İçeriğe Yönlendir

2006 Mondeo Tdcİ Hakkındaki Yorumlarınız?

Halis Parlak

Recommended Posts

Berat Gürdeniz

cevaplara teşekkür ederim arkadaşlar...

Benim araçtan istediğim yol açıldığında veya sollama yaparken utandırmasın, gaza yüklendiğimde 120 ye kadar falan motoru bağırtmadan zorlamadan gitsin yeter. İstediğim çekiş civic te yoktu sattım gitti. Fakat ilk arabam focus St nin yerini tutacak birşey bulamayacağım herelde.

Bundan sonra araç alırken iyice bi demekte kararlıyım.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

ST kullanmadım. Beklentinizi bilemiyorum. Ancak dizel mondeo (tiptronik)herkesi tatmin eder diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
ST kullanmadım. Beklentinizi bilemiyorum. Ancak dizel mondeo (tiptronik)herkesi tatmin eder diye düşünüyorum

Manueli belki. Otomatiği hele ki 5tronic olanına ben 600 km katlanamadım.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Düz vites kullanmadığım için çok objektif olamayacağım sanırım. Yine de fikirlerimi aşağıda paylaştım.

Tam tersini düşünüyorum. 6 ileri kısa aralıklarla dizayn edilmiş bir şanzıman ile optimum seviyelerde vites yükseltmek beceri gerektirir ve gereksiz külfet olur. Otomatik şanzıman çok zorlanmadan çok dağru hamlelerle çok seri hızlandırıyor. Devir çok yükselmeden araç atak kullanılabiliyor. Bir dönem uzun yolculuklarda (özelikle eski Bilecik yolu gibi parkurlarda) kullanma şansım oldu. Çok memnun kalmıştım. Hatta TDCI Passat ile bir kapışmamız oldu. Belirli sahneleri hala hatırlarım. O da hatırlıyordur. Belki dizel mondeo almıştır. :)

Hedef otobanda sürat ise, zaten dizel araç yerine benzinli turbo tercih edilmeli.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz
Düz vites kullanmadığım için çok objektif olamayacağım sanırım. Yine de fikirlerimi aşağıda paylaştım.

Tam tersini düşünüyorum. 6 ileri kısa aralıklarla dizayn edilmiş bir şanzıman ile optimum seviyelerde vites yükseltmek beceri gerektirir ve gereksiz külfet olur. Otomatik şanzıman çok zorlanmadan çok dağru hamlelerle çok seri hızlandırıyor. Devir çok yükselmeden araç atak kullanılabiliyor. Bir dönem uzun yolculuklarda (özelikle eski Bilecik yolu gibi parkurlarda) kullanma şansım oldu. Çok memnun kalmıştım. Hatta TDCI Passat ile bir kapışmamız oldu. Belirli sahneleri hala hatırlarım. O da hatırlıyordur. Belki dizel mondeo almıştır. :)

Hedef otobanda sürat ise, zaten dizel araç yerine benzinli turbo tercih edilmeli.

Katılıyorum size gerçekten Mondeo dizel ile birazcık uğraşan diğer benzer modellerdeki araçlar, genelde hatırlıyorlardır onu :lol2: Bu aralar bakıyorum dizellere eğer uygun ve temiz bir araç bulursam galerilerde takas düşünüyorum gerçi bu aralar çok şey düşünüyorum ama bakalım kısmet :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Bu başlık ben mondi alana kadar uzayıp gidecek galiba :p Bakalım sonunu nereye bağlayacağız.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Son bir haftadır aşağıdaki arabayı alayım mı diye düşünüyorum...Km si beni biraz korkutuyor.24,5 a inildi ama hala kafamdaki sorunlar devam ediyor.

Arabada yok yok...Tüm bakımları otokoçta yapılmış.dün ayrıntıları çıkarttığımda ,arabadan biraz soğudum.Nedeni ise: kaportada en ufak bir işlem yok boya ,değişim ama ...farlar ,tampon,sisler değişmiş. diğer bir hasarında akisler değişmiş ,araba altını vurmuş sanırım.bakımlarda turbo ve enjektörler değişmiş..yürürü ve gidişi mükemmel.deri koltuklar sıfır gibi.stepne sıfır.boya ve değişim yok (çamurluk,kapı,kaput)...Sizce alınırmı...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-30312001/detay

İlanın ilk 10 . dakikasında kapora yatırılmış ve krediye başvurulmuş ,fakat krediyi sanırım alamamışlar .satanda birmotta çalışan arkadaşım bu hafta sonuna kadar kaporayı yatıranlara süre vermiş...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim focusunda kaput, farlar, tamponlar değişmişti.. Bir şeyi yoktu arabanın...

