İçeriğe Yönlendir

Fiesta Lastik-jant

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Lastik seçimi yapacağım şu anda jantlarımda kullandığım lastikler 195/50/15 Kumho interneten fiyat araştırması yaptım almışken 205/50/15 alıyım diye düşündüm. Kumholarda ikisinin arasında fiyat olarak çok bir fark yok ama şöyle bir sorunum var. Benim Jantlarım peugeot ofsetli olduğundan lastik tabanı genişlediğinde sürtme ihtimalide hayli fazla olacak. Ki 195'lerle bile sürtme yapıyor ara ara.

Şimdi nası yapsam 195 alıp devam mı etsem 205 alıp başka bi çözüm mü arasam :s

Yada janta bi işlem yaptırabilirmiyiz tornalatma gibi falan ? Bana pek sağlıklı gelmedi sonuçta bijonların tutuğu etin kalınlığınıda azaltmış olacağız...

Bide son olarak şu desenlerden hangisi daha faydalı olur bana H V W Y falan bir sürü seçenek var :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konunun yaşam sohbette işi ne Yiğitcan....

Taşıyorum jant bölümüne..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Haklısın abi kusura bakma gecenin bir yarısı konu açınca böyle oluyor :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiesta ya H endeksini üstü gereksiz pahalı olur. Ben olsam 185 e düşerdim o ayrı konu, 205 + pug jantını sürteceği de kesin ise, var olan ebat ile devam edilmesi zorunluluk.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

14" e dön diyeceğim olmayacak şimdi, 205 tabanda ne öyle drag mı yapmaya niyetlendin :rolleyes:

En güzeli lastiğin aynı kalsın, sen 185 de takmazsın nasılsa, jant tornalatma işinide direk unut, hayatına önem veriyorsan yaptırmazsın.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
14" e dön diyeceğim olmayacak şimdi, 205 tabanda ne öyle drag mı yapmaya niyetlendin :p

En güzeli lastiğin aynı kalsın, sen 185 de takmazsın nasılsa, jant tornalatma işinide direk unut, hayatına önem veriyorsan yaptırmazsın.

Şu anda zaten demir jantlar var ama hiç memnun değilim arkadan bakınca bisiklet lastiği gibi geliyor soğuyorum arabadan. Kapaklarıda söktüm öyle siyah siyah dolanıyorum battı balık yan gider hesabı :p

Torna işine hiç mi hiç sıcak bakmıyorum zaten pek akıllı işi gibi gelmiyor. Genede bir sorayım dedim :)

fiesta ya H endeksini üstü gereksiz pahalı olur. Ben olsam 185 e düşerdim o ayrı konu, 205 + pug jantını sürteceği de kesin ise, var olan ebat ile devam edilmesi zorunluluk.

Büyük ihtimalle öyle olacak Çağlar abi aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık :)

Ali abi şu jant tornalatma işini biraz açarmısın.

Jantın iç göbeğini tornalama vasıtası ile kısaltıp jantın birazcık daha içeride durması sağlanıyor heralde. Duydum ama hiç yapan görmedim :s

Yorum bağlantısı
Misafir

Hiç gerek yok hayatı risk'e atmaya, sonuçta can taşıyoruz. Tornalama işi bu nedenle yaş, en mantıklısı aynı ebattan devam yada ebat jant değişimi yapılacak.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Saç jantlarla geziyorum demişsin. Sen o arabayı sac jantlarla 6cm bas bak nasıl durucak :p 185-55-15 olabilir. Ama en mantıklısı jantları satmak :p Şaka biryana, 195-50-15 e devam.

Bu arada, Sakın sakın o tornalama işine girme! Varsın sürtsün, Canından dahadamı kıymetli lastiklerin ???

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Saç jantlarla geziyorum demişsin. Sen o arabayı sac jantlarla 6cm bas bak nasıl durucak :p 185-55-15 olabilir. Ama en mantıklısı jantları satmak :p Şaka biryana, 195-50-15 e devam.

Bu arada, Sakın sakın o tornalama işine girme! Varsın sürtsün, Canından dahadamı kıymetli lastiklerin ???

Çamurluğa değil de pandizota sürtüyor zaten bi kısmını tıraşladık sürte sürte :) Şehir içinde falan sürtmüyo zatende uzun yolda süratliyken şu yoldaki dalgalanmalarda araba birden kendini aşağıya basınca kötü oluyor. Pandizotun bitmesini bekliyorum :)

300-400 TL için satmaya değmez zaten o kadar da edermi bilmiyorum :s bu haliyle kullanıyorum dışta durması daha çok hoşuma gidiyor zaten yeni jant alsam gene sınırlara yakın ama sürtmeyen cinsten almak isterim :)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Balım

bu tornalama işini bazen ront balansçılarda yapıyor ama sanırım onlar farklı bir amaç için yapıyor, sizlerin burada bahsettiği tornalama farklı galiba. yada ben öyle anladım.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Yiğitcan Bey benim lastik 205/45/16, harika bir görüntüsü var fakaat davlumbaza değilde araba arkası ağırken çok esnediği zaman çamurluğa sürtüyor. Ayrıca herkes baskı yapıyor bu teker bu arabaya büyük diye ama görüntü mükemmel :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

185 55 15 H micihelin energy saver . Rahat rahat gezin, bir de az yakarsınız. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Yiğit bence stretched yap. :) Anca o zaman sürtmez. Hemi de alman tarzı. :) İstersen 185 45 15 lastik var,dunlop marka. :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

205 alırsam riske girerim sanırım eğer sürtme yaparsa lastikler elimde patlar :) En iyisi 195 le devam etmek sanırım :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Yiğit bence stretched yap. :superman: Anca o zaman sürtmez. Hemi de alman tarzı. :good1: İstersen 185 45 15 lastik var,dunlop marka. :D

Stretched ne ya :D 185 istemem bi anlamı yok o zaman jantları takmamın demir jantlarla binerim lastik alcağım paraya da yay atarım daha iyi :D

Toyo kullanan varmı acaba onlar nasıldır ki ? Ben kumho'dan memnunum ama geçen lastikçi aynısı gibi bişeyler zırvaladı

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Stretched ne ya :rolleyes: 185 istemem bi anlamı yok o zaman jantları takmamın demir jantlarla binerim lastik alcağım paraya da yay atarım daha iyi :D

DSC_0051-1.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cantçılar bakmışlar ki, 8-9 inch cantlarla, çançinçon 215 lastikler ucuz. bu ikisini birleştirince strech olmuş :rolleyes: , gerçekten merak ederim: bu lastiğin yanağı ne kadar dayanır diye? Zira ters geriliminde çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...