İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Sorunu

Misafir

Recommended Posts

Misafir
Bu motor kulağı olayı diğer markalarda daha çok oluyor. Bizde pek yok. Ama vuruntu yapar.

haklısın hakan abi,bu gün baktırdım kulak gayet iyi bi sorun yok,akisleride sonra halledez acelesi yok daha idare eder dedi,rolanti sorununuda hallettik,daha önce degişmemiş malum araba (240 000) de 30 000 km önce tüp takıldı,rolanti motoru ömrünü tamamlamış,degiştirdim, orjinal i takıldı (220 tl)hiç bi sorun kalmadı. bogaz kelebegi,hava akış sensörü de temizlendi,süper oldu.genel bakım yapıldı.sanroof kızakları yaglandı, cd changer temizlendi. herşey süper.darısı arkadaşların başına inşallah.

arabam yaza hazır :)

herşey için teşekkürler,saygılar.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bakan yer neresi?

yıldırımlar oto sanayii yüksel oto

servisden daha iyidir,tavsiye ederim,çok dürüstdür orjinal ford cu.

sadece orjinal parça takar.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yüksel'e selamlarımı söyleyin... Ka yı satsın artık...

Yorum bağlantısı
Misafir
Yüksel'e selamlarımı söyleyin... Ka yı satsın artık...

ka yı satmış hasan abi 8 e vermiş selamını söylerim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yazın yanına uğramıştım.Esasen kardeşimin ustasıdır.Ve iyi ustadır...

Yorum bağlantısı
Misafir
Yazın yanına uğramıştım.Esasen kardeşimin ustasıdır.Ve iyi ustadır...

bencede iyi usda,çok memnunum herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
şimdi yapıyormu hala vuruntuyu düzeldimi

yok abi,vuruntu hala var,ama geçişler biraz rahatladı.

Yorum bağlantısı
yok abi,vuruntu hala var,ama geçişler biraz rahatladı.

vuruntu olayı bende kalkıştan sonra 2 ye geçerken arabayı öne itiyo sonra bunu yaşamıyorum bir daha.hep aynı şekilde 1 den 2 ye geçişte oluyor.bendekide bu olay vuruntuyu boyle anladım yanılıyomuyum.sonraki geçişleri hissetmiyorum hiç.

Yorum bağlantısı
vuruntu olayı bende kalkıştan sonra 2 ye geçerken arabayı öne itiyo sonra bunu yaşamıyorum bir daha.hep aynı şekilde 1 den 2 ye geçişte oluyor.bendekide bu olay vuruntuyu boyle anladım yanılıyomuyum.sonraki geçişleri hissetmiyorum hiç.

tam aynısını tarif etmişsin oktay abi,benim arabada tam olarak bunu yapıyor,şanzımandan yada şanzıman takozlarından olabilirmiş,tokozun bozuk olup,olmadıgını anlamak için,bütün takoz ve kulakları söküp bakılması lazımmış,

ben usdanın yalancısıyım,ya dogru, yada ugraşmak isdemedi.

bi araştıralım bu şanzıman takozlarının bozuk olup olmadıgını,anlamak için daha başka yol varmı.

ikimizin sorunuda aynı gibi. :ninja:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
tam aynısını tarif etmişsin oktay abi,benim arabada tam olarak bunu yapıyor,şanzımandan yada şanzıman takozlarından olabilirmiş,tokozun bozuk olup,olmadıgını anlamak için,bütün takoz ve kulakları söküp bakılması lazımmış,

ben usdanın yalancısıyım,ya dogru, yada ugraşmak isdemedi.

bi araştıralım bu şanzıman takozlarının bozuk olup olmadıgını,anlamak için daha başka yol varmı.

ikimizin sorunuda aynı gibi. :)

benim ustaya danışmadım daha.kız kardeşimde chavrole var otomatik ondada aynı şey yapıyomuş.bunu duyuncada sorun etmedim.ama daha önce yı-okmuydu bu sorun yoksa yenimi farkettin.

şansıman indirmeye 300tl istiyolar otomatik ya.riske giriliyomuş.tırstım biraz.çaglar beye soralım o tecrubeli fikir verebilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız

merhaba benim benzinli otomatik fII aracımda 1. vitesten 2 ye yüksek devirlerde geçerken değilde düşük devirde geçerken böyle bir geçiş oluyor fakat motor biraz daha devirli olduğunda gayet normal geçiyor sizinkide böylemi

Yorum bağlantısı
merhaba benim benzinli otomatik fII aracımda 1. vitesten 2 ye yüksek devirlerde geçerken değilde düşük devirde geçerken böyle bir geçiş oluyor fakat motor biraz daha devirli olduğunda gayet normal geçiyor sizinkide böylemi

devirli kalkışlarımdada hissediliyor ama normal kalkıştaki kadar degil.sanki arabanın arkadan itiyolar kuvvetlice öne sıçrıyor gibi araç.sadece 1 den 2 ye geçerken başkada olmuyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vallahi sizin de bir çocuğunuz olmuş gibime geliyor :rallici: bu hareketi yapan şanzıman revizyon ister, muhtemelen tasta çatlak başlangıcı çıkar, 1500-2000TL arası masraf açabilir.

İyi yazmış mıyım sayın &%/ :rallici:

Yeni çocuğu oldu. Bir ara bakar.
Yorum bağlantısı

1'den 2'ye geçerken çok nadir vuruntu ben de hissediyorum. Ancak benim araçta 2, 3, 4 vites geçişleri belki hissedilmediğinden en hissedilir olanı 1-2 geçişi olarak algılıyorumdur.

Umarım gerçekten revizyona kadar giden bir yolun başlangıcı değildir bu olay.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1-2 de irkme mi oluyor. ayağıızla vites geçişi yapmaya çalışınca oluyor bazen.

Yorum bağlantısı

Her sefer olan bir olay değil. Ama dediğim gibi 1-2 geçişi en hissedilir olan. Aslında ilk aldığımda da bunu sormuştum. Normal olarak yorum alınca araştırma gereği duymadım. İlerleyen zaman içerisinde de bana rahatsızlık verici durumu olmadı. Ancak burada yine benzer konu olunca ve sonuç revizyona doğru gidince aynı tarz bir durum mu diye? merak ettim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

evvvet, hakan abi tam olarak öyle,ufak vuruntu,sana ilginç bişey söyleyim,hafif yokuşlardan çıkarken yapmıyor,düz yolda yapıyor,enteresan deyilmi. :)

Yorum bağlantısı
Şunu deneyin. Yüksek devirde (3500 üstü) ve düşük devirde (örneğin yokuş aşağı hızlanmalarda 2000 devir gibi) yapıyor ve sakince verilen gazlama ya da 2500-3000 arası yapmıyorsa, bence normal.

Bende tarif ettiğiniz şekilde Hakan Bey. Kendimce sorun olmaktan tekrar çıkardım konuyu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Bu arada konu ile alakasız olacak ama,

Siz hem ghıaX hem de diğerlerini kullandığınız için soracağım.

Sonroof'un rüzgar sesine neden olduğunu düşündünüz mü hiç?

Ben eskisine MK2'ye göre daha çok rüzgar sesi aldığım için soruşturuyorum. Sunroof'un bu konuda etkisi olabileceği belirtildi.

Bir de fitiller bana biraz yıpranmış geliyor. Yırtık yok ama sanki evsafını kaybetmiş biraz basık duruyor. Bu iki ihtiamlden dolayı olması gerekenden fazla bir rüzgar sesi var ama hangisinden?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...