Pert kaydı olup olmadığına baktır.. Hoşuna gittiyse al...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Karar veremedim ortak .Arabaya tekrar bakacağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Hayırlısı olsun güzel bir araca benziyor, bende takasa girebileceğim bir dizel bakıyorum umarım temiz bir araca denk geliriz.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Hayirdir Ozgur Bey, yakitla bas edemez hale mi geldiniz, yoksa performans mi akliniza takildi :)

Hasan Bey, araba temiz gorunuyor, fiyati da normal; ama arabanin pert kaydinin olma ihtimali var. Hava yastiklari ilk kazada acilmis olabilir.

Yorum bağlantısı
Son bir haftadır aşağıdaki arabayı alayım mı diye düşünüyorum...Km si beni biraz korkutuyor.24,5 a inildi ama hala kafamdaki sorunlar devam ediyor.

Arabada yok yok...Tüm bakımları otokoçta yapılmış.dün ayrıntıları çıkarttığımda ,arabadan biraz soğudum.Nedeni ise: kaportada en ufak bir işlem yok boya ,değişim ama ...farlar ,tampon,sisler değişmiş. diğer bir hasarında akisler değişmiş ,araba altını vurmuş sanırım.bakımlarda turbo ve enjektörler değişmiş..yürürü ve gidişi mükemmel.deri koltuklar sıfır gibi.stepne sıfır.boya ve değişim yok (çamurluk,kapı,kaput)...Sizce alınırmı...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-30312001/detay

İlanın ilk 10 . dakikasında kapora yatırılmış ve krediye başvurulmuş ,fakat krediyi sanırım alamamışlar .satanda birmotta çalışan arkadaşım bu hafta sonuna kadar kaporayı yatıranlara süre vermiş...

Deri koltuk olup, ısıtma olmaması, bende aracın koltuklarının sonradan yaptırıldığı kanısı uyandırdı. Bu nedenle koltuklar temiz olabilir.

165.000'de ilk sahibi tatnınmayan dizel çok ama çok riskli. Turbo değişmiş olsa bile, atlanan bakımların ya da yıpranmadan kaynaklı karşılaşılacak sorunların masrafı dizelde bilindiği üzere pahalı.

Ben araç alırken, plastik aksamın boyalı, değişmiş olmasına çok takılmam. Sonuçta tampon zaten gerektiğinde aracı koruduktan sonra değişmesi gereken bir parça. Sisler de korumasız olduğu için, tampon değişince değişir. Far da normal karşılanabilir. Ancak hasarın içine ön panjur, kaput ucu, radyatör vs. girdiğinde kaza boyutunun büyüklüğü de anlaşılıyor.

Akislerin değişimi kaza sonucu olabileceği gibi, bozuk satıhlı yollarda uzun süre kullanımdan da oluşmuş olabilir. Ben bu tür uzun km yapmış bir araçta cam değişimi de yapılmasını beklerdim.

Sonuç olarak fikir beklediğiniz için görüşüm; ben almazdım. Aracın ilk sahibini tanısaydım görüşüm değişebilirdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

2006 mondeo TDCi ghia O/V aracımı bir aydır kullanıyorum,daha önce manuel kullandım.Yıllardır manuel araç kullanan biri olarak boşa geçen yıllarıma yanıyorum :) . Arkadaşımın 2008 otomatik passatını da arasıra kullanırım,kalkışlarda ve sollama da direksiyondaki eksi(-) tuşuna basınca hızlanması pratik kullanımda çok hoşuma gitmişti(otomatik konumundayken),mondinin direksiyonundaki artı-eksi leri de böyle çalışıyor zannettim.Ama sadece manuele alınca çalışıyormuş önce bozuldum ama kullanmaya başlayınca fikrim değişti, Jatco bunu kendisi yapıyor zaten:).

Yavaş gaz vermelerde Jatco diyorki bu yavaş kullanacak ve 2000-2500 devirlerde vites değiştiriyor,dip gazlarda ise işte hızlı şoför deyip 4000-5000 lerde vites değiştiriyor(otomatik tecrübem çok olmadığı için her şanzuman böylemidir yoksa Jatco nun bir özelliğimidir çok emin değilim),

Kalkışlarda ve sollamalarda passattan daha iyi olduğunu passat sahibi arkadaşımla berber test ettik(tabii teknik bir test değil bu).

