İçeriğe Yönlendir

Axa Mini Onarımı...

Hilmi Eser

Recommended Posts

Hilmi Eser

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar...Axa sigorta Antalya'da mini onarımı Ford Yetkili Servislerden birine yaptırıyor...Ford Bilaller 'e.Forumda geçen Auto King vb. oto bakım şirketleriyle diğer sigortaların anlaşması var.Fakat Axa'nın Antalya'da bu hizmetini yetkili servis yapıyor.Şimdi burada yapılan onarımın verimliliği hakkında ne söyleyebilirsiniz acaba?Yetkili servis ama bu bir tercih etme nedeni olabilir mi?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Axa da mini onarun yoktu sanki :nazar: Yani auto king gibi değil. Belirli bir ücrete kdar kazasızlığa dokunmayan bir sistem mi geldi axa ya acaba. Çünkü geçen seneye kadar genelde axa ile kaskolardık en sinir olduğum kısmı mini onarım olmaması idi.

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Axa da mini onarun yoktu sanki :nazar: Yani auto king gibi değil. Belirli bir ücrete kdar kazasızlığa dokunmayan bir sistem mi geldi axa ya acaba. Çünkü geçen seneye kadar genelde axa ile kaskolardık en sinir olduğum kısmı mini onarım olmaması idi.

Yok kardeş benim poliçemde var mini onarım ama dediğim gibi yetkili servis yapıyor.Ama bu servislerin alt yapısı nekadar yeterli onu bilmiyorum işte ama axa'da mini onarım var onu söyleyebilirim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mini onarım denen onarım çeşidi, standart yetkili servis ekipmanı dışı yatırım gerektirir. Yetkili servis bu ekipmanları almış ise ne güzel, almamış ise standart ekipman kullanır, müşteri sonuca bakar, nasıl yapıldığı maliyeti servisin bileceği iş. Ama bu maliyeti uzun süre kaldıramaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Axa'da bizim bildiğimiz mini onarım olayı yok...

Küçük hasarlar uygulaması getirmiş olabilirler... Poliçelerini inceledim şimdi.. Bununla ilgili bir şey göremedim.. Sorarım yarın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

En son servislerle anlaşmalı indirimli bir şeyler yapıyorlardı ama tamamen ücretsiz değildi.

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Axa'da bizim bildiğimiz mini onarım olayı yok...

Küçük hasarlar uygulaması getirmiş olabilirler... Poliçelerini inceledim şimdi.. Bununla ilgili bir şey göremedim.. Sorarım yarın...

Üstad axa'dan yaptığım poliçede belli oranlarda mini onarımdan bahsediyor aynen auto king ile anlaşmalı olan diğer sigorta şirketlerinin poliçelerinde olduğu gibi fakat bu mini onarımı yetkili servise yaptırıyorlar.Neyse dönerseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Sigorta şirketlerinin çoğu, mini onarım hizmetini, bu işte uzmanlaşmış, özel teknikler kullanan şirketlerle (Auto King, Otto Zenith) anlaşmalı olarak veriyor. Hasarın niteliği ve boyutuna göre bir yılda belirli adetlerle sınırlı olarak verilen hizmet, hasarsızlık indirimini etkilemiyor. Axa Sigorta ise, diğer şirketlerden geri kalmamak için mini onarım teminatı sunuyor ama hizmeti Auto King ya da Otto Zenith değil, kendisinin anlaşmalı olduğu servisler veriyor. Ayrıca, diğerlerinden farklı olarak belirli bir tutara kadar olan hasarları mini onarım olarak değerlendiriyor ve hasarsızlık indirimini etkilemiyor. Bu tutar, yanlış hatırlamıyorsam 150 TL. Servisler, bir tampon hasarını ya da küçük göçük, boya hasarını bu fiyata ya da daha ucuza yapar mı, yani mini onarım kapsamına sokarlar mı, bilinmez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Axa Sigorta ise, diğer şirketlerden geri kalmamak için mini onarım teminatı sunuyor ama hizmeti Auto King ya da Otto Zenith değil, kendisinin anlaşmalı olduğu servisler veriyor. Ayrıca, diğerlerinden farklı olarak belirli bir tutara kadar olan hasarları mini onarım olarak değerlendiriyor ve hasarsızlık indirimini etkilemiyor. Bu tutar, yanlış hatırlamıyorsam 150 TL. Servisler, bir tampon hasarını ya da küçük göçük, boya hasarını bu fiyata ya da daha ucuza yapar mı, yani mini onarım kapsamına sokarlar mı, bilinmez.

Sordum... 150 liraya kadar kaporta ve boya hasarları için bu teminat veriliyor.. Hasarsızlık bozulmuyor... Anlaşmalı servislere yaptırmak zorundasınız... Parça değişimi yok ve bir hakkınız var..

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Sordum... 150 liraya kadar kaporta ve boya hasarları için bu teminat veriliyor.. Hasarsızlık bozulmuyor... Anlaşmalı servislere yaptırmak zorundasınız... Parça değişimi yok ve bir hakkınız var..

Teşekkür ederim abi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...