İçeriğe Yönlendir

2010 Ford Ranger Motor Sesi

Guest Arma?an Topalo?lu

Recommended Posts

Guest Arma?an Topalo?lu

selam arkadaşlar 2010 model ford ranger kullanıcısıyım,araçta motor normalden daha sesli olarak çalışmakta emsalleriyle karşılaştırma yapıldıgında ses hissedilir düzeyde.ayrıca bu sese dayalı olarak serviste enjektör temizliği yapıldı ve bundan sonrada çekişte azalma meydana geldi.ama servisteki IDS cihazına bağlandığında sorun yok olarak gözüküyor.Bu yüzden de işlem yapılmıyor araca..acaba araçtaki sorun nasıl giderilebilir.

yardımlarınızı ve fikirlenizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sesi Ids ile arayan , domatesi / çorbayı dürbünle yemeye çalışır (domates ile çorba onun için aynıdır da).

Başka bir yetkili-bilgili servis bulun. Veya Mazda ticari servisine rica edin, sesi dinletin, motorlar Mazda 2500.

Yorum bağlantısı
Guest Arma?an Topalo?lu

valla bilmiyorum usta arabada çekişte azaldı 110 dan sonra gidiş vasat 80 140 arasıda bir uğultu war arabada ama titreme yok.. motor sesi umrumda degilde araba çekişten düştü önceden cok iyi bir performans sergiliyordu şimdi sadece iyi ..servis bişe yapmıyor otokoç sonunda kısmet dedirtecek duruma getirdiler.emsal olan araçlarıda kullandılar kabul ediyorlar daha iyi ve sessiz oldgunu ama bişe yapmıyorlar hata raporu cıkmayınca makineye bağlamada...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

444FORD u arayın,motorunda ses var, eğittiğiniz personel bunu IDS cihazı ile bulmaya çalışıyor, normal mi ? deyin. Size hemen cevap veremeyeceklerini söyleyip, ertesi gün servis müdürünün sizi bizzat aramasını sağlayacaklardır ;)

Garantini keyfini sürün. VW olsa bu kadar keyifli olmazdı mesela.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Arma?an Topalo?lu

motor sente ayarında yarım diş kaçık oldgunu söyledirler ve sente ayarı yaptılar tabi bu arada araç 10 000 ini geçti araçta motor sesinde ve performansında düzelme oldu ciddi şekilde ama emsallerine göre hala yetersiz.sıfır arabada sene ayar bozuklugu.bakalım daha neler olacak.üretim hatası olabilir dediler servisten ama aracın herşeyi tam şu an dediler bundan daha fazla gitmez performansın sonu bu dediler.emsallerinden geri oldgunu da kabul ediyorlar.biraz şansımı deneyecem bakalım ne olacak.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...