin bence, fiesta almak 10 kat daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Fransız hemde sitroen, direk vazgeçin bence, fiesta almak 10 kat daha iyi olur.

10 olmaz da biraz daha iyi olabilir. Aynı platform aynı motor. 10 kat fark yaratmaz teknik olarak. Fransız olması ayrı tabi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 olmaz da biraz daha iyi olabilir. Aynı platform aynı motor. 10 kat fark yaratmaz teknik olarak. Fransız olması ayrı tabi.

;) doğrudur, aslında 10 katı farkıda fransız olmasından atıyor fiesta.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
(düzenlendi)

Motorlar aynı ama,Tip olarak fiesta daha güzel derim ben.

tarihinde Hakk? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Teknik olarak her ikisininde aynı özelliklere sahip oldugunu varsayalım, 2sinden biri tercih edilecekse bu fiesta olmalı, sebebi ise kasanın o mükemmel görüntüsü, dış görünüş araçtan bıkmamanız için önemlidir

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

aynı ikilemde kaldım ben fiesta tercih ettim (iyikide öyle yapmışım) :good1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
C3'ü bilmiyorum ama Focus'tan sonra Fiesta size biraz dar gelmez mi Boran Bey? Yeni olsun da küçük olsun diyorsanız o ayrı tabi...

Rüyalarınıza giriyorsa Fiesta'yı seçin, aklınızda kalmasın. Dış görünüm olarak kesinlikle Fiesta derim. :s

Ebatları neredeyse focus 1 ile aynı hatta daha geniş.( genişlik olarak fazla olmalı)

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel
(düzenlendi)

Fiesta nın yeni kasası hoş duruyor önceki c3 le karşılaştırıldığında yeni kasa fiesta derdim ama c3 ünde yeni kasası her nekadar öncekine benziyor gibi gözüksede bence hoş. Tercih daha çok zevkinize kalmış gibi. Ben bu arada bu kadarda citroenlerin kötülenmesine karşıyım eşim fiesta kullanıyor ben c4 kullanıyorum. Tamam ikisi aynı sınıfta araç değil ama bir süre c3 de kullanmış biri olarak öyle abartılı fark göremedim. Ama fordun parçası daha ucuz ve ikinci eli daha rahat olması bir tercih olabilir. Son olarak şu anki kullandığımız 2004 fiesta yerine c3 ü 10 defa tercih ederdim. Aldığımız zaman sadece fiesta daha ucuz olduğu için aldım. Bilmem katılırmısınız ikinci elde birbirine yakın özellikteki focus, c4 e göre daha pahalı iken c3, fiestaya göre daha pahalı bulunuyor piyasada. Donanım farkı mı, talep meselesi mi bilmem artık.

tarihinde Muhittin Tuncel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Akbay

fiesta kendi sınıfındaki arabalar içinde en yakışıklısı bence

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman

Ben geçen sene arabamı alırken C4 ile Fiesta arasında kalmıştım (dikkat edin C3 değil :nazar: ).. Ayrı sınıf olmasına rağmen Fiesta'yı seçtim. Citroen hakkındaki forumları okuyup, sorunlarını gördükten sonra bile hala "acaba mı?" diyordum ki, sigortacım son noktayı koydu. Fiesta kasko 900 TL civarı, C4 1700 TL civarı idi. Araç fiyatları hemen hemen aynıydı (29,000 TL civarı). Soruşturduğumda Citroen'lerin aşırı sorunlu olması nedeni ile kasko fiyatının yüksek olduğunu öğrendim. Sigortacıma güvenip Fiesta aldım, iyi ki de almışım. Lansman paketinin 16" jantı dışında bir sıkıntım da yok. Ama (nazar değmesin) ne lastik patlattım ne de jantı eğdim bir senedir...

fiesta kendi sınıfındaki arabalar içinde en yakışıklısı bence

Kesinlikle...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Trend versiyon olunca bu sorun da olmuyor. 175 taban lastik yetiyor. :nazar:

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 mu?

Neye göre?

Fiesta'da 10 kat daha iyi ne var? Merak ettim...

Canım 10 kat lafın gelişi, 10 adet fark saymıyorum ama daha sağlam daha rijit daha klas, çok daha iyi yol tutuyor, daha güvenli, ayrıca bende alman arabasının üstüne tanımam ne kadarda Ford abd markası olsada benim fiesta alamanyada üretilmiş kanında audi merso bmw (vw yok ona göre :nazar: )kanı var sayılır, sonuç olarak tartışmasız Fiesta diyorum, fanatiklikten değil gerçekten, ben olsam boya sorununa rağmen yine Fiesta alırdım.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Ben hiç yabana atmam yeni C3'ü gider test ederim eğer sürüş biçimleri aynı hissi uyandırırsa C3'ü seçerim..

C3 biraz daha geniş, aile için fiesta'dan daha ideal çünkü fiesta'nın tavanı gerçekten çok alçak..

ayrıca panoramik ön cam o sınıfta hiç bir araçta yok..

09096003.jpg

09096007.jpg

09095016.jpg

09094005.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...