İçeriğe Yönlendir

96 Mondeo Lastik,akü,far Yenilenmesi Için Yardım

Misafir

Recommended Posts

herkese mrb.aracımın lastikleri çok berbat durumda dişler 2 3 milim civarında abs çabuk devreye giriyor,araç içine müthiş ses veriyor yolda giderken sanki microfon koymuşsun içerden dinliyorsun ve en küçük kasislerde çok fena gürültü oluyor.amartisörleri degiştirdim zaten onlarda epey kötü çıktı.aküm ise eski ve kalitesis takılmış yolda bırakırsa korkum var malum elektronik bir makinayla cıkıyoruz yola akü önemli.aracımı aldıgım günden bu yana lastik araştırmalarımda michelen önde hep bir çok testlerde ıslak zemin kusuru ön planda ama fark çokta fazla degil er300 ler öneriliyor lakin ses sorununun yüksekligi problem ıslak zemin çok iyi.ve conti de testlerde oldukca iyi ama bu iki lastigin ömrü michelen e göre çok düşük cıkıyor diger markalarsa testlerde çokta iyi görünmüyor ve lastiklerde para ikinci planda olmalı yi düşünüyorum.forumlardada çok inceledim ve toplamdamichelen tavsiyesi fazla.yinede danışmaya karar verdim önerilerinizi bekliyorum.akü olarak ise mutlu veya bosch arasındayım gümüş alaşımlı model olarak düşünceleriniz önemli yinede.farlarımı ise beyaz yapmayı düşünüyorum xeon pahalı kalıyor bana malum lastik ve akü epey tutuyor tavsiyeleriniz önemli şimdiden tşk ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Goodyear Optigrip ; yakıtı daha az yaktırıyor, ıslak-kuru testleri harika, ömrü uzun, fiyatı lastik başına 20-30 TL pahalı olabilir. Fulda Carat progreso , testlerde çok iyi sonuçlar almış, fiyatı layığından daha makul, zira Türliye de tanınmıyor.

Akü de hangisi ucuz ise onu alın, zira kalite oldukça düştü. Osram Allseasons veya nightbreaker bakın derim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Osram-Alls...mp;hl=allseason

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

mrb.lastikte michelin almaya karar verdim enerj saver modeli.tavsiye olunan modelleri çok arastırdım inceledim yorumları okudum en az kötü yorum michelin için yapılmış.ve yıllar bazında yapılan test sonuclarını inceledim yeri aynı ve ömür olarak daha da uzun ve sessizlik olarakta çok ideal tek eksisi ıslak zemin sorunu maalesef var ama diger artıları fazla.hayırlısıyla takıcam bakalım.akü olarak bosch veya mutlu nun gümüş alaşımlı son serilerinden 82 amperlik olanı almaya karar verdim fiyat olarak ikiside hemen hemen aynı.aracımda zaten ucuz model bi akü mevcut memnun oldugumu soyleyemem en azından güven vermiyor.mutlu ve bosch hangisi olursa artık performansıda kullanınca görücem.forumlarda çok söz yazılmamış.far olarak tavsiye edilen osramda karar kıldım.takttıktan sonra en kısa surede izlenimlerimi aktarıcam.

Yorum bağlantısı
Caner Özkök
mrb.lastikte michelin almaya karar verdim enerj saver modeli.tavsiye olunan modelleri çok arastırdım inceledim yorumları okudum en az kötü yorum michelin için yapılmış.ve yıllar bazında yapılan test sonuclarını inceledim yeri aynı ve ömür olarak daha da uzun ve sessizlik olarakta çok ideal tek eksisi ıslak zemin sorunu maalesef var ama diger artıları fazla.hayırlısıyla takıcam bakalım.akü olarak bosch veya mutlu nun gümüş alaşımlı son serilerinden 82 amperlik olanı almaya karar verdim fiyat olarak ikiside hemen hemen aynı.aracımda zaten ucuz model bi akü mevcut memnun oldugumu soyleyemem en azından güven vermiyor.mutlu ve bosch hangisi olursa artık performansıda kullanınca görücem.forumlarda çok söz yazılmamış.far olarak tavsiye edilen osramda karar kıldım.takttıktan sonra en kısa surede izlenimlerimi aktarıcam.

