İçeriğe Yönlendir

Soyadı Değişikliğinden Dolayı Ruhsat Yenileme

Süleyman Akdoğan

Recommended Posts

Süleyman Akdoğan

Eşimin arabasını satmaya karar verdik, fakat ruhsatta halen kızlık soyadı bulunduğu için noter satış yapmadı. Ruhsatın yeni soyadına göre yenilenmesinden sonra satış yapılacağını belirtti.

Bu durumda ne yapabilirim? Arabayı satabilmem için mutlaka ruhsatı yenilemem mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

tc kimlik numaraları tuttuğu için çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. başka bi noterle görüşün bence.

yada vukuatlı nüfus kayıt örneği de yardımcı olabilir.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ruhsat değişecek. başka yolu yok... Hiç bir noterde yapamaz... Bunun hakkında genelge olduğunu duymuştum....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Burası Türkiye yapmaması gerekir ayrı ama büyük şirketlerde evraklar şirkette imzalanır sonra notere gider.

Ben bilmem o zaman :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya zaten kimliğin arkasında kızlık soyadı yazıyor ki..Eğer kimlik eskiyse yenilesin orada yazar..noterde paşa paşa satışı yapar.Bence saçma bir durum var.

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Ya zaten kimliğin arkasında kızlık soyadı yazıyor ki..Eğer kimlik eskiyse yenilesin orada yazar..noterde paşa paşa satışı yapar.Bence saçma bir durum var.

bence de saçma ama kimlikteki soyad ile ruhsattaki uyumlu olmalıymış.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla abi benim eşimin nüfus cüzdanının arkasında kızlık soyadı yazıyor..Şimdiye kadar bir sorun olmadı..Tapu da satış yapılabiliyor da araç neden satılmasın..Bence noterin işgüzarlığı.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Erhan sen değiştirebilirmisin.

Neyi, senin ruhsatı mı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...