İçeriğe Yönlendir

Megane 3 Coupe Hangi Yay ?

Kerim Bilgehan Arbek

Recommended Posts

Emre Demir2

İlandaki megane'da 5cm yay var sanırım, amortisörde varmış ama öyle yazıyor.

Sizin aracınıza 3,5 ideal olucaktır ama böyle olmasını isterseniz 5lik takmalısınız.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
İlandaki megane'da 5cm yay var sanırım, amortisörde varmış ama öyle yazıyor.

Sizin aracınıza 3,5 ideal olucaktır ama böyle olmasını isterseniz 5lik takmalısınız.

Peki abi 5 cm mi daha iyi 3,5 cm mi ?

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Peki abi 5 cm mi daha iyi 3,5 cm mi ?

Daha iyi görsellik olsun dersen bence 5cm. Ama dersen ki aile ile çok sık biryerlere gidiliyor o zaman 3,5cm idealdir.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Daha iyi görsellik olsun dersen bence 5cm. Ama dersen ki aile ile çok sık biryerlere gidiliyor o zaman 3,5cm idealdir.

3,5 cm ideal o zaman. Yalnız önerebileceğin bir marka var mı abi?

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
3,5 cm ideal o zaman. Yalnız önerebileceğin bir marka var mı abi?

Eibach Prokit 3,5cm

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Eibach Prokit 3,5cm

Bir araştırayım o zaman. Senin arabada hangi yay var abi?

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Dikkat etmen gerekir. Yollar mayın tarlası gibi kullanımda daha çok dikkat ister...

Yorum bağlantısı
Samet Karabulut

3,5 kafi bence zaten hatcback araba sedan gbi yolda durmaz diye düşünüyorum ki ailece binilen arbada..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bilgehan kardeşim normal şartlarda 5 çok fazla, yani 5cm yay takacaksan orjinal amortisörler dayanmaz. Amortisörleri de değiştirmen gerekir. Yerinde olsam Eibach 3.5cm prokit alırdım. Yollarımız malum 5 çok fazla, konfordan da ödün vereceksin. Bence 3.5cm gayet hoş durur. :sanssiz:

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Anlaşıldı. Bize Eibach Prokit 3,5cm yolları göründü. :) Alanya ya bi gideyim taktıracağım inşallah. Herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 dak. mola ver. Röno Türkiye arabası dedik, ama bu tip değişimlerin arabası olduğunu söylemedik. Orjinal amortisörün çalışma kursunu, yay ile kısaltırsan, çok kısa sürede patlar. Ford lar düşürüyor, amortisöre bir şey olmuyor diye Frensız arabasına da yapma. dikkat edersen ilandaki araçta amortisör de değişmiş!

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kadıoğlu

öncelikli olarak şöyle birşey söylemek isterim. sadece yay ile o kadar düşmez 5 cm ile ona yakın olur ancak. o coilover kit olarak o derece yaparsın ki sertliğini ayarlayabilirsin. Çağlar beyin söylediği gibi amörtisörü patlatırsınız. bende 5 cm yay var fakat şimdi ise koni sport amortisör alıyorum eğer aileniz ile kullanıcaksınız 3.5 ideal bence :) h&r da olabilir bence..

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Amortisörün değişmesi filan bu iş biraz tuzlu olacak.

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Değerli abilerim elime bir miktar para geçti. :D Ne önerirsiniz ne yapayım ? Taktıracaksam hangi marka? Nerden alayım var mı tanıdık ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Değerli abilerim elime bir miktar para geçti. :D Ne önerirsiniz ne yapayım ?

Bana gönder.. değerlendirrim ben :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Bana gönder.. değerlendirrim ben :)

:D ayıpsın abi para senin köpeen olsun.

300 lira varmıdır 3.5 cm yay ?

Sahibinden.com da 358 lira istiyorda bende nakit 300 dedim pazarlık olarak cevap bekliyorum. Ama bide neticede kaliteli bişey olmalı can taşıyor. :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Buradan da faydalı bilgiler bulabilirsin belki ama ilgili markanın bol olduğu bir forumdan daha fazla bilgi edinebilirsin diye düşünüyorum.

Sonuçta senin arabandan orada bol miktarda vardır ve eminim arabasına tuning yaptıranlar da vardır. 3-5 araba incelesen doğru seçimi az çok yapabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Buradan da faydalı bilgiler bulabilirsin belki ama ilgili markanın bol olduğu bir forumdan daha fazla bilgi edinebilirsin diye düşünüyorum.

Sonuçta senin arabandan orada bol miktarda vardır ve eminim arabasına tuning yaptıranlar da vardır. 3-5 araba incelesen doğru seçimi az çok yapabilirsin :rolleyes:

Abi megane coupe ye yay takan görmedim daha. RCTR de bile yok.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Abi megane coupe ye yay takan görmedim daha. RCTR de bile yok.

Desene Röno'cular modifiyede sınıfta kaldı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Bende buldum Focus için 200 ila 350 lira arasında değişiyor, bunun montajı ne kadar sürer ve ne kadar tutar ?

Montaj dahil adam 358 lira istiyordu.Montajsız 300 olur mu dedim oda cevap vermedi.20-30 tl bile yeter bence.Montajıda 1-1,5 saati geçmez.(oda en ağır yerde :) )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...