Bu araç için yapılacak yorum fiyat-performans olarak daha iyisi yok.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Gündüz hocam, yeni araç hayırlı olsun. Arabayı görelim resimli- hikayesi de olsun. Selamlar

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
Gündüz hocam, yeni araç hayırlı olsun. Arabayı görelim resimli- hikayesi de olsun. Selamlar

Kardeş buradaki konuyu dağıtmamak için Arabam bölümünde ekledim fotoları.

Mondeo mk3 ile ilgili yorumlarda yanılmıyorsam Rıdvan ERGÜN bey in gürültülü çalışması ile ilgili eleştirileri vardı.Bu araçtan önce kullandığım 2 adet mondeodan biliyorumki rahatsız edici bir gürültü yok mondilerde,az olan gürültü de teybi açınca hiç duyulmuyordu.Ama bu araç aynen Rıdvan beyin dediği gibi özellikle turbosu çok gürültülü,şu anda yoğunluğum olduğundan ilgilenemiycem ama ilk fırsatta bu gürültü olayına eğileceğim,

paylaşmak dileği ile.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ayhan Sırtıkara

2006 Mondeo TDCI Triptronik aldıktan sonra kronik adledilen arızalar 80 bin km.de nihayet beni de bulmuş oldu;

1- Koltuk dişlisi sıyırdı,

2- Kasnak değişecek,

3- V kayışı ve bilyeleri değişecek,

4- Alternatör değişecek veya tamir görecek,

Tek tek hepsi tecelli ediyor ama inşaallah daha büyük arızalar; turbo, enjektör ve şanzıman sorunları yaşamam.

Yorum bağlantısı
Onur Karabulut
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese selamlar,

İkinci el 2006 model iki Mondeo TDCI Ghia arasında seçim yapmaya az kaldı, sizlerin de bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istedim eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

Araçların ikisi de 2006 model 5 ileri Jatko şanzuman, biri 67.000 km'de 36.500 TL diğeri 100.000 km'de 31.250 TL

İkisi de Siyah ve içleri bej rengi döşemelerden, 100.000 km'de olan deri koltuklu.

100.000 km'de bir Mondeo almak sizce mantıklı mı? 2 sene sonra kısmetse tekrar değiştirilmesi planlanıyor.

100.000'deki bir Mondeo tdci ne gibi sorunlar çıkartabilir ? Kullanan arkadaşların paylaşımlarını rica ediyorum.

tarihinde Onur Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

67 bin km.deki 2006 Mondeo uzun zamandır satılık, resimler gerçek yazıyor ama çekildiği yer Etiler'de Çobanoğlu diye bir galeri. söyledeğiniz rakamlar yüksek, üyelerimizden Gündüz Albayrak daha uygun fiyata almıştı. Ama o da satılığa çıkarmış aracını o civarlara. Ona ilandan veya özel mesajla ulaşırsanız size bilgi verecektir.

Mondeoların parçası çok pahalı, 2-3 mesaj önce yazdığım listenin tutarı 1.791 TL yetkili serviste. İyi araştırın ve ekspertiz yaptırın derim. Mümkünse sahibini tanıdığınız birine talip olun.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bazı parçaları (en azından mk3 için) focus'dan ucuz. :D Amortisör, kuleleri v.b.

Yorum bağlantısı
Misafir
Arkadaşlar herkese selamlar,

İkinci el 2006 model iki Mondeo TDCI Ghia arasında seçim yapmaya az kaldı, sizlerin de bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istedim eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

Araçların ikisi de 2006 model 5 ileri Jatko şanzuman, biri 67.000 km'de 36.500 TL diğeri 100.000 km'de 31.250 TL

İkisi de Siyah ve içleri bej rengi döşemelerden, 100.000 km'de olan deri koltuklu.

100.000 km'de bir Mondeo almak sizce mantıklı mı? 2 sene sonra kısmetse tekrar değiştirilmesi planlanıyor.

100.000'deki bir Mondeo tdci ne gibi sorunlar çıkartabilir ? Kullanan arkadaşların paylaşımlarını rica ediyorum.

Koltuk ısıtması yoksa derileri sonradan yapılmıştır.

Zevk için olabileceği gibi, döşemenin yıpranmasından da deri kaplatılabilir. Ancak 100.000km.'de bu derece eskime olursa km şüpheli olur.

Dizeller kronik sorundan daha çok, kullanım hatası, kötü yakıt kullanımı gibi sebeplerden dolayı hasar çıkarıyorlar. Bu nedenle kullanıcı çok önemli. Tanıdık kullanıcıdan 150.000km'de de alınır ama tanınmayan, bilinmeyen kullanıcı için dizel araç büyük risk ihtiva ediyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Karabulut

Bu bahsettiğim 67.000 km'deki Mondeo'nun sahibi ile konuşmuştum Koşuyolu'nda oturuyormuş ve haftaiçi akşam 6'dan sonra görebilirsiniz istediğiniz zaman aracı dedi. Belki araç bir süre galeride durmuş olabilir. (acaba fazla mı iyimser düşünüyorum :ohooh: )

Açıkçası Mondeo'ya 36.000 lira vermektense 3 bin lira daha verip 2006 Saab 1.9 tid almayı tercih ederim ki ilgilendiğimiz bir Saab da var kısmetse bakmaya gideceğiz. O da 92.000 km'de ve kazasız boyasız olduğu söyleniyor. Her ne kadar ikinci elde sıkıntı yaşatma ihtimali olsa da Mondeo parasına Saab almak daha mantıklı.

Bahsetmiş olduğunuz ilana da mesaj atacağım birazdan o araç da güzel duruyor :D Aracı tanıyanınız var mı detaylı olarak?

Bu arada Evren Bey sanırım koltuklar sonradan deri kaplama çünkü ısıtma var diye belirtilmemiş. Dediğiniz gibi eğer km orjinal ise büyük ihtimalle keyfi kaplatılmıştır.

Bu bahsettiğim 100.000'deki araç sahibi ile de konuştum bugün, Sağ ön kapı sacı değişmiş ve 5-6 parça da boyası varmış sağ tarafında. Biraz soğuttu açıkçası...

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Onur Bey, boyalar eger ki buyuk bir hasardan dolayi yapilmamissa kafaniza fazla takmayiniz. Ben de 4 parcali boyali almistim; cunku kaza ani fotograflarini gormustum icim rahatti; ancak dun gece bir kaza da ben yaptim ve simdi boya olacak 5 parca ;)

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
67 bin km.deki 2006 Mondeo uzun zamandır satılık, resimler gerçek yazıyor ama çekildiği yer Etiler'de Çobanoğlu diye bir galeri. söyledeğiniz rakamlar yüksek, üyelerimizden Gündüz Albayrak daha uygun fiyata almıştı. Ama o da satılığa çıkarmış aracını o civarlara. Ona ilandan veya özel mesajla ulaşırsanız size bilgi verecektir.

Mondeoların parçası çok pahalı, 2-3 mesaj önce yazdığım listenin tutarı 1.791 TL yetkili serviste. İyi araştırın ve ekspertiz yaptırın derim. Mümkünse sahibini tanıdığınız birine talip olun.

Yanlış anlaşılmasın işim gereği araç sıkıntım yok,mondeo yu bana ait bir aracım olsun diye aldım ve çok da memnunum,keyfe keder ilana koydum. Onur bey ile mesajlaştık aslında ben boya görmemiş bir mondeo linki verecektim 137000 de uzun süredir dikkatimi çekiyordu 29999 tl fiyatı vardı,ama linki açınca gördüm ki adam 34000 e çıkarmış :nazar:.

Bu arada dün aracın bakımlarını Gazientepli kardeşler de yaptırdım,bakımı gelen aracınız varsa işçilik ücreti almıyorlar kampanyaları var,reklam için değilde bakımı gelen araç sahibi arkadaşların faydalanması için yazdım,diğer servislerde de olma ihtimali var tabii ki.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Katılıyorum. Bu nedenle bilmediğim kişiden almam dedim. Ben 115binde alıp 135binde sattım. Sattığım sırık da en az 50-60bin km sıkıntısız biner. Ama bilindik araba olduğu için. Yoksa bir turbo ve enjektör takımı masrafını düşünürseniz almamak daha iyi.

MK3 mondeoya 36bin mi :D Alınmaz.

36 bin çok yüksek geçen sene bu zamanlar, 59K km.de 32bine almıştım. Hem de filo arabasını 4-5 parça boyalı- tabi ekspertiz sonrası.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Bak senin araba alınabilir bir araba. Güzelce yaptırıyorsun.

Hiç sorma Hakan, servisten çıkamaz oldum, sürekli motor sesi dinlersem olacağı budur :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...