İçeriğe Yönlendir

C-max'te Anlık Tüketimi Görebiliyor Muyuz?

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

Başlıkta yazdığım gibi c-max te yol bilgisayarı anlık tüketimi gösteriyor mu? 06 fiesta ghia tdci'de göstermiyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

yol bilgisayarında ortalama tüketimi gösterme ekranında düğmeyi basılı tutunuz, o andaki anlık tüketim hakkında size bir bilgi verecektir.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

anlık malesef göstermiyor, ancak ortalama olarak gösteren kısmı sıfırlarsanız bir müddet görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
anlık malesef göstermiyor, ancak ortalama olarak gösteren kısmı sıfırlarsanız bir müddet görebilirsiniz.

Anladım ilginiz için teşekkür ederim.Lakin anlık gösterse iyi olurdu.Benim 2004 megane 1 de bile vardı.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim arabamdaki gösteriyor anlık tüketimi. Ben de buna bakarak gaza daha az basıyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

evet yenilere koymuşlar 2004 opeldede vardı üstelik bütün fonksiyonları tek ekranda görebiliyordum. ford bu konuda yeni modellere uygun görmüş bu özelliği :vreka:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Anlık tüketim verisi, uzun yolda daha anlamlı sonuçlar verir aslında. Yoksa şehir içinde ani hızlanmalarda görülen, 15'li, 20'li değerler sürüş stilinizi sadece yavaşlama ekseninde değiştirmenize yarar. Bunun yerine, ortalama tüketimi araca binince resetlemek ve bu veriyi takip ederek yakıt tüketimini dengelemek daha makb

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Kalkistaki rakamlari gorunce insan, hic basmayasi geliyor, degil mi hocam ? Ben bazen 40l/100 km goruyorum, betim benzim atiyor...

Ben 27-28'leri görünce gazı bırakıyorum zaten...:)

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Ortalama yakıt tüketimide pek doğru bilgi vermiyor aslında ortalama 7,4 lt gösterirken depoyu fulleyerek yaptığım hesapta 6,9 lt çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

kızılayda sıkışık trafikte resetledikten sonra 99.9 lt yi gördükten sonra bi daha hiç bakmadım :blink::)

Yorum bağlantısı
Mesut Solmaz

2006 model veya daha üst verisyon bir aracın gösterge kalibrasyonunu yüklerseniz c max ve focuslarda anlık tüketimi görmeniz mümkün diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
2006 model veya daha üst verisyon bir aracın gösterge kalibrasyonunu yüklerseniz c max ve focuslarda anlık tüketimi görmeniz mümkün diye biliyorum.

oelde buşekilde oluyor fakat ford araçlarda olmuyormuş eresinler yetkili serviste sormuştum.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Anladım ilginiz için teşekkür ederim.Lakin anlık gösterse iyi olurdu.Benim 2004 megane 1 de bile vardı.

halis bey bence de yararlı bir özellik bu benim 2001 lada vega da bile anlık gösterme özelligi vardı üstelik en önemli yararıda olan özelligi de yol bilgisayarımı 3 farklı hız a ayrladaıgımda araç o hızlara gelinde sesli ikaz veriyordu ben 60 km 80km ve 90 km ye ayarlamıştım o hızlara gelince başlıyordu ötmeye çok da iyi oluyordu. uzunca bi süre bu özelligi ford da aradım ama artık alıştık yokluguna.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Yeni kasalarda ayrıntılı bir yol bilgisayarı var galiba?Eskilerde olmaması çok garip.Ne kadar yakıt var kaç km gidilir bunları görmek lazım.C-max'in megane veya lada dan ne eksiği var.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Alper Şensöz

2009 chery tiggo 'mu yeni sattım onda da vardı. ama yine de hakkını yememek lazım, c-max ghia epey donanımlı sayılır bence :blush:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hasan Varnalı

2007 focusta anlık tüketimi nsaıl görebiliriz bir türlü bulamadım:Smenüyü değiştiriyorum ortalama yakıt,sıcaklık falan çıkıyor ama anlık tüketim yok yada varda benmi bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral
evet yenilere koymuşlar 2004 opeldede vardı üstelik bütün fonksiyonları tek ekranda görebiliyordum. ford bu konuda yeni modellere uygun görmüş bu özelliği :nazar:

Abi benmi yanlış anlıyorum aydınlatın lütfen benim araba 2006 c-max chia bildiğiniz gibi, eğer yola çıkınca mesela dinamik kullanım oldu 100 km de 7.9 gösteriyor biraz sonra normal kullanıma geçtiniz 5.7 ye düşüyor yada çok sakin kullandınız 5.5 e düşüyor gösterge anında değil ama düşüyor.

Demek istediğiniz bu ise benim arabada var. :(

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin bahsettiğimiz o değil, gaza basarmaz yükselip, çektiğindede anında düşen, bizim araçlarda yok abim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Abi benmi yanlış anlıyorum aydınlatın lütfen benim araba 2006 c-max chia bildiğiniz gibi, eğer yola çıkınca mesela dinamik kullanım oldu 100 km de 7.9 gösteriyor biraz sonra normal kullanıma geçtiniz 5.7 ye düşüyor yada çok sakin kullandınız 5.5 e düşüyor gösterge anında değil ama düşüyor.

Demek istediğiniz bu ise benim arabada var. :good1:

Yol bilgisayarını yeni sıfırlayınca değişimler bu kadar belirgin olabiliyor ancak 200-300 km. sıfırlamayınca daha durağan oluyor...

Metin bahsettiğimiz o değil, gaza basarmaz yükselip, çektiğindede anında düşen, bizim araçlarda yok abim.

Bizim 2004 trend artık gösteriyor abi... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan ne yaptınız söyle çabuk :)

Göstergeyi söktük, 2011 modelin krom çerçeveli olanını taktırdık...Takan usta o özelliği aktif hale getirdi, oldu valla...Seninle görüştüğümüz gün almıştık ya göstergeyi hatırlarsan...Can' ın tanıdığı bir yer vardı...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

kaça mal oldu abim, bide ben burdan göstergeye bakayım bulursam burda taktırayım :)

2010 lardada var demi bu özellik.

edit: ekleme

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
kaça mal oldu abim, bide ben burdan göstergeye bakayım bulursam burda taktırayım :)

2010 lardada var demi bu özellik.

edit: ekleme

Abi gösterge 200, takması 150...Bana sorarsan anlık tüketim için değmez ama görüntü şahane...benim araba ile aynı göstergeye sahip şu anda c-max..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Haklısın Serkan peki bir soru daha :) km ne oluyor, benim araç 129 binde aldığımız gösterge 30 binde olursa :)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Haklısın Serkan peki bir soru daha :D km ne oluyor, benim araç 129 binde aldığımız gösterge 30 binde olursa :wub:

Klavyeden ne istersen onu yazıyorlar abi, hesap makinesi misali... :)

ya da 30 binde araban oluyor...:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...