İçeriğe Yönlendir

Focus mu? Corolla mı?

Meltem Aydın

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Yapmayın Ali Bey, Jetta kötü bir araba değildir. Ben Focus'a rakip olarak onu görüyorum sadece. Ayrıca hanım efendi 1.6 benzinli dememiş. 1.6 TDI ya da 1.4 TSI demiş. Alınmaması için bir sebep yok bence. VW'e karşı bu kadar ön yargılı olmanıza hiç gerek yok...

Öncelikle ard arda mesaj yollamışım gitmedi sandım kusura bakmayın, lag oldu sanırım, konuya gelirsek ön yargılı değilimki, bu arabanın sorunları bunlar unutmayın sadece, tabii focusta süper değil ama vw gene göre daha sağlam ve sorunsuz bence, ayrıca dikkat ederseniz jettanın 1.6 benzinlisi iyi değil dedim dizeli yada tsi olanı demedim, ha bunlar içinde bence TSİ en uygunu yalnız bu kasa ile biraz agresif kullanımda çok yaktığınıda unutmayın sakin kullanımda focustan farkı yok, dizele gelince emin değilim ama eski nesil dizelse tortor ses yapıyor ve kafa şişiriyor fiesta bile daha sessiz dizelde, tekrar söyleyeyim önyargı değil yazdıklarım, şuan şantiyede 1.6 fsi jetta arabamın yanında 2006 da aynı anda aldık, test sürüşleride yaptım, araç bariz hantal ayrıca benim fiestayla aynı asfalt sesini alıyor, bende mişlen energy saver ondada goodyear efficient grip lastik var ve asfalt sesi aynı, cam düğmeleri yıllar önce soyuldu ve krem rengi plastik ortaya çıktı, araç daha 30000 de bile değil, ufak sorunlar ama beni soğutmaya yetti ne yapayım yani. Araba büyük bagajı güzel ama okadar, ama alınmaz berbat değil, esas söylemek istediğim 0 alacaksanız birazda sabredebilirseniz yeni araçlara bakın diyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
Okyay'a katılıyorum. Kayınpeder gibi ayağını gazdan esirgemeyen bir adam bile 8 lt yakıyor. Ayrıca, kayınbirader Ankara-Eskişehir hattında 110 km ortalama hızla 5,5 km yaktı. Dizel arabam o düzeyde yakıyor. Bu araçların hepsi de otomatik.

Hakan bey bir çok yerde civic az yakıyor diye okudum,hatta forumda bununla ilgili bir konuda açmıştım.Fabrika verileri yanıltıyormu diye.

Bu civic fabrika verisi focus'dan daha fazla.8,7 Focus, 9,2 civic manuel

Başka bir forumda da 10-12 litre şehir içi sarfiyattan bahseden vardı.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Plastik soyulma meselesi Golf 4 kasalardan itibaren olduğu bir gerçek. Ayrıca ben de kokpitini çok beğenmiyorum ama alınabilecek bir araba. 1.4 TSI 122 bg alınır, mutlu mesut kullanılır...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Hakan bey bir çok yerde civic az yakıyor diye okudum,hatta forumda bununla ilgili bir konuda açmıştım.Fabrika verileri yanıltıyormu diye.

Bu civic fabrika verisi focus'dan daha fazla.8,7 Focus, 9,2 civic manuel

Başka bir forumda da 10-12 litre şehir içi sarfiyattan bahseden vardı.

Bir önceki kasada yakıt tüketimini ş.içi 6.5 lt olarak duyurmuşlardı. Reklamlarda da sınıfının en ekonomik aracı diye takdim etmişlerdi. Bu son kasayı bilmiyorum ama.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

5 yıl satılmayacaksa ( iş aniden satmak bile isteseniz) tdi daha mantıklı. Km de 6 kuruş k

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kadıoğlu
(düzenlendi)

1.6 tdi bence çok iyi ama bence, benim arkadaşım 1.4 tsi 160bg aldı bence çok iyi ve yakıt değeri 8.4 şehir içi kullanımda bence çok iyi bir değer abi. 1.6 benzinlisi hantal bir araba olduğu doğru ama şuuda gerçekki 1.6 tdi kapış kapış gidicek :) yanlış mı düşünüyorum abi

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Fuat

Kaç para ÖTV siz?

Daha dün çıkan tipsiz Fluansı bile epey yollarda görmeye başladıkda bu tdi jettaları göremiyoruz pistlerde:)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Jettaların tipi eskidi. Yeni bir kasa çıkarsalar bomba gibi patlar, hem de ülkemizde bu kadar çok vw potansiyeli de var...

Yorum bağlantısı
Ahmet Büyüktopçu

Sorunuzun başlığı Focus mu Corolla mı idi?

Öncelikle bir Ford kullanıcısı olarak şunu net olarak söyleyeyim: Kesinlikle Toyota Corolla?

Çünkü Corolla' nın içi Ford Focus' un içine her yönden bin basar. Hem işçilik kalitesi hem de malzeme olarak bence Corolla açık ara öndedir. Bir kere Corolla' nın göstergeleri falan müthiş dizayn edilmiş.vs, vs.

Bir de Toyota Corolla çok daha sessiz bir araba. Focus' a göre içine çok ama çok daha az ses alıyor.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
Sorunuzun başlığı Focus mu Corolla mı idi?

Öncelikle bir Ford kullanıcısı olarak şunu net olarak söyleyeyim: Kesinlikle Toyota Corolla?

