İçeriğe Yönlendir

Logan Vs Fiesta (dci-tdci)

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

arkadaşlar 2 aydır fiesta kullanıcısıym yaklaşık 2 senedirde babamın loganını kullanıyorum. aktif olarak 2 aracıda epeyce çok kullanıyorum

2004 tdci fiestam (125000 de) 2007 dacia logan 1.5dci(174000de)

fiesta 68 bg iken logan 65 bg torklarıda 2sinin 160Nm 2000devirde

arkadaşlar nasıl oluyor bilmiyorum ama babamın uzun kilometre yol yapmış genel bakımı dışında bakım görmemiş loganı nasıl oluyorda fiestadan daha atak seri ve güçlü hissettiriyor anlayamadım hadi benim fiestam iyi değil desem yakın arkadaşımın duğlesten yeni motor yapılmış fiestası da aynı benim fiestamın ataklığında

hiç yan yana kapıştırma imkanım olmadı ama ben eminimki serilikte logan fiestadan ne yazıkki hızlı

siz ne düşünüyorsunuz bu durum için

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kapıştırmayalım da, birisi 1.5 80 bg. diğeri 1.4 68 bg. Bunu geçtik, kilo problemi vardır eminim. Fiesta dediğiniz araba en az bir ton, Logan kaç kilo bilmiyorum...Şanzıman oranlarına girersek konu dağılabilir... :good1:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Arada 110 kg var. Logan 1.5 70hp. Ayrıca fiesta ortalama 0.7 lt daha az yakıyor.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Sakın Logan ağır deme Cihan... :good1:

Değil. Logan 973 kg boş. Fiesta 1080 kg.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Logan 100kg. dan fazla daha hafif, vites oranlarınada bakmak lazım tabii, birde renonun dci motoru, düşük devirde biraz daha istekli buda etkiliyor sanırım, clio sümbülle denemelerimdede farkettim, clio daha çabuk hızlanıyor fakat sonrasında çabuk tıkanıyor, yakalayıp geçiyorum fiestayla.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Logan 100kg. dan fazla daha hafif, vites oranlarınada bakmak lazım tabii, birde renonun dci motoru, düşük devirde biraz daha istekli buda etkiliyor sanırım, clio sümbülle denemelerimdede farkettim, clio daha çabuk hızlanıyor fakat sonrasında çabuk tıkanıyor, yakalayıp geçiyorum fiestayla.

Aynen. 1.vitesi çok kısa olduğundan 40-50 km ye kadar birçok spor araçtan daha atak kalkacağına eminim. Ama 50den sonra nolacak? :good1:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Logan'ı üyemiş Nuri Başer abiye sorun...Sorunun büyüğünü o yaşamıştı şanzıman sorunundan sonra...Renoların debriyajlarında 150kdan sonra bi kaç sorun olduğunu duymuştum kronik olarak yalnız olay debriyaj balatası değil başka bi sorundu...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

bikez turbosunu açtırıp söktüüp temizletmek dışında hiç bişey yapmadı maşallah enjöktörleri bile hiç ellenmedi babam logana ama herzaman tek istasyondan eurodizel alır ve aracın yağını suyunu vaktinde değiştiri hiçte motor soğukken sıkıştırmayız mümkün oldukça ama diğerzamnlarda ise aracı diğer şirket araçları gibi kullanıyoruz araç basılmaya epeyce alışkın ve çok zorlanmaya buna rağmen 174000de ve tamamen sorunsuz

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
duğlesten yeni motor yapılmış

olan araçla aynıysa bir problem vardır (Sorun Duğleste)

Konu Burada Kapanmış bence :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Konu Burada Kapanmış bence :blink:

+50

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Konu Burada Kapanmış bence :)

performans açısından benim aracımında motoru iyi durumda olduğunu söylemek için bu kıyaslamayı yapmıştım muhittin Bey

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Logan daha yavaş emin olun sorun süspansyonlarda :blink: O kalkışlarda ön kaldırır gibi hızlandığı için daha atak geliyor eminimki fırsatınız olursa yan yana kaldırın sonra arabaları değiştirip bir daha kaldırın iksinde de logan geçemeyecektir ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.5 dci motor Kaşkayı, Lagunayı bile taşımakta (elbette farklı turbo+yazılım ile) vites oranları ve kg avantajı da var. Duster ı bekliyoruz bu arada.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Benim fiesta 1050 kg boş ağırlık olarak.Ayrıca nal toplatır logana.Benim fiesta, abilerinden megane ile kapışıyor 80 hp olanlarla tabiki:)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Logan'ı üyemiş Nuri Başer abiye sorun...Sorunun büyüğünü o yaşamıştı şanzıman sorunundan sonra...Renoların debriyajlarında 150kdan sonra bi kaç sorun olduğunu duymuştum kronik olarak yalnız olay debriyaj balatası değil başka bi sorundu...

