İçeriğe Yönlendir

Arkadan Gelen Ses

Hakan Yağlı

Recommended Posts

Hakan Yağlı

selam .. benim arabada sebebini bi türlü çözemediğim bir ses var .. sağ yan çamurluğun içinden geliyor gibi sanki yada bagaj içinden ..böylee sanki arkada porselen tabak birbirine değer ses yaparya tıngır tıngır kasislerde geliyor bu ses.. benim durumumuma benzer bi kaç forum okudum hepsini not aldım ustama vereceğim.. başka neden olabilir ne yapmamız lazım..

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

Z-rot olması muhmetel. Aynı sorunu yaşayıp Z rot değişimiyle sesi kesilen arkadaşlar var.

Focus-1 için *den gelen ses başlığıyla epey konu açıldı, focusun sesini kesmek ne zormuş böyle :D

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Amortisör tablaları vardı sanırım orda. Onlardan yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Arka koltuk katlama menteşelerinin arasına sünger sıkıştırıp deneyin.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Arka koltuk katlama menteşelerinin arasına sünger sıkıştırıp deneyin.

arka koltuk kilitlerinden ve bagaj kilitlerinden gelmiyor maaalesef

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

hakan yağlı kardeşimizin sorunu bu gün görüştüğümüz de amortisör lastiklerinden geldiğini ve 20 tl gibi bir rakama hallolduğunu söyledi.detayları hakan biliyor..tavsiye ettiğim çağlar oto ford özel servisine teşekkürler..

Yorum bağlantısı
İrşat Kandemir

buna benzer ses benim arabadanda geliyor bende baktırayım amortisör lastiklerine

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynı ses benim fiestada da arada bir geliyor, arkada z rot yok bizde, ses tık tık tıtık tık diye metalik bir ses, arada bir araba küçük kasislerden geçerken yani hızlıca ritmik olarak sağa sola titreşirken geliyor, araç dururken asla sesi bulamıyorsunuz, istediğiniz kadar sallayın tık yok, buda amortisör üst lastiklerindenmi geliyor acaba, bagaja girip dinlediğimde tam bagaj kapağının üst kısmında 3. stop lambasının ordan geliyor gibi, lambayı falan çıkarıp baktım bişey yok, ses aşşağıdan gelipte orayamı yansıyor nedir, bulamadım bir türlü. Fikri olan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Amotisör üst tablasından gelen ses yanlış bilmiyorsam amotisör patladığında gelen ses (benim arabada mevcut) gibidir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gökhan Uçak

ne zor birşeymiş bu sesi kesmek. benim 2001 hb de de var ve 4 amortisör, arka amortisör takozları ve amortisör kepi mi şapkası mı deniyor o amortisör yuvasına oturan parça da değişti ama yine de var. büyük kasislerde değil de hafif bozukluklarda geliyor bu ses. acaba z rot olabilir mi önlerin z rot değişti arkalar değişmedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Yeni konu acmiyim;

Benimkinde de arkadan sebebini cozemedigim bir ses var. Sanki yagsiz kalmis gibi her yaylandigin gacir gucur ediyor. Hava yagmurluyken ses yok kuruyken her yaylanmada ses cikariyor. Sag taraftan geliyor. Boyle bir sorunu yasayan varmi daha once?

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Yeni konu acmiyim;

Benimkinde de arkadan sebebini cozemedigim bir ses var. Sanki yagsiz kalmis gibi her yaylandigin gacir gucur ediyor. Hava yagmurluyken ses yok kuruyken her yaylanmada ses cikariyor. Sag taraftan geliyor. Boyle bir sorunu yasayan varmi daha once?

İşte benim yaşadığım sorunun aynısı, evet dinliyoruz üstadları..

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
İşte benim yaşadığım sorunun aynısı, evet dinliyoruz üstadları..

Benimki de tam tersi yağmur yagınca çukr, tümsek vs. geçerken gacır gucur ediyor arka taraf..

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
selam .. benim arabada sebebini bi türlü çözemediğim bir ses var .. sağ yan çamurluğun içinden geliyor gibi sanki yada bagaj içinden ..böylee sanki arkada porselen tabak birbirine değer ses yaparya tıngır tıngır kasislerde geliyor bu ses.. benim durumumuma benzer bi kaç forum okudum hepsini not aldım ustama vereceğim.. başka neden olabilir ne yapmamız lazım..

travers burçları diye düşünüyorum.

Yeni konu acmiyim;

el fren telinin arka tekere bağladığı yerden yapıyor genelde.ama takozların da benzer ses yaptığı oluyormuş..

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
Fatih Aldemir

Yeni konu açmayayım :)

Arka taraftan benim araçta da ses gelmeye başladı. Tümseklerden, setlerden geçerken gırc ediyor. Ustaya götürdüm bugün. Arka z rotları,viraz demirini söküp denedik ses yine geliyor.

Arkadaki burçlardan geldiğini,8 sap 8 sol tarafta toplam 16 burç olduğunu ve değişiminin pahalıya maal olacağını söyledi. Müsait bi zaman getirmemi ve gress vs gibi yağlarla sesi kesmeye çalışacağını söyledi.

Hasıl-ı kelam, ses şu burçlardan geliyordur diye fikri olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ses sorununu bugün hallettik. Arka amortisor üst takozundan geliyormuş. Bu sebep ile debge kolunun da yıprandığını farkederek onu da değiştirmiş olduk. Gelen ses viraj demir lastiğinin bozuk halinden gelen sese benziyordu.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abdullah CANSARI

Merhaba şuan kullandığım araçta sanki teneke saçlar birbirine çarpıyor gibi egzos borusunun üzerinde takılı saçtan olabilir mi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...