Çünkü Corolla' nın içi Ford Focus' un içine her yönden bin basar. Hem işçilik kalitesi hem de malzeme olarak bence Corolla açık ara öndedir. Bir kere Corolla' nın göstergeleri falan müthiş dizayn edilmiş.vs, vs.

Bir de Toyota Corolla çok daha sessiz bir araba. Focus' a göre içine çok ama çok daha az ses alıyor.

Teşekkürler.

Bu sınıfda en çok kalınan ikilem focus/corolla ikilemi bence.Ama kimse corolla yada focus için diğerine bin basar diyemez bu abartı bir tabirdir.

Corollanın göstergesi size müthiş gelmiş ama benim eleştirdiğim bir yönü.

Sessizliği az da olsa doğru.Ama yol sesi mevcut.

İnce boya,tutmayan abs, düzelmeyen direksiyon kutusu hataları,geri çağrılma olayına ne dersiniz?

Focus dan in corollaya bin aynı işçilik hataları mevcut.İkisinde de arka kapı içleri kötü plastik.

Çelik jantsız,c controlsüz,dijital klimasız,soğutmalı torpidosu olmayan corolla full focus dan 2 bin daha pahalı .

Bu arada sınıfının en kötü ses sistemi corollada.

Corolla kötü mü ? Tabiki değil.Ama tercih meselesi işte.

Yorum bağlantısı
Meltem Aydın

dün bir arkadaşta

full donanım bir jetta neden bu kadar uygun demiş

çünkü daha üretilmeyecekmiş

var olan her tekniği ekleyip piyasaya sürüp ellerinden çıkaracaklarmış.

hadi üretilmedi diyelim

sokaktaki jettalar,yeni jetta alanlar,jetta almayı düşünen insanlar

ne yapsın?

ctesi gününü bekliyrm orduda wv yok,giresuna gidip test sürüşü yapmak istyrm.eşim daha önce test etmişti ama ben etmedim.iyi bir inceleyelim.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Ben focus mu corolla mı sorusuna, vw golf 1.6 tdi(105 bg) demek istiyorum. Jetta'yı test ederken bir de golf'ü test edin derim. Ötv indirimiyle benzer rakamlara alabiliyorsanız yeni kasa golf alın. Yok olmuyorsa full jetta da iyi bir tercih olacaktır. Bora'nın da üretimi bitti ama hala değerli bir araç. Ayrıca 1.6 dizel motor yeni, full donanım da alırsanız, kasanın eskimesi sorun teşkil etmeyecektir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İsim değişikliği moda oldu sedanlarda. Yenisi gelir belki.

Yorum bağlantısı
Meltem Aydın

bgn giresunda 1.4 tsi 122 hp exclusive jettayı kullandım.araç ben burdayım diyor.ama biz comfortline modeilni arıyoruz ellerinde yok.2 ay sonra diyorlar fiyat garantisi veremiyorlar.wv sipariş üzerine üretim yapıyormuş öyle dediler.neyse dedik araç samsunda da yok (eşim samsundaydı gelirken uğramış sormuş)trabzonu aradım yok tokatı aradım yok.bulunmaz hint kumaşı.tamda kararı verdik jetta derken araç yok.dizelden vazgeçiyoruz galiba bu tsi motor diğer benzinlilere göre daha az yakıyormuş.zaten lt 700krş oynuyor tabii km farkıda var.

görünürde bir araç var 1.4 tsi exclusive

comforttan güvenlikte donanım olarak eksiği esp ve yokuş kalkış desteği .

fiyat olarak 32.500 dediler.

Yorum bağlantısı
Meltem Aydın

dün passat vardı onuda önerdiler jettayla aynı fiyat gibi.

benzinli donanım güzel.ama bana göre güzellik jetta gibi değil.

bu nasıl iş fordta toyotada opelde araba bol

wv de araç siparişle dışardan geliyor fiyat garantiside yok.

en iyisi 26 bine 1.3 cdti astra classic III konfor paketli hem ellerinde de var.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
wv de araç siparişle dışardan geliyor fiyat garantiside yok.

2 ayda deli satış yaptılar, normaldir... :)

Yorum bağlantısı
Meltem Aydın

Muhlis bey aracı inceledim görsel olarak bildiğim bi araçtı ama donanım olarak bilmiyordum.evet dediğiniz gibi araç dolu.bilmiyorum belli olmaz belki olabilir.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Fluence kullanıcısı olarak mutlaka listeye almanızı öneririm. Renault ile ilgili bütün önyargılarınızı yıkabilirsiniz.

Şirkette Focus'un yerine geldi. Focus'tan çok ilerde bir araba.Yol tutuş ve direksiyon tepkileri dahil hiçbir disiplinde Focus'u aratmıyor...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Fluence kullanıcısı olarak mutlaka listeye almanızı öneririm. Renault ile ilgili bütün önyargılarınızı yıkabilirsiniz.

Şirkette Focus'un yerine geldi. Focus'tan çok ilerde bir araba.Yol tutuş ve direksiyon tepkileri dahil hiçbir disiplinde Focus'u aratmıyor...

Can, bu 105'liklerin ş. içi tüketimleri nasıl? 85 ile çok fark varmı?

Yorum bağlantısı
Meltem Aydın

bugün yoğun bir gündü ankara çorum tokat bayileriyle görüştüm,giresun bayisiylede eşim görüşmüş 1.4 tsi comfortline bulduk.kararsız kaldık 1.6tdi(37bin) ile 1.4 tsi(34bin) arasında 2 gün içinde haber bekliyorlar.ne dersiniz?

biliyorum aylardır bu soruyu soruyorum:(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tdi. İleride satarkende rahat satarsınız. Hem değr kaybı nisbeten az olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...