İçeriğe Yönlendir

Ttnet Kazığı

Haluk Şentürk

Recommended Posts

Haluk Şentürk

18 ay önce kapattığım internet hattıma (ben öyle zannediyorduM çünkü dilekçeyle müracaat ettim) 560 lira haciz gelmiş.avukatlık bürosundan dün saat 17 de aradılar ve kötü haberi verdiler.haftasonu girdiği için ne olmuş nasıl olmuş anlamadım.Aynı zamanda telefonu da iptal ettirmiştim.onunla ilgili birşey yok ama internette sıkıntı va herhalde.kapat dedik kapatmadılar gibime geliyor.

bu 18 ay içinde ne bir tebligat ne bir hatırlatma ne de bir arama.direkt haciz...

aradan o kadar zaman geçtiği için bütün evrakları galiba attım.bakalım pazartesi herşey ortaya çıkacak böyle bir durumu olan varsa bir kontrol yaptırsın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haydaa. telefonu iptal ettirdin interneti iptal etmemişler mi.. ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Telefonu iptal ederler interneti iptal etmezler, sonrada kullanılmayan internetin parasını hacizle almaya çalışırlar; madem telefonsuz internet olabiliyor neden yıllardır mecbur tuttunuz internet için telefonu :shok:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Müşteri hizmetlerini arayın ttnet aboneliğinizi devam ettirmek istediğinizi haczin kalkmasını istediğinizi söyleyin olmaz diyecekler kibar bir dille ısrarcı olun ısrar edin yaklaşık 5-6 dakikalık ısrarın sonucunda müşteri temsilcisi "bu konudaki düşüncenizi ilgili birimimize yönlendiriyorum" tarzında bir yanıt bekleyin eğer bu yanıt gelmezse bana hiçbir bilgilendirme yapmadınız diye şikayet edin kibar olmayı bırakıp sıkıştırmaya yormaya başlayın, bağırın yaklaşık 5 dakika daha sabredin yine yukarıda yazdığım tarzda bir yanıt almanızı bekleyin, eğer o tarzda bir yanıt almazsanız yapılacak birşey yok. Bu yazdıklarımın hukuken hiçbir geçerliliği yoktur ancak sistem bu şekilde işler. muhtemelen sizinborcunuz 100-150tl gibi birşeydir, fatura faxınızı isteyin karşı dava açın, böylece 560tl değilde asıl borcunuzu ödeyerek kurtulursunuz eğer fax da vermezlerse uğraşmaya gerek yok 560tl yi ödeyin. Bu yazdığım metinde 1 gün sonra silinirse sevinirim :shok:

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Müşteri hizmetlerini arayın ttnet aboneliğinizi devam ettirmek istediğinizi haczin kalkmasını istediğinizi söyleyin olmaz diyecekler kibar bir dille ısrarcı olun ısrar edin yaklaşık 5-6 dakikalık ısrarın sonucunda müşteri temsilcisi "bu konudaki düşüncenizi ilgili birimimize yönlendiriyorum" tarzında bir yanıt bekleyin eğer bu yanıt gelmezse bana hiçbir bilgilendirme yapmadınız diye şikayet edin kibar olmayı bırakıp sıkıştırmaya yormaya başlayın, bağırın yaklaşık 5 dakika daha sabredin yine yukarıda yazdığım tarzda bir yanıt almanızı bekleyin, eğer o tarzda bir yanıt almazsanız yapılacak birşey yok. Bu yazdıklarımın hukuken hiçbir geçerliliği yoktur ancak sistem bu şekilde işler. muhtemelen sizinborcunuz 100-150tl gibi birşeydir, fatura faxınızı isteyin karşı dava açın, böylece 560tl değilde asıl borcunuzu ödeyerek kurtulursunuz eğer fax da vermezlerse uğraşmaya gerek yok 560tl yi ödeyin. Bu yazdığım metinde 1 gün sonra silinirse sevinirim :nazar:

:good1:

Genelde bu tarz yaklaşımlar başarılı sonuçlar alıyor :shok:

Bizde 98'de Bilgisayar almıştık taksitle 2005'te bizi mahkemye vermişler 2 taksiti ödemedik diye. Daha öncesinde hiç bir şekilde ihbarname falan göndermeden. Babam allahtan böyle şeyleri hep saklar ne kadar geçerse geçsin üzerinden. Eve gelip faturaları ve havale kağıtlarını buldu avukatına karşı dava açtırdı madi manevi. Davayı kazandık Bilgisayar bedavaya gelmiş oldu :)

Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi

bu ttnet yokmu 7.05 gb olmuş kota geçen ay 58 tl fatura geldi 4gb kotalıydı. bıktık ya gerçekten hiçbirşey yapmadan doluyor şuara benim ufakılık dadandı biraz :shok::nazar: bakalım şimdilik kotayı geçmedim

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

TÜKODER ( Tüketiciyi Koruma Derneği ) ile de bir iletişime geçin bakalım,hoş avukat aracılığı ile de konuyla ilgilendiğinizi söylemişsiniz. Yurt dışında üreticilere ve hizmet veren kurumlara öyle tazminat davaları açılıyor ki,bizde işçinin sendikası olur patrona bir olup işçinin iflahını keser, tüketiciyi koruma derneği kurulur daha bir aksiyonunu göremedik, suç bizde kendimizde...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
bu ttnet yokmu 7.05 gb olmuş kota geçen ay 58 tl fatura geldi 4gb kotalıydı. bıktık ya gerçekten hiçbirşey yapmadan doluyor şuara benim ufakılık dadandı biraz :shok::nazar: bakalım şimdilik kotayı geçmedim

Bende de birkaç defa böyle oldu bende takip etmeye başladım 3,5Gb olunca dizüstümün ekranını kapatıyorum spor ayakkabılarımı giyip kafama göre uzun bir yürüyüş yapıyorum. Çok faydalı oluyor tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

aynısı bana da oldu ama hattı kapattımak için başvuru yapmamıştım hakkaten ve gene 18 ay gibi bir süre sonra avukat aramıştı :shok:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

En güzeli kotasız almak. Biz aylarca 60-70 TL fatura ödedik şimdi en azından 49 veriyoruz kafamızda rahat bizde istediğmizi indirmekte özgürüz.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Benzeri bir olay yaklaşık 10 yıl önce başıma geldi.. Telefon hattı kapatmak için verdiğim dilekçe işleme konmadığından 2 yıl sonra 600 TL (şimdinin 1-2 bin lirası) parayı paşa paşa ödettirdiler..

Demekki neymiş, dilekçe verirken Teslim-Tesellüm Tutanağı almak gerekiyormuş.. bir de dilekçenin fotokopisini.. Bana da öyle bir ders olmuştu..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Ersin Esirtgener

bundan 5 yıl once bizimde yazlıktaki telefonu baskasına vermişlerdi bizim haberimiz yok.ve annem her ay borç sorma numarasını arayıp borcuna bakıyor telefonun hani yazlıga gitmediğimizden fatura falan geldiyse odeyelim diye her sordugunda borc yok deniyor ve bir gun teyzem evi arıyor kimse yok acan yazlıga gitmişizdir diye dusunup orayı arıyor tanimadıgı biri cıkıyor telefona ozaman anlasılıyor baskasına verildiği hattın ve telekoma gidince birde borc cıkardılar ozaman 100tl falan.hiçbir tebligat faturada gelmediydi.nasıl bir zihniyettir sen benim telefonumu borc var diyip kapat baskasına ver ve bana haberverme!! aslında kapatmayı dusunuyorduk zaten onlar kapamısoldu biryerde :)