Lastiklerin ve akün şimdiden hayırlı olsun.Ben senin yerinde olsan Michelin lastiği tercih etmezdim.Ama kötü bir seçimde değil.Ben sadece değiştirmek istediğin ampuuler için yorum yapmak istiyorum.Benim 99 Mondeo aracım var,ben ilk xenon taktırmadan önce senin taktırmak isteğiğin ampullerden denedim ama hiç biri orjinal far gibi olmadı.Buna en son taktırdığım 8000 xenonda dahil.Yani kısacası bence farlarınla hiç ama hiç oynamaa.Ama tabikide en iyisini sen bilirsin,ben sadece fikrimi söylemek istedim.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Lastiklerin ve akün şimdiden hayırlı olsun.Ben senin yerinde olsan Michelin lastiği tercih etmezdim.Ama kötü bir seçimde değil.Ben sadece değiştirmek istediğin ampuuler için yorum yapmak istiyorum.Benim 99 Mondeo aracım var,ben ilk xenon taktırmadan önce senin taktırmak isteğiğin ampullerden denedim ama hiç biri orjinal far gibi olmadı.Buna en son taktırdığım 8000 xenonda dahil.Yani kısacası bence farlarınla hiç ama hiç oynamaa.Ama tabikide en iyisini sen bilirsin,ben sadece fikrimi söylemek istedim.

tşk.yorumun için.lastik için yorumunu genişletirsen sevinirim ve tavsiye hangi lastikten yana ve neden.farım zaten çok kötü.bugün forumlarda okurken dikkatimi çekti far ayar dügmesi var malumunuz mondilerde bunu sökmüşler aracımda yerine radyatör fanını manuel çalıştırmak için dügme takmışlar.farın yükseklik ayarının tam olmama ihtimali var diye düşünmeye başladım.ostime gittigimde ayarına baktırıcam ama.aracım muayeneden 2 ay önce geçti ordada bu nedenle eksiklkik vermediler buda sorun yok anlamına gelir ama emin olmalıyım.ilk olarak far aynalarını temizliyecegim mecburen buda ışık artışı demektir sonra bahsi geçen osramları takıcam fazla fark olmuyacagını biliyorum zaten ama en azından beyaz ışık olucak önümde buda gözü yormuyacak.piyasada satılan exonlarda fark ettigim mercek yapıları ve kalitesi orjinal olmayanlarda gördügüm is oluşması ve mercekler kısa sürede kararıyor bu gözüme çarptı bmw audi gibi orjinalinde exon olanlarda bunu göremedim tertemizler.sonradan takılanlarda bu sorun var sanırım gözlemim böyle .işlemi yaptıgımda yorumlarımı yazıcam.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Özkök
tşk.yorumun için.lastik için yorumunu genişletirsen sevinirim ve tavsiye hangi lastikten yana ve neden.farım zaten çok kötü.bugün forumlarda okurken dikkatimi çekti far ayar dügmesi var malumunuz mondilerde bunu sökmüşler aracımda yerine radyatör fanını manuel çalıştırmak için dügme takmışlar.farın yükseklik ayarının tam olmama ihtimali var diye düşünmeye başladım.ostime gittigimde ayarına baktırıcam ama.aracım muayeneden 2 ay önce geçti ordada bu nedenle eksiklkik vermediler buda sorun yok anlamına gelir ama emin olmalıyım.ilk olarak far aynalarını temizliyecegim mecburen buda ışık artışı demektir sonra bahsi geçen osramları takıcam fazla fark olmuyacagını biliyorum zaten ama en azından beyaz ışık olucak önümde buda gözü yormuyacak.piyasada satılan exonlarda fark ettigim mercek yapıları ve kalitesi orjinal olmayanlarda gördügüm is oluşması ve mercekler kısa sürede kararıyor bu gözüme çarptı bmw audi gibi orjinalinde exon olanlarda bunu göremedim tertemizler.sonradan takılanlarda bu sorun var sanırım gözlemim böyle .işlemi yaptıgımda yorumlarımı yazıcam.

Ben aracımı ilk aldığımda Pırelli P6000 lastik takmıştım.Ama hiç memnun kalmadım, tam eskimedende çıkarttım ve yerine Lassa İmpetus taktım.Şu an lastiklerimden çok memnunum.Mıchelın iyi lastik ama benim ve çoğu lastikcinin görüşüne göre bizim ülkemizin yollarına pek dayanabilen bir lastik değil.

Farınızın göstermeme sebebide büyük bir ihtimalle dediğiniz gibi far aynalarından kaynaklanıyordur.Normalde ben xenonlarımdan fazlasıyla memnunum bana göre çok çok iyi bir görüş sağlıyor ancak bizim araçlardaki merceksiz farlara uygun olmadığı için karşı tarafı fazlasıyla rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...