İyi hatırlattın Sinan.. logan denen zerzevat Allaha yakın bana uzak olsun.. şanzıman dağıtmakla kalmadı hayatı dar etti bize.. memlekette bu araca uygun şanzıman bulmak içeri ses almayan focus bulmaktan bile zor.. şaka biyana koca Türkiyede stokta 2 şanzıman vardı, uzunmu uzun telefon trafiğinden sonra birtanesini zar zor alabildim.. 3 memleket gezdim.. paramla rezil oldum.. cliolarınki uyar dediler, alakası bile yokmuş.. sonuç olarak günlerce yatan ticari aracımın binlerce liralık zararı da yanıma kar kaldı.. bunun dışında çıkardığı türlü sıkıntıları yazmıyorum bile.. v.s. v.s. ;)

amaç aracı kötülemek değil.. ben başımdan geçenleri anlattım.. :blink:

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
İyi hatırlattın Sinan.. logan denen zerzevat Allaha yakın bana uzak olsun.. şanzıman dağıtmakla kalmadı hayatı dar etti bize.. memlekette bu araca uygun şanzıman bulmak içeri ses almayan focus bulmaktan bile zor.. şaka biyana koca Türkiyede stokta 2 şanzıman vardı, uzunmu uzun telefon trafiğinden sonra birtanesini zar zor alabildim.. 3 memleket gezdim.. paramla rezil oldum.. cliolarınki uyar dediler, alakası bile yokmuş.. sonuç olarak günlerce yatan ticari aracımın binlerce liralık zararı da yanıma kar kaldı.. bunun dışında çıkardığı türlü sıkıntıları yazmıyorum bile.. v.s. v.s. :(

amaç aracı kötülemek değil.. ben başımdan geçenleri anlattım.. :blink:

Benim hafızada 3 terebaytmış ;) İyi hatırlamışım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Dizel fiestanın ruhsatlarda ağırlıkları türlü türlü yazılmış ama dizel fiestanın net ağırlığı 1138 kg. Hafif bir araç deil. Fiestanın motorunu logana koyarsanız belki o logan fiestadan daha az yakıp daha seri hızlanacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dizel fiestanın ruhsatlarda ağırlıkları türlü türlü yazılmış ama dizel fiestanın net ağırlığı 1138 kg. Hafif bir araç deil. Fiestanın motorunu logana koyarsanız belki o logan fiestadan daha az yakıp daha seri hızlanacaktır.

+1000 aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

loganın amortisörlerinin yumuşaklığı ve yüksekliğinden ötürü ve içeri fazla motor sesi alması ve düşük devirde daha seri olması bana bu hissi yaşatmış olabilir fakat ilk fırsatta 2 aracı yan yana denemek istiyorum benim şahsi düşüncem logan başta daha seri kalkacak ve fiesta sonradan geçecektir denemek lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dacia Logan MCV

Ambiance 1.5 dci

Laureate 1.5 dci 70HP

Laureate 1.5 dci 80HP

7 Kişilik Dacia Logan MCV

Ambiance 1.5 dci

Laureate 1.5 dci 70HP

Laureate 1.5 dci 80HP

Sizin Logan bunlardan hangisi ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

onlardan değil Serkan Bey 2007 bir eski kasası ambiance pack 65 bg mcv değil sedan modeli

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
(düzenlendi)

Tartışacak hiçbir konu yok, Fiesta Logandan tabii ki yavaştır...

1.5 dci motor, 1.4 tdci motordan kat be kat başarılı bir motor. Ayrıce renault'un şanzıman oranları da daha başarılı...

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

İnternetten baktığım kadarıyla 0-100'leri şöyle...

Logan-15.5 sn

Fiesta-15 sn

Ki ben fiestanın bu kadar yavaş kalacağını da sanmıyorum. Opel 1.3 cdti ile kafa kafa gidiyor benimki. onlarında hızlanma değeri 13.5sn ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

1500 lü devirlerde fiesta daha sarsıntısız rahat logana göre ama fiestanın çok daha iyi olmasını ümit ederdim motor ve şanzuman oranları olarak bir birine çok yakın olduğunu söyleyebilirim (hislerime göre) 1. vites ve 2 de ufak fark olabilir dikkat etmem lazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...