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

ne diyelim ki türk telekom işte :unsure: ben de 4 martta kapattırdım tel ve net hattını. size mart ayından 4 günlük fatura gelecek dediler. ama çalışma sistemi olarak sizi telefonla arayacağız tekrar onay vermeniz gerekecek dediler. aradıklarında da ben çalışıyordum duymadım telefonu. belki sizde telefonu falan açmadığınız yada bunu bilmediğiniz için iptal etmemiş olabilirler. 2 gün önce yeni fatura geldi. 4 günlük değil yine 1 aylık. acaba teli açmadım diye iptal mi etmediler yoksa kandırıldım mı bilmiyorum. yarın bi arayacam müşteri hizmetlerini. 560 lira çok para ve gereksiz yere hacizle uğraşmak ta kötü olmuş sizin için. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı durum başıma geldi, yazlık evimizde 3 aylık internet almıştık. Gitmeden önce dilekçe verdik hem hattı hemde interneti kapattırdık, yani biz öyle sandık. Telefonu kapatmışlar neti kapatmamışlar ve yaklaşık8 ay sonra faizi ile beraber 750 TL gibi bir bedel ödemek zorunda kaldık. Yakındır 3g'nin sınırsızı çıksın da o zaman telekom'un bir daha yüzüne bile bakmam.

Yorum bağlantısı
Mete Akan

Şöyle de bir durum var ki benim iki kez başıma geldi.

Limitinizi aştığınız zaman kota sorgulama sayfasında görünenin iki misline kadar farklı bir fatura gelebiliyor.

İkisine de itiraz ettim, ikisinde de paramı geri aldım.

Ama artık akıllandılar, kota sorgulama sayfasının girişinde bakmadan tamam dediğiniz sözleşmede "bu sayfadaki değerlere dayanılarak herhangi bir itiraz yapılamaz" ibaresi yer alıyor. Tabi bu durumda kotanızı sorgulamanızın da bir faydası kalmıyor.

Düşünsenize ay dolmuş, hesap kesilmiş orada 4,5 GB yazıyor ama aslında 6 GB limit aşımınız var (!)

İki seferde de abuk-subuk işi hiç bilmeyenin bile aklına yatmayacak bahaneler öne sürdüler.

Ama çok merak ediyorum acaba kotasını takip etmeden gelen faturaya güvenerek ödeyen kaç kişinin cebinden ne kadarlı bir haksız kazanç elde ettiler?

Aslında bu durumda telefon görüşmelerinizi bile kronometreyle takip edip saymanızı ve faturanızı kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Bu arada bu ay da limiti aştık bakalım başımıza neler gelecek?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Benzeri bir olay yaklaşık 10 yıl önce başıma geldi.. Telefon hattı kapatmak için verdiğim dilekçe işleme konmadığından 2 yıl sonra 600 TL (şimdinin 1-2 bin lirası) parayı paşa paşa ödettirdiler..

Demekki neymiş, dilekçe verirken Teslim-Tesellüm Tutanağı almak gerekiyormuş.. bir de dilekçenin fotokopisini.. Bana da öyle bir ders olmuştu..

Geçmiş olsun..

+1.000.000

Paranoyak eder bunlar adamı, işi sağlama almak gerek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir
Satarsan güzelim ülkemin nadide telekomunu, 70 milyonun her bireyini yürüyen banknotlar olarak gören elalemin yabancısına, olacağı budur!

Kızdım bak şimdi yine :)

+1 bende öyle kızıyorumki...

memleketimin haberleşmesi bile yabancıların elinde... daha ne diyelimkiii...

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Bu ttnet den bir mağdurda benim. 21 Ocak 2010 tarihinde ayda 9.99 kampanyasından 4 gb sınırlı net bağlattık. Daha 3 gün öncesine kadar ne bir fatura var ne e-postaya bir bilgi ben iyice meraklandım ttnet sitesinden sorgulama yaptım tam şok oldum ödenmeyen fatura şubat 55.50 Mart 45.30 tl tam bir şok oldum.Abonelik hanımın üzerinde Cuma günü Telekoma gitti itiraz için bir sürü hariçten gazel okumuşlar,kota aşımı olmuş itiraz edeceğim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aynı sorun benimde başıma geldi. taşındığım evdeki adsl ve telelefon hattının kapatılması için Telekom a başvurdum. borcumu kapatıp bir dilekçe ile başvurmamı söylediler. dediklerini yaptım, kapatma formunu da doldurdum. biz işleminizi yapacağız, sizin yapacağınız birşey yok dediler. sonradan borç sormadan telefon numaramı girdiğimda böyle bi numara yok mesajını alınca dedim kapatmışlar .

aradan 2 sene ye yakın zaman geçti. Olmayan telefon hattıma Verdikleri!! adsl hizmetinden dolayı 680 lira hacizlik borç çıkmış. Görüşmediğim yer kalmadı, en son bi avukata gittim, 1000 lira civarında masrafı olacağını 1 sene kadar da davanın süreceğini söyledi. bende borcu ödeyip bu beladan kurtuldum.

Her yere şikayet ettim ama benim gibi madur olan o kadar çok kişi varmış ki.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Benim arkadaşım bu sorunu şu şekilde çözdü, mahkemeye verdi avukat tutmadan ve mahkeme heyetinden, TTnetin telefon hizmeti olmadan adsl hizmeti sunmadıgını bu durumun bilirkişi ile de tespit edilebileceğini belirtti, mahkeme bilirkişi tayin etti, bilirkişi bunu teyit etti, mahkemede haciz ve borcu iptal etti olmayan bir servisin ücreti olduğu için..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bizimki haciz aşamasında olduğu için , borcu ödeyip sonra itiraz etmemiz gerekiyordu, itiraz için de sadece mahkeme kalanı açıktı, gidip uğraşacak vaktim de yoktu, görüştüğüm avukat da en kolayı borcu ödeyip bu olayı unutmak dedi. bende öyle yaptım.

Benim arkadaşım bu sorunu şu şekilde çözdü, mahkemeye verdi avukat tutmadan ve mahkeme heyetinden, TTnetin telefon hizmeti olmadan adsl hizmeti sunmadıgını bu durumun bilirkişi ile de tespit edilebileceğini belirtti, mahkeme bilirkişi tayin etti, bilirkişi bunu teyit etti, mahkemede haciz ve borcu iptal etti olmayan bir servisin ücreti olduğu için..
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben zaten bazı avukatları hiç anlayamıyorum..Öde kurtul diyorlar.İyide haksızlık varsa bunu çözmek lazım.Ben çok şahit oldum.Derdini anlatıyosun sen en güzeli hiç uğraşma öde bunu kurtul,yoksa 3-5 yıl sürer bu dava diyorlar.Avukatlar bazen ne iş yapıyor gerçekten merak ediyorum :p

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ben zaten bazı avukatları hiç anlayamıyorum..Öde kurtul diyorlar.İyide haksızlık varsa bunu çözmek lazım.Ben çok şahit oldum.Derdini anlatıyosun sen en güzeli hiç uğraşma öde bunu kurtul,yoksa 3-5 yıl sürer bu dava diyorlar.Avukatlar bazen ne iş yapıyor gerçekten merak ediyorum :nazar:

öğrencilik yıllarımda, yeni taşındığımız evde, elektrik saatinde mühür yok diye kaçak elektrik olarak işlem yapmışlardı. itiraz ettim ama cezayı da ödeyip konuyu kapattığımızı sanıyorum, bana da öyle söylenmişti. 1 sene sonra okula gelen mahkeme celbiyle şok olmuştum. yaklaşık 2,5 sene süren dava sürecinden sonra beraat etmiştim.

mahkeme sürecinde elektrik idaresinin ,o evin elektrik saatine mühür taktığını belgeleyememesi ve son yıllardaki ortalama elektrik kullanımı ile bizim eve taşındığımızdan sonraki sarfiyatı karşılaştırılmış, hemen hemen aynı çıkınca suçsuz bulunmuştum. ortada hiçbirşey yokken, hem birsürü sinir stress hemde bi ton avukat parasına mal olmuştu bana. bu nedenle bu ülkede bazen kurunun yanında yaş da yanabiliyor, hakkını ararken haksız duruma düşebilirsin, problemi en kısa yoldan çözmek en iyisi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...