İçeriğe Yönlendir

Kapı Lastikleri

Misafir

Recommended Posts

Misafir

merhaba arkadaşlar,biryerde duymuşdum arabanın kapı fitillerinin içine elektirik kablosu koyuyorlarmış,ses yalıtımı için,sizce bu dogru bir fikirmidir.bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

birde bazen hafif yagmurda sanroof u açıyorum,fazla ıslanmıyor ama bi zararı olurmu?

sanroof un arada bir kızaklarını yaglıyorum,bu iyi bişeymidir ?(sanroof elektirikli)

herkese ilgisinden dolayı teşekkürler saygılar.

98 monde ghia hb

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Elektrik kablosunu duymadım da bu serum hortumları var ince, ondan koyuyolar baya bi etkisi oluyormuş diye duydum

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben uydu kablosu konulduğunu ve etkisinin olduğunu okumuştum başka bir forumda. Serum hortumunu fitil içinden geçirmek zahmetli olsa gerek zira uydu kablosunu da krem-vazelin sürerek geçiriyorlarmış. Bende kapının alt kısmındaki fitillerde deneyeceğim bunu uygun bir zamanda.

Yorum bağlantısı
Fatih Ardic

Gerçekten degişik bir çözüm önerisi bu arabayı düşünen niye böyle deşemmemiş ? yoksa biz arba konusunda herşeyde oldugu gibi daha fazla bilgilimiyiz acaba ? kendi arabanızda bence denemeyin

Yorum bağlantısı
Hakan Akbaba
merhaba arkadaşlar,biryerde duymuşdum arabanın kapı fitillerinin içine elektirik kablosu koyuyorlarmış,ses yalıtımı için,sizce bu dogru bir fikirmidir.bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

birde bazen hafif yagmurda sanroof u açıyorum,fazla ıslanmıyor ama bi zararı olurmu?

sanroof un arada bir kızaklarını yaglıyorum,bu iyi bişeymidir ?(sanroof elektirikli)

herkese ilgisinden dolayı teşekkürler saygılar.

98 monde ghia hb

SÜleyman bey ben açıkçası bvu tip bir işlemi önermem. Dediğiniz işlemle kesilecek ses miktarı çok az bir şey olur o da olursa tabi. O fitillerin ne kadar pahalı olduğunu zaten biliyorsunuz bence hiç otjinal halini bozmayın. Ben şahsen arabamda bu tür bir işleme girişmezdim.

Sanroof için ise kızaklarını yağlamanızda bir sakınca olacağını sanmıyorum. Ben eski aracımda yağlıyordum.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Vesile ile :kafa: ,

bu sanrooflar için yapılması gereken bir bakım vs. var mıdır?

Sorunsuz çalışan mekanizmanın yıllar boyu sorunsuz çalışmaya devam edebilmesi için....

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
NE ile yağlıyorusunuz?

çaglar bey, arada bir wd 40 sıkıyorum farklı bir yag önerirmisiniz ?

wd 40, bu yagın bi zararı olurmu acaba?

saygılar.

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

mrb.benim aracımdada kapıdan gelen sesler mevcut 60 70km den sonra kapı aralıklarından ve cam fitillerinin kenarları vuvlamaya başlıyor.lastikler malkum iyice işlevini bitirmiş.yumuşacık veya sert haldeler.cam lastiklerine çare yok evet mecburen degişecek.lakin kapı lastiklerinin o delikli olan mevcut yer için aklıma yatıyor serum lastigi ama kablo imkansız cunki kablo plastigi serttir.lastigi zamanla yarar zira sogukta kemik gibidir.serum lastigide sogukta taş gibi oluyor buda kışın lastikleri yarar.geçen gün evlerin cam çerçeve kenarlarında kullanılan kahve renkli fitilleri gördüm serum lastigi genişliginde var yapışkan bantı atılırsa ince işçilikle kapı lastiginin arasında gecirilirse iyi olur düşüncesindeyim.lakin bu ürünler malum kış şartlarında bile deforme olmuyor ve olduçca yumuşak ürün.maksat kapı lastiginin arasında oluşan yapışkanlıgı önlemek.hurdacıda bile dört kapı lastigine 200 tl istediler bu acı veriyor.fikrime ne dersiniz benim mantıgıma uyuyor.uygulamaya kara verdim.sunroff yaglama içinse dişlilere bence kırmızı gres yag sürülürse daha iyi olur.kiride üzerinde tutmaz fazla .beyaz gres yagda olabilir.ince yag çabuk etkisini kaybediyor.bunla ugrasmak zor.artı ince yag tozu yapıştırıyor resmen.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
mrb.benim aracımdada kapıdan gelen sesler mevcut 60 70km den sonra kapı aralıklarından ve cam fitillerinin kenarları vuvlamaya başlıyor.lastikler malkum iyice işlevini bitirmiş.yumuşacık veya sert haldeler.cam lastiklerine çare yok evet mecburen degişecek.lakin kapı lastiklerinin o delikli olan mevcut yer için aklıma yatıyor serum lastigi ama kablo imkansız cunki kablo plastigi serttir.lastigi zamanla yarar zira sogukta kemik gibidir.serum lastigide sogukta taş gibi oluyor buda kışın lastikleri yarar.geçen gün evlerin cam çerçeve kenarlarında kullanılan kahve renkli fitilleri gördüm serum lastigi genişliginde var yapışkan bantı atılırsa ince işçilikle kapı lastiginin arasında gecirilirse iyi olur düşüncesindeyim.lakin bu ürünler malum kış şartlarında bile deforme olmuyor ve olduçca yumuşak ürün.maksat kapı lastiginin arasında oluşan yapışkanlıgı önlemek.hurdacıda bile dört kapı lastigine 200 tl istediler bu acı veriyor.fikrime ne dersiniz benim mantıgıma uyuyor.uygulamaya kara verdim.sunroff yaglama içinse dişlilere bence kırmızı gres yag sürülürse daha iyi olur.kiride üzerinde tutmaz fazla .beyaz gres yagda olabilir.ince yag çabuk etkisini kaybediyor.bunla ugrasmak zor.artı ince yag tozu yapıştırıyor resmen.

kesinlikle katılıyorum size,bahsettiginiz lastikler gayet mantıklı,süper olur.

aynı lastigi ben arka farlarda kullandım, su alıyordu söktüm lastik eskimiş,kardeşimle lastigi ikiye böldük,(zaten iki parça) yapışkanlı kısımı fara yapıştırıp yerine otutturdum vidaladım süper oldu.

aynı işlemi arka camdaki stop lambasındada yapabilirsiniz, sıcakdan spoylerdeki lastikde deforme oluyor,bu lastik yumusak ve üzerinde yapışkanı oldugundan oldukca kullanışlı ve saglam. aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
kesinlikle katılıyorum size,bahsettiginiz lastikler gayet mantıklı,süper olur.

aynı lastigi ben arka farlarda kullandım, su alıyordu söktüm lastik eskimiş,kardeşimle lastigi ikiye böldük,(zaten iki parça) yapışkanlı kısımı fara yapıştırıp yerine otutturdum vidaladım süper oldu.

aynı işlemi arka camdaki stop lambasındada yapabilirsiniz, sıcakdan spoylerdeki lastikde deforme oluyor,bu lastik yumusak ve üzerinde yapışkanı oldugundan oldukca kullanışlı ve saglam. aklınızda olsun.

tşk.yogunlugum sebebiyle ve beklenilmeyen sorunlar yüzünden el atamadım daha ama söyledikleriniz aklımda